Związek wędkarski

Awatar użytkownika
krasnogród
Numer GG: Numer GG

Związek wędkarski

Postautor: krasnogród » czw, 20 paź 2011, 18:57

1. pokazanie ile dany gracz wysłał na cel związku danej ryby, A$, kamieni, monet i innych rzeczy które będzie można wysłać

2. wydłużenie okna czatu (SB)

3. możliwość w magazynie odhaczania za pomocą ptaszków tego co chce się przekazać na związek i jedna ikona "do związku zaznaczone" żeby nie musieć np. 15 ryb wysyłać pojedynczo

Dudus

Re: Związek wędkarski

Postautor: Dudus » pt, 21 paź 2011, 22:34

Myślę że to dobry pomysł, napewno przydatny w późniejszym czasie. Oczywiście popieram ten pomysł ;)

gonzo

Postautor: gonzo » pn, 30 sty 2012, 09:55

Ja mam inne pytanie.
Weszłam do związku będąc na 10 poziomie gry. W tym czasie w moim związku był quest z kruszycielami, który jest dostępny od 11 poziomu gry. Brakowało mi niewiele punktów do 11 poziomu, więc szybko dołączyłam do questa i mogłam pomóc w zebraniu 72 kruszycieli (sporo!!!! na 5 osób). Teraz jest rybka dzióbek w queście związkowym, a ona jest dostępna od 12 poziomu. Do 12 poziomu brakuje mi bardzo dużo punktów, więc nie będę mogła pomóc swojemu związkowi i muszą we 4 zebrać 72 rybki.
Moje pytanie jest takie: po co zachęcać osoby z niskimi poziomami do związków, jeśli już w początkowych poziomach związku wchodzą rybki z wyższych poziomów gry?
Można by było wprowadzić te rybki na stawik związkowy, wtedy obciążenie jest dla wszystkich jednakowe, a tak pozostałe osoby muszą się męczyć. To nie jest zbyt motywujące.
Lub, gra powinna jednak wziąć pod uwagę poziomy graczy w związku..
Rybki dzióbek jeszcze długo nie będę mogła złowić, bo do 12 poziomu brakuje mi mnóstwo punktów. Rozpoczęłam hodowlę, ale to trwa i można ta droga uzyskać 3 rybki i potem znowu 3 w kolejnej hodowli.
Oczywiście, można za monetki, ale nie czarujmy się, ceny są spore..

Awatar użytkownika
zgrywus1996

Postautor: zgrywus1996 » pn, 30 sty 2012, 20:11

Witam ..!!!
krasnogród

Popieram w pełni Twój pomysł w puncie 1-3,który na pewno ułatwi nam grę.

gonzo..

trochę masz w tym racji,lecz nie do końca, bo jeśli masz niski poziom,i nie masz możliwości ich złowienia,to jest możliwość kupna..rybki dziubek..za 456 A$ w sklepie ,jak się pojawi,a na targu obecnie 555 A$. Fakt ,trzeba mieć szczęście,że w danym dniu akurat jest ta rybka którą potrzebujesz,wypada tylko czekać na taki dzień.

Pozdrawiam i popieram ciekawy pomysł.. :)

gonzo

Postautor: gonzo » pt, 3 lut 2012, 20:06

No właśnie, ale na złość, rybka dziubek nie pojawiła się w sklepie ni razu. Teraz kolejny quest z naburmuszoną też z 12 poziomu, a ja mam 11 i jeszcze mnóstwo punktów mi brakuje.. Mimo wszystko, nie powinno tak być, bo inni w związku patrzą na to głupio, a ja czuję sie źle, że nie mogę pomóc. W sumie, na niższych poziomach związku, questy powinny być dostosowane do poziomu gracza, albo uczestnictwo w związku od 12-13 poziomu. Inaczej to nie ma sensu. Na poziomach gracza do 12 ma się też znacznie mniej kasy. Nie wyobrażam sobie, jak mieliby radzić sobie gracze z jeszcze niższym poziomem, a przecież im można do związku przystąpić. Mają być obciążeniem dla pozostałych, czy należy im radzić, by wystąpili??
Nazbieranie 72 kruszycieli, rybek dziubek, czy 55 naburmuszonych stanie się problemem nie do przeskoczenia, jeśli w związku jest dużo graczy z niższymi poziomami.

Awatar użytkownika
zgrywus1996

Postautor: zgrywus1996 » sob, 4 lut 2012, 16:57

Witam..!!!
..gonzo....
ryba dziubek -była w ostatnim miesiącu chyba 3-4 razy,sama ją kupowałam, aby mieć zapasik,naburmuszona nie.
Rozumiem że trochę głupio się czujesz jak nie możesz pomóc w danym queście,ale za to możesz np.więcej kaski do puli dodać,potrzebnej do aktywowania kolejnego questa,wtedy inni nie muszą,a za to np.kupią z targu naburmuszonkę.. ;) W moim związku też jest 2-ch graczy 10-11poziom i nie ma problemu,jak są rybki do oddania których nie mają,to zbierają kaskę na aktywację,ale jak np.jest ..połykacz kamieni..to oni po prostu oddają więcej,bo Ci z wyższymi poziomami raczej nie łowią na małych stawach.Gracze zachęcani są ,aby postarali się podnieś poziom,a nie wyrzucani, jeśli widać że się w jakiś sposób starają współpracować w grupie.A do związku jak się wstępuje,trzeba być świadomym,że się podoła wyzwaniom,jeśli nie,to lepiej poczekać na poziom,a nie pchać się do związku.
..gonzo..piszesz że nazbieranie 72 kruszycieli, rybek dziubek, czy 55 naburmuszonych stanie się problemem nie do przeskoczenia,no to ja ostatnio miałam 120 szt..naburmuszonek.. :D i daliśmy radę..Dobra organizacja w związku daje efekty... :D a propozycje gracza..krasnogród..bardzo by ułatwiły grę.

pozdrawiam milutko :)

rybkapatryk
Nazwa Konta: rybkapatryk

Postautor: rybkapatryk » ndz, 5 lut 2012, 11:35

Witam
Jestem tylko szeregowym w związku i myślałem że w FAZ jest tak samo jak na WF i szefostwo wszystko widzi - skoro to ta sama firma ;)
Więc popieram pomysł ale nie cały , moim zdaniem powinno być tak jak jest właśnie na Wolnych Farmerach - oczywiście wszystko widać kto ile dał ale tam za aktywność członkowie dostają punkty , więc jak ktoś chce to daje minimum i proporcjonalnie do włożonej ilości produktów dostaje w nagrodę minimum punkcików na swoje konto w nagrodę(nie związkowe- chyba ta sama ilość pkt co dostaje związek dzielona jest na wszystkich członków proporcjonalnie do wkładu) , jak ktoś chce dać ponad normę to dostaje proporcjonalną liczbę pkt na swoje konto itd. Ten gracz co da najwięcej dodatkowo zgarnia mały bonus punktowy za najwyższą aktywność.
Taka mała ilość punkcików na nasze własne konta w nagrodę za włożone w związek rybki powinna zmobilizować bardziej graczy do aktywności - samo śledzenie i dyscyplina graczy spowoduje tylko rotacje w składzie związku - a jak wiemy łowisko związkowe to "lipa"
Propozycje 2 i 3 całkowicie popieram jako zdecydowane ułatwienie gry
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgrywus1996

Postautor: zgrywus1996 » ndz, 5 lut 2012, 12:24

Witaj..rybkapatryk

To nie prześledziłeś dobrze informacji o związkach.Za każde oddane 30A$ do związku dostajesz 1 punkt na swoje aqua..teraz sprawdziłam dokładnie..oddałam 900A$ dostałam 30pp.Fakt że to nie za wiele,ale jednak ;)

Pozdrawiam

rybkapatryk
Nazwa Konta: rybkapatryk

Postautor: rybkapatryk » ndz, 5 lut 2012, 23:04

Witam
te pkt to ja wiem, Chodziło mi o to aby dostawać pkt za questy w takim systemie jak jest na WF - teraz nic się nie dostaje za zrobienie questa - jak oddasz 150 rybek nic z tego nie masz? Popraw mnie jak się mylę. Na WF jest tak jak pisałem każdemu proporcjonalnie do wkładu przyznawane są punkty to mobilizuje graczy aby być wyżej w hierarchii związkowej (prestiż itp.) a na FAZie mamy "Jajo"

Nemozja

Postautor: Nemozja » pn, 6 lut 2012, 10:53

Rybkapatryk ma rację. Powinno być więcej profitów z tego że gracz ponosi ogromne koszty na rzecz związku. To byłaby oczywista mobilizacja. Kiedyś była mowa o klientach przychodzących po ryby związkowe. Do tej pory ta opcja nie została aktywowana.
Co do długości czatu to brak słów. Tak trudno go wydłużyć? Nie da sie komunikować gdy ktos jest przez chwilę nieobecny traci wątek rozmowy.

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”