Moja Wizja

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry
Karatachi
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Karatachi

Moja Wizja

Postautor: Karatachi » sob, 21 mar 2015, 09:18

Witam
Budzę się rano i siadam z kawą do gry...która już nie daje tyle radości co na początku... :?
Mój długi wywód, nie będzie tylko propozycją zmian a raczej obrazem elementów, jakie nadały by tej grze wigoru
Czy komuś spodoba się choć któryś z elementów... cóż, możliwe...
Ile z tego wyciągną producenci... to już nie od nas zależy...
Zmiany są jednak potrzebne, bo całe nadzieje na walki między gildiami.... bez komentarza
Może po kolei

1. W baszcie dostępne 2 rankingi: a) sławy, b) rozwoju
Do tej pory sława nie świadczy o niczym więcej jak o tym, kto gra najdłużej...tu proponuje coś innego
a) sława byłaby sumą pkt. z walk o kopalnię, jak do tej pory, plus pkt. z walk na mapie (o tym później)
b) ranking rozwoju, po prostu ilość pkt poziomu podzielony przez czas gry (dobra wskazówka dla gidii szukających gospodarczych graczy)

2. Mapa
Powinna być o wiele większa, z masą heksów o różnym charakterze z możliwością jej powiększania, tak by mogły na niej pograć wszystkie osoby będące w gildiach. Mapa powinna wpływać na ruch i walkę np, ruch drogą = połowa czasu, zajęcie lasu = 20% do obrony, zajęcie wsi (teren zabudowany) = 30 % do obrony. Czas poruszania się po mapie 20 min ( dłużej, bo jednak więcej by się na mapie działo).
Jeden gracz może zajmować tylko jeden heks

3. Stolica
Każda frakcja posiada na mapie stolicę. Stolica może pomieścić każdego gracza z dowolną ilością wojska. Stolicy nie można atakować. Stolica generuje złoto do skarbców gildii na mapie (zależne od ilości miast, podzielone między gildie w zależności od ich siły/sławy na mapie)

4. Miasta (max. 5 graczy na jednym heksie) Element na mapie, który może zając każda frakcja. Zajęcie dostarcza złoto do stolicy. Miasta mogą być atakowane lub okupowane, obrona i atak obrońców +30%, miasto można okupować (3-6 graczy) - przy okupacji (zajęcie 3 pol w około miasta) kasa płynie do skarbca okupanta.

5. Wsie. Poza lasem, element taktyczny na mapie, daje 30% do obrony dla znajdującego się na heksie

6. Warownia. Tworzona kosztem karty lub złota na mapie przez 3 graczy. Tylko stolica zabezpiecza przed atakiem. W związku z tym, że mapa jest duża, czas przesuwania wojska po niej także, 3 graczy na noc może połączyć się na jednym heksie (oznaczonym warownią) co łączy siły i daje 50% do obrony + dodatek terenu (las, wieś). Tworzenie warowni, powodowałoby zatrzymanie możliwości ruchu na jakiś czas

7. Walka. Każdy gracz może swobodnie poruszać się po mapie (warunek; musi należeć do jednej z gildii) może zajmować miasta, okupować je z innymi, walczyć z innymi. Walki odbywają się automatycznie a wygrane nagradzane są losową kartą ( im więcej obrażeń tym lepsza karta) i pkt. sławy. Dla obrońcy heksa dodawane są bonusy terenu. Dodatkowymi bonusami były by:
a) bonus zajęcie mapy 1/2 procentowej różnicy między frakcjami
b) bonus liczebność frakcji 1/2 różnicy
Przykład: gracz mniej licznej frakcji (np. 20%) atakuje gracza z frakcji 30 % (10% różnicy = 5 % do ataku)
Jeśli dodatkowo mają o 10% mniej miast zajętych (dodatkowe 5 % do ataku)
Jeżeli atakuje wroga znajdującego się w lesie , bonus zmniejsza obronę do 10% za las, gdy atakuje z lasu, bonusy za różnicę terenu nie wlicza się
Można atakować z kilku heksów na jedno pole (suma ataku - bonusy obrony) walki odbywały by się pod koniec każdej 20 min turze

8. Generał. Wyznaczona osoba w gildii która podczas nieobecności graczy, może poruszać wojskiem każdego członka gildii
Ma też możliwość dosyłania posiłków z magazynu (np. czas 1 h - by przeciwnik miał czas na reakcję - operacja oznaczona odpowiednio informującą ikoną) wyjątek - okupowane miasto

dobra, kończę, jeśli pomysł się komuś spodoba, to odpowiem krytykę

rekdar
Nazwa Konta: Brak
Kontakt:

Re: Moja Wizja

Postautor: rekdar » śr, 25 mar 2015, 20:28

Dobra robota, ale sądzę, że nie wezmą sobie tego za bardzo do serca. Jak dla mnie to powinno być więcej bestii, dużo więcej, tak aby każdy mógł posiadać swoją ulubioną i w miarę unikalną.

Karatachi
Nazwa Konta: Karatachi

Postautor: Karatachi » czw, 26 mar 2015, 09:41

Mam jednak nadzieję, że coś się zmieni... gra bez walk na mapie, przypomina gry farmerskie a tytuł gry jednak sugeruje bitwy bestii :?
Nie można powalczyć miedzy sobą, walki na mapie nic nie dają, tylko straty... nie walczy się o nic... ani złoto, ani jakieś wartościowe budynki dla gildii...nic
Jak tak dalej pójdzie, Ci którzy szukali fajnej gry, po prostu odejdą... zresztą, już odchodzą...
Każda tego typu gra, nastawiona jest na generowanie zysków, te uzyskuje się głównie możliwością konkurowania między sobą, wówczas zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie zapłaci za dobrą rozrywkę, opartą rywalizacją... na chwilę obecną brak jednak grywalności... karmienie bestii to jednak za mało...
A ja po prostu chciałbym wejść na mapę ze swoimi bestiami, rozwiniętymi na mój sposób, powalczyć przeciw człowiekowi... usidlić z kolegami z gildii jakiegoś mocniejszego gracza, zdobyć jakiś punkt na mapie, który generuje, raz na dzień złoto, lub kartę... a może trenuje bestie? powalczyć o takie budynki... by jednak walki przynosiły nie tylko satysfakcję ale też jakiś bonus do rozwoju...
tyle w temacie....

ladymoth

Postautor: ladymoth » czw, 26 mar 2015, 12:00

Powinni się trochę wzorować na Rakard Kingdoms wyłączając opcję zdobycia i podboju innych gildii. Bo w takim wypadku szybko by ludzie zrezygnowali z gry. Ale powinni czerpać z osad, które się tam atakowało z barbarzyńcami, zajmowało pola ze zbożem.

spikuspk1

Postautor: spikuspk1 » pt, 27 mar 2015, 11:17

dokładnie, powinny być jakies zmiany, bo takie ganianie sie przez pół dnia po to zeby armia spod nosa teleportowała się to zadna gra

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”