Obrona

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry
dorka969
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Brak

Obrona

Post autor: dorka969 » pt, 20 lut 2015, 19:02

Witam,
Nie wiem jak reszta ale ja jestem poirytowana obroną. Dokładniej chodzi o to, że podczas obrony wygrywają zemną dużo, dużo słabsi gracze.
Już wielokrotnie zdarzyło mi się, że podczas obrony przegrywam z jakimś graczem, natomiast przy zemście gracz ten ma 0 szanse, pokonuje jego potwory na 1 hita, na dodatek on nawet nie jest w stanie dojść do ruchu.
Obrony baszty mam 99, potwory na 18lvl... żadnego ataku jeszcze nie przegrałam, a podczas obrony prawie każdy jeden cienias przechodzi... Po prostu bez sensu... Wniosek jest na chwile obecną taki, że te baszty są do kitu, a obrony i tak w większości się przegra.

Wiec proszę o wypowiedź innych graczy, a tak od siebie prosiłabym aby jakiś inny system obrony opracować .
Co do braków, to przydałaby się zakładka, aby ustawić potwory którymi chce się bronić.

Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Re: Obrona

Post autor: roofiwzgw » pt, 20 lut 2015, 19:19

Baszty nie opłaca się aktualnie rozbudowywać bo nic to nie daje. Dużo osób ma baszty na poziomie 100+ a i tak każdy z nimi wygrywa. Zasadę działania baszty możesz przeczytać tutaj: http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=416&t=25268
Nic na to nie poradzisz ;)
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Borni

Post autor: Borni » pt, 6 mar 2015, 19:09

Nie rozumiem jak każdy wygrywa...mam pecha czy co :madmad: Miałam bestie na 13 poziomie - trzy razy walczyłam w wieży , straciłam wszystkie. Zakupiłam nowe, trenuję, poziomuję i próbuję walczyć, ale bestie przeciwników mają ponad 300 siły i znów przegrywam. Jakim cudem gracz na poziomie 19 rozbudował wieżę do 300 paru pkt? Wszyscy tak rozbudowali wieże? Ja mam 67 pkt i nie ruszę dalej, bo na ożywianie bestii idzie złotko z osiągnięć i zadań!

Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Post autor: roofiwzgw » pt, 6 mar 2015, 20:17

Bestie przyjmują atrybuty baszty oraz swoje atrybuty.
Można to wyczytać w FAQ:
W przypadku ataku na twoją basztę obronną jest ona automatycznie broniona przez 3 bestie. Bestie przyjmują w walce w pierwszej kolejności atrybuty wieży, otrzymują jednakże również bonusy dzięki ich normalnym atrybutom. Walka ta odbywa się automatycznie i nie musisz nią sterować. Nawet jeśli twoje bestie zostaną pokonane w walce, nie umierają ani nie odnoszą obrażeń i mogą być w dalszym ciągu używane w innych walkach.
:arrow: http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=416&t=25268
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Borni

Post autor: Borni » sob, 7 mar 2015, 10:29

roofiwzgw pisze:Bestie przyjmują atrybuty baszty oraz swoje atrybuty.
Można to wyczytać w FAQ:
W przypadku ataku na twoją basztę obronną jest ona automatycznie broniona przez 3 bestie. Bestie przyjmują w walce w pierwszej kolejności atrybuty wieży, otrzymują jednakże również bonusy dzięki ich normalnym atrybutom. Walka ta odbywa się automatycznie i nie musisz nią sterować. Nawet jeśli twoje bestie zostaną pokonane w walce, nie umierają ani nie odnoszą obrażeń i mogą być w dalszym ciągu używane w innych walkach.
:arrow: http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=416&t=25268
Całkowita siła baszty składa się z siły baszty i bonusu bestii.

W FAQ jest również taki zapis, czy jedno nie zaprzecza drugiemu?

Zasadniczo tylko siła Twojej baszty obronnej gra tutaj najważniejszą rolę.

W tym przykładzie, całkowita siła baszty wynosi zatem 253 punkty. Oznacza to, że bestie, które będą wygenerowane do obrony, posiadają po 253 punkty ataku, obrony, szybkości i wytrwałości. Twoje bestie mają niewiele z tym wspólnego. Dlatego atakujący musi posiadać bestie, które mają lepsze atrybuty niż całkowita siła baszty.

Bonus bestii pochodzi z listwy w żółtym obramowaniu. % dotyczy siły baszty. Punkty baszty (czyli punkty, które poruszają/zwiększają listwę z bonusem bestii) otrzymujesz przez rozdawanie bestiom punktów atrybutu. % dotyczy siły baszty, więc same bestie mają stosunkowo niewielkie wpływ na siłę potworów, które generowane są do obrony.

Siła baszty może być ulepszana poprzez zakup poziomów baszty. Jeśli kupilibyśmy w tym przypadku 11 punktów siły za 115 diamentów, miałaby ta baszta więc siłę w wysokości 249 punktów (238 +11).

Całkowita siła baszty wynosiłaby wtedy 265 ((siła baszty 249 + (6,4% *249) z bonusem bestii)) I wtedy bestie do obrony miały by po 265 punktów dla wszystkich atrybutów.

Obramowane na czerwono pole jest więc jedyną ważną rzeczą. Znajdujące się tam cyfry są punktami atrybutów, które broniące bestie będą posiadały w poszczególnych atrybutach. Poza tym broniące bestie są generowanymi bestiami, a nie bestiami, które u siebie posiadacie.

Awatar użytkownika
midh

Post autor: midh » sob, 7 mar 2015, 11:04

reasumujac wasze wypowiedzi... ulepszanie baszty to zbedny wydatek

jakie to ma znaczenie czy sila mojej baszty ma 31 jak teraz czy nawet 10 razy wiecej... kiedy sila ataku moich bestii a gram od niedawna jest na poziomie 400 .. ups maly edit : poziomie 200 - 400 to wielkosc szkody :)

zeby sila baszty odgrywala jakakolwiek role to jej parametry musialyby byc zblizone do sily atakujacego ewentualnie odrobine mniejsze , co pozwalaloby czasami zabijac mu choc jedna z bestii

zapewniam jesli napotkam gracza ktory jest tak silny ze strace jakas bestie - nie przez skrajnego pecha jak ostatnio ,czyli 4 uniki, ale przez faktyczna sile - to bede go omijal szerokim lukiem
podobnie jak wszyscy
...
MFZ- organizacja GREENPEAS bonus 50% nonstop
szukasz miejsca dla siebie : zajrzyj tu http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=245&t=22007

GŁUPCOM NALEŻAŁOBY WYMYŚLIĆ TRUDNIEJSZY SPOSÓB ROZMNAŻANIA

KamelXX

Post autor: KamelXX » sob, 7 mar 2015, 16:27

Żeby obrona była skuteczna baszta musiałaby być na niewiargydonie wysokim poziomie... co biorąc pod uwagę koszty rozbudowy i współczynnik, który dodaje każda rozbudowa (+9 za ponad 637tys. przecież to jest śmieszne...) jest nieskończonym kretynizmem :D Nie mówiąc o tym, że wydając grube miliony na rozbudowę baszty (patrząc na screen z FAQ) jest się podatnym na ataki potworków, które można wyszkolić w 3 dni wydając na to jakieś 6tys :D Albo za darmo pokonując plądrowników :) Jak na razie obrona baszty to największy niewypał tej gry :)

Awatar użytkownika
midh

Post autor: midh » sob, 7 mar 2015, 18:27

KamelXX pisze:Jak na razie obrona baszty to największy niewypał tej gry
subtelnie powiedziane

logicznym sie wydaje - i - SKLADAM TAKA PROPOZYCJE - zeby przy ataku na baszte system zabieral 3 Twoje najsilniejsze zwierzaki , wzglednie 3 zwierzaki o najwyzszym levelu ( niekoniecznie to to samo ), albo ewentualnie 3 wybrane przez Ciebie bestie , ktore w tym czasie nie moglbys wykorzystywac do innych celow .... i dodawal do nich staly symboliczny bonus za baszte , plus bonus za jej rozbudowe

dla zachety do atakow , proponuje przy tym widoczne info o sile jednostek i baszty

ta wersja - byc moze do dopracowania - urealnila by odrobine gre i zlikwidowala sztuczne nabijanie sobie slawy
a wersja dodatkowo z wybieranymi przez Ciebie bestiami zmuszala do interesujacej taktyki gospodarowania jednostkami
MFZ- organizacja GREENPEAS bonus 50% nonstop
szukasz miejsca dla siebie : zajrzyj tu http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=245&t=22007

GŁUPCOM NALEŻAŁOBY WYMYŚLIĆ TRUDNIEJSZY SPOSÓB ROZMNAŻANIA

Wielok
Nazwa Konta: wielok

Post autor: Wielok » sob, 14 mar 2015, 17:45

zrobić to odwrotnie: średnia mocy bestii + bonus w % z baszty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”