Strona 1 z 1

Diamenty w zamian za błędy?

: wt, 17 lut 2015, 20:09
autor: XeRPeX
Pomyślałem sobie - w jaki sposób administracja dowiaduje się i poprawia błędy?
Możliwe, że oni sami testują - owszem - na pewno to robią lub też robili. Ale chyba zgodzicie się ze mną, że wszystkiego przetestować sami nie są w stanie (no może i tak, ale bardzo długo by to zajęło...), prawda?

W takim razie kto jeszcze może testować grę i wynajdywać błędy i w konsekwencji zgłaszać je administracji? No kto?
Tak! Gracze! Gracze są najlepszymi testerami! Dlatego administracja/twórcy (zwał jak zwał) postanowili już wprowadzić grę w wersji beta, czyli testowej, prawda? W takiej wersji pojawiają się błędy, czyż nie?

Pytanie czy gracze takie błędy zgłaszają, jeśli już na jakiś trafią, hm? Czasem tak, a czasem nie... Czemu nie? Bo po co? Co to ich sprawa? Czemu mieliby Wam pomagać? Co, podzielicie się z nimi zyskami z gry?:D Raczej wątpię... 8-)

No dobra, czasem zdarza się jednak zgłaszać im takie błędy i je szczegółowo opisywać, ale zazwyczaj tylko wtedy, gdy przez dany błąd albo sami coś stracili, albo samym im to przeszkadza - ogólnie wtedy gdy mają w tym swój interes.
Noo, zdarzają się wyjątki (może ja, dlatego tak tu wam spamuję:P), którym zależy na grze i na jej rozwoju i nie tylko z własnych pobudek, ale dla wszystkich - aby wszystkim się lepiej i przyjemniej grało :)

Dochodząc do meritum... Proponowałbym wprowadzenie nagród w postaci diamentów (no może innych, to już wasza sprawa, choć lepiej diamenty) - nie musi być ich specjalnie dużo - za każdy zgłoszony błąd! Jednakże, to faktycznie musiałby być błąd i taki, który nie został wcześniej przez nikogo zgłoszony - wtedy otrzymalibyśmy za to kilka diamencików :)

Dzięki takiemu rozwiązaniu, na pewno szybciej znaleziono by więcej błędów, co w końcowej fazie przełożyłoby się na ukończenie gry i wprowadzenie pełnej wersji (bez głupich błędów) :)

P.S
Admin by rozstrzygał ile przyznać diamentów za dany błąd (zależy od błędu jaki był - czy to zwykła literówka, czy też jakiś poważniejszy) i oczywiście to, co gracz by zgłosił czy jest to w ogóle błąd :D

Ludzie dzięki temu chętniej by błędy zgłaszali :P


Dziękuje za uwagę i kłaniam się nisko :beg:
XeRPeX

Re: Diamenty w zamian za błędy?

: wt, 17 lut 2015, 20:24
autor: roofiwzgw
Błędy trzeba zgłosić bo ich wykorzystywanie jest niezgodne z regulaminem i OWU, które się akceptowało przy rejestracji.
Każdy za wszystko coś by chciał, ale nie o to chodzi... nie chcesz - nie zgłaszaj zrobi to kto inny, komu zależy na rozwinięciu się gry.

Sam bezinteresownie od kilku lat pomagam każdemu w miarę swoich możliwości i rzadko kiedy dostaję z tego jakiekolwiek wynagrodzenie.
Chyba wszyscy już zapomnieli na czym polega wolontariat

Re: Diamenty w zamian za błędy?

: wt, 17 lut 2015, 20:35
autor: XeRPeX
roofiwzgw pisze:Błędy trzeba zgłosić bo ich wykorzystywanie jest niezgodne z regulaminem i OWU, które się akceptowało przy rejestracji.
Każdy za wszystko coś by chciał, ale nie o to chodzi... nie chcesz - nie zgłaszaj zrobi to kto inny, komu zależy na rozwinięciu się gry.

Sam bezinteresownie od kilku lat pomagam każdemu w miarę swoich możliwości i rzadko kiedy dostaję z tego jakiekolwiek wynagrodzenie.
Chyba wszyscy już zapomnieli na czym polega wolontariat


Tak, raczej w każdej grze jest tak (sam niegdyś prowadziłem serwer gry), że wykorzystywanie jest karane - to fakt. Ale przemyśl to - jeśli ktoś znajdzie np. błąd powodujący, że za friko dostawał będzie diamenty albo inne dobra, to zapewne to wykorzysta do własnych celów, nawet znając tego konsekwencje... Niczym ktoś to wykryje, to taki gracz zdąży się już "nachapać", a np to admini poniosą straty...
Znam to z własnego doświadczenia, że lepiej jest ludzi (w tym wypadku graczy) zachęcić nawet małą nagrodą, niż karać... Wtedy jest "i wilk syty i owca cała" ;)

P.S
Mi na nagrodach nie zależy :P Nie robię tego dla zysku czy innych korzyści (co z resztą chyba widać), jednakże fajnie byłoby chociaż wiedzieć, że ktoś tam z góry docenia to co robię i jest za to wdzięczny.

Re: Diamenty w zamian za błędy?

: śr, 18 lut 2015, 19:07
autor: Wielok
No dobrze pomysł byłby całkiem dobry gdyby istniały tyko błędy które ułatwiają grę ale jeśli zgłaszasz błąd że np. nie możesz atakować to Twoją nagrodą jest to że będziesz mógł w późniejszym czasie atakować a poza tym według mnie było by to niesprawiedliwe w stosunku do osób które zaczną grać za około powiedźmy 2 miesiące kiedy błędów nie będzie i wtedy nie dość że inni gracze będę już bardziej od tej osoby rozwinięci to jeszcze za darmo mieli by dodatkowe diamenty