Horda - zdobywanie kamieni

Ten dział przeznaczony jest dla wszystkich graczy, którzy nie znaleźli odpowiedzi na swoje pytania w FAQ.
Rayo0o
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Rayo0o

Horda - zdobywanie kamieni

Postautor: Rayo0o » czw, 12 mar 2015, 19:56

Proszę o info.
Jak praktycznie zdobywać te kamienie?

z info. od adminów:
Smocze kamienie można zebrać w różnych miejscach w grze:
1. produkcja (tylko jak i gdzie?)
2. wyburzanie skał (Czy te w lochach? Czy będzie inna możliwość kopania kamieni, gdyż na tym etapie pozostały mi tylko obszary do wykupienia za kryształy?
3. pomaganie przyjaciołom (czy chodzi o "gwiazdkowania"?)
4. walki zakończone sukcesem (czy chodzi o walki w trakcie przygody, czy te rozgrywane do tej pory na mapie świata, czy walki ze smokami?)
5. zakończenie przygody (Co autor miał na myśli? Czy dotyczy dotychczasowej opcji "przygoda rozgrywanej co 2 tyg, czy coś nowego?)
6. prezent od Minotaura (tego stworka nie mam :) )

chesusrzuw
Nazwa Konta: chesusrzuw

Re: Horda - zdobywanie kamieni

Postautor: chesusrzuw » czw, 12 mar 2015, 21:29

Rayo0o pisze:Proszę o info.
Jak praktycznie zdobywać te kamienie?

z info. od adminów:
Smocze kamienie można zebrać w różnych miejscach w grze:
1. produkcja (tylko jak i gdzie?)
2. wyburzanie skał (Czy te w lochach? Czy będzie inna możliwość kopania kamieni, gdyż na tym etapie pozostały mi tylko obszary do wykupienia za kryształy?
3. pomaganie przyjaciołom (czy chodzi o "gwiazdkowania"?)
4. walki zakończone sukcesem (czy chodzi o walki w trakcie przygody, czy te rozgrywane do tej pory na mapie świata, czy walki ze smokami?)
5. zakończenie przygody (Co autor miał na myśli? Czy dotyczy dotychczasowej opcji "przygoda rozgrywanej co 2 tyg, czy coś nowego?)
6. prezent od Minotaura (tego stworka nie mam :) )

1. Za produkcję w losowych momentach gry. Kamienie są naliczane również w trakcie symulacji off-line. Niestety z produkcji jest mało kamieni. Są one przyznawane losowo po ukończeniu produkcji przedmiotów(raz na kilka-kilkanaście towarów), ich ilość jest zależna od czasu produkcji danego przedmiotu.
2. Raczej nie będzie dodatkowych poziomów (ostatnio dodano jeden za kryształy prawdopodobnie było to przygotowanie do wprowadzenia hordy). Za wydobywanie skał jest sporo kamieni, ale niestety dostaje się je dość rzadko, raz na kilka skał. Ilość dostawanych kamieni zależy od czasu kucia, w niewielkim stopniu również od doświadczenia gracza (lub poziomu lochów)
3. Za zebranie 10 gwiazdek u znajomego, punkty są naliczane w zależności od poziomu gracza odwiedzającego(Ty powinieneś dostawać najwięcej)
4. EDIT(Aktualizacja 17.03) Każdy ZWYCIĘSKI atak na miasto ludziowatych(na mapie świata). Ilość przyznawanych kamieni jest zależna od poziomu doświadczenia gracza, (przepraszam za wcześniejszą pomyłkę). Dodatkowo kamienie dostaje się za pokonanie smoka :D
5. W momencie zakończenia zadania wykonywanego przez wojaka, nie za każdym razem ale bardzo często. Ilość kamieni zależy od czasu trwania przygody(zadania), jest porównywalna z ilością zdobywanego doświadczenia.
6. Też nie mam, ale podobno dużo kamieni się dostaje.

Należy dodać, że bardzo ważny jest magazyn na kamienie, ponieważ kamienie, które się w nim nie mieszczą przepadają bezpowrotnie. Przykładowo mamy pełny magazyn i wygramy bitwę, za którą dostalibyśmy 500 kamieni to nic nie dostaniemy. Jeżeli magazyn będzie prawie pełny to dostaniemy tyle kamieni ile jest w nim miejsca np. 15 kamieni zamiast 500. Dlatego trzeba na bieżąco oddawać kamienie do hordy oraz zbudować magazyn proporcjonalny do naszych możliwości.
Aktualnie głównym źródłem kamieni jest wojsko. Najwięcej punktów dostaniemy dzięki walkom i uczestniczeniu w przygodach. Z produkcji jest niewiele kamieni, natomiast wydobywanie skał ma tą wadę, że jest ich dość ograniczona ilość.
Należy też podkreślić, że twórcy dodali to o co prosiłeś w innym temacie. Wreszcie mamy dodatkową zachętę do zbierania gwiazdek u wszystkich znajomych, a nie tylko do otrzymania 3 kart.
Ostatnio zmieniony czw, 9 kwie 2015, 17:10 przez chesusrzuw, łącznie zmieniany 17 razy.

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » czw, 12 mar 2015, 21:56

dzięki, to już coś
ale niedosyt pozostaje ;)

Awatar użytkownika
krashann
Nazwa Konta: Yollien

Postautor: krashann » czw, 12 mar 2015, 22:00

Z produkcji czasem cos wypada. A to 3 kamyczki, a to 4, poniewaz produkcja idzie caly czas, wiec nie wiem, z czego.
Minotaur mi przyniosl duzo, ale mysle ze to wsyztsko jets losowe i moze teraz nie przyniesc nic przez rok :)

A w trybie offline nie wpadaja wcale kamienie. nastepny sposob, zebysmy siedizeli w tym ciurkiem

chesusrzuw

Postautor: chesusrzuw » czw, 12 mar 2015, 22:04

krashann pisze:A w trybie offline nie wpadaja wcale kamienie. nastepny sposob, zebysmy siedizeli w tym ciurkiem

Wpadają, wyszedłem z gry na ponad godzinę i po powrocie dostałem z produkcji "większą" ilość kryształów. Ale trzeba to jeszcze sprawdzić w przypadku dłuższej nieobecności.

Awatar użytkownika
krashann
Nazwa Konta: Yollien

Postautor: krashann » czw, 12 mar 2015, 23:25

no to mi poskapilo, nie wpadl zaden :(

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » pt, 13 mar 2015, 07:38

Od około 24 do 3 w nocy coś się z naliczaniem kamieni za produkcje zawiesiło, gdyż przestało mi za to naliczać.
Teraz, od rana (7.30) nalicza.

chesusrzuw

Postautor: chesusrzuw » pt, 13 mar 2015, 15:50

Zakończyłem wstępne testy. Myślę, że mój wcześniejszy post w jasny sposób opisuje to co w skrótowej formie napisała Luci.
A teraz pora na szukanie dalszych bugów, kto pierwszy znajdzie 10 ten wygrywa :D

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » pt, 13 mar 2015, 19:33

:D

chesusrzuw

Postautor: chesusrzuw » czw, 9 kwie 2015, 16:43

Musiałem poprawić informacje w jednym z punktów, ponieważ okazały się nie do końca prawdziwe.

Wróć do „Pomoc dla początkujących graczy”