Poradnik

Ten dział przeznaczony jest dla wszystkich graczy, którzy nie znaleźli odpowiedzi na swoje pytania w FAQ.
Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Re: Poradnik

Postautor: roofiwzgw » sob, 21 cze 2014, 19:54

wykorzystywać je na najpotrzebniejsze rzeczy

Bomby nie są najpotrzebniejszą rzeczą - moje zdanie i tego nie zmienię.
Życzę powodzenia w dalszym pisaniu ;)
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Awatar użytkownika
Robsonick
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Robsonick

Postautor: Robsonick » ndz, 22 cze 2014, 08:24

Zupełnie nie zgadzam się co do ilości koboldów. Przy sześciu sztukach niższe piętra będziesz kopał do sądnego dnia (a jest co kopać :mrgreen: ). Osobiście mam ich 12-tu i uważam,że to jest liczba prawidłowa. Druga sprawa - wydawanie kryształów na burzenie masywnych ścian to też uważam za zbędne w początkowej fazie gry bo kryształy będą bardzo potrzebne na inne cele (badania naukowe). Jedyną słuszną sprawą jest posiadanie stołów w warsztacie oraz szafek - wykonujemy zlecenia ludziowatych a te przynoszą złoto i punkty , w międzyczasie czekając na następne zlecenie sprzedajemy towary (im więcej tym lepiej).
Pozdrawiam

p.s jeszcze jedna rzecz - po co wyburzać wszystkie skały ? :lol: ja mam np. warsztat zamknięty z jednym wyjsciem na kuchnię przez co gobliny nie pałętają się gdzie nie trzeba. Tak samo sala ćwiczeń czy jak ją zwał - całkowicie zamknięta wraz ze schodami w górę - rezultat ? ćwiczą w jednym miejscu a nie plątają się po piętrze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Saphira19
Nazwa Konta: mojaróżyczka

Postautor: Saphira19 » pt, 27 cze 2014, 10:21

Divrot pisze:Naprawdę fajny poradnik ... Pisz więc. Kazdy skorzysta. Bardzo ciekawie piszesz pomimo tego, ze nie ze wszystkim sie zgadzam. Moze ja tez doloze cos od siebie ale za krotko gram, jestem kilka pozycji za Tobą.

Witam Obrazek

Dla mnie SUPER!!!
Bardzo fajny poradnik ... masz łatwość w pisaniu i co najważniejsze to bardzo ciekawie piszesz Obrazek
Pomimo tego, że nie ze wszystkim się zgadzam ... to uważam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie ... jedni będą krytykować, inni dodadzą coś od siebie ... ale wszyscy na tym skorzystają :hug:

Asgharoth pisze: Ten poradnik NIE JEST przeznaczony dla nowych graczy. Kwestie które w nim poruszę wymagają
obeznania z grą i poznania samouczka.
Jakkolwiek jeżeli jesteś nowym graczem i chcesz ustrzec się od początkowych błędów to jak najbardziej zapraszam do czytania.
Część rzeczy o których tu powiem może Ci się wydawać na początku niezrozumiała - nie przejmuj się tym.
Razem z kolejnymi poziomami i zadaniami samouczka dowiesz się o co chodzi a dzięki temu poradnikowi nie popełnisz wielu błędów przy planowaniu rozwoju swoich lochów..
... wszystkim którzy przeczytali dziękuje za poświęcony czas i mam nadzieję że w jakimś stopniu to Wam pomoże. Pozdrawiam i do zobaczenia na liście Highscore :D.

Nie grałam w tego typu gry Obrazek dzięki temu co napisałeś wiele zrozumiałam i gdybym wcześniej się z tym zapoznała to nie popełniłabym niektórych błędów - Twoje rady są pomocne i dają do myślenia ... Tobie też dziękuję za poświęcony czas na napisanie tego i mam nadzieję, że nie spoczniesz na laurach i będziesz dalej pisał...
A ja tylko powtórzę każdy znajdzie tu coś dla siebieObrazek

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Asgharoth
Nazwa Konta: Asgharoth

Postautor: Asgharoth » pt, 27 cze 2014, 14:16

Powiem szczerze, że mnie zatkało :D. Nie było ani jednego pozytywnego komentarza i porzuciłem pisanie poradnika. A tu proszę - jednak okazuje się, że komuś się przydał. Dziękuję za uznanie i postaram się uzupełnić poradnik (trochę się pozmieniało jak pograłem). A co do wszystkich krytyków - skoro mój styl gry jest taki kiepski - dlaczego jestem już w top20? :D.

Jeszcze raz dziękuję i życzę powodzenia w grze.
If I charge - follow me,
If I die - revenge me,
If I retreat - kill me.

Awatar użytkownika
mamka
Nazwa Konta: mamka/tatek

Postautor: mamka » sob, 28 cze 2014, 12:37

Blade pisze:Z Upjers mam do czynienia od 4 lat i wiem jak wyglądają ich gry. Testowałem tą grę w języku niemieckim i miałem nieograniczone ilości kryształów aby móc przetestować wszystkie możliwości gry.
Nie wykorzystałem ich na obowiązkowe krusznie skał bombą bo wydawało mi się to głupie.

Sam też się uczysz rozgrywki w uniwersum gier Upjers bo na forum jesteś od niedawna.
Każdy powinien mieć swoją technikę gry, a poradnik wydaje mi się zbyteczny. Wyrażam tylko swoją opinię - nie miej mi tego za złe, że krytykuję coś co mi się nie podoba. Po prostu mam inne pojęcie o grze i swojego zdania nie zmienię.

Pozdrawiam ;)

I tu masz rację, każdy powinien mieć swoją technikę gry. Też się z wieloma sprawami nie zgadzam i uważam, że ten poradnik może mieć odwrotny skutek jak sobie początkujący wezmą do serca. Gram we wszystkie gry UPJERS i wiem, że trzeba przyjąć strategię bo inaczej mocno braknie kryształów a wtedy z grą ani rusz. Tutaj oprócz kryształów co niektórym braknie "wiedzy" więc uwaga na badania. Nie wszystkie robimy od razu. ;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Asgharoth
Nazwa Konta: Asgharoth

Postautor: Asgharoth » wt, 8 lip 2014, 14:54

Temat do usunięcia.
If I charge - follow me,
If I die - revenge me,
If I retreat - kill me.

Habby
Nazwa Konta: Brak

Postautor: Habby » śr, 9 lip 2014, 11:16

Jaka szkoda...
Potrzeby rozwijania.

revotur

Postautor: revotur » śr, 9 lip 2014, 19:46

Widziałem dwa typy rozbudowy dungeonu, jedna otwarta bez zniszczalnych ścian, druga zamknięta z zachowaniem ścian.

Na swoim obecnym poziomie tj 31 bardziej mi się opłaca stosować budowę całkowicie zamkniętą. Rzeczywiście im więcej goblinów tym lepiej ale jak szwędają się po całym lochu to nie zarabiają. Dlatego gobliny należy zamknąć razem ze stołami z kuchni. DO tego celu używamy ścian a jeżeli z jakiegoś powodu je usunęliśmy (np. bo miały żyłę) to blokujemy pakamerami w taki sposób aby nikt nie przeszedł. Mam na tę chwilę 10 goblinów i już teraz widzę, że konieczne stało się postawienie dwóch kuchni oczywiście odpowiednim sposobem. Generalna zasada brzmi, że przedmioty stawiamy dopiero kiedy pomieszczenie ma min 6 pól. Dlatego na drugim końcu warsztatu (kuźnie budujemy obok warsztatu) stawiamy 6 pól kuchni, na tym stawiamy dwa stoły 1 i 2 poziomu i usuwamy zbędne pola. Następnie dekoracjami i innymi meblami robimy zagrodę w taki sposób aby gobliny i trole szły po linii do stołu i z powrotem. Optymalnie jest wtedy kiedy zostawimy gobliną jedną szczelinę do przejścia bo w przeciwnym razie mogą się zakręcić i pójść w drugą stronę, a to wiadomo - straty na goldzie. Im mniej się kręcą tym lepiej.
Co do sypialni to musiałem postawić dwie aby zmaksymalizować produkcję. W momencie kiedy zauważyłem gdzie się koboldy respawnują po zalogowaniu (dolny lewy róg) to postawiłem tam powyższym sposobem 6 pól sypialni, następnie 4 łóżka i ołtarz resztę pól usunąłem. Następnie dociągnąłem do tego miejsca kuchnie i 4 garnki. Im więcej spiżarni tym lepiej, mam ich koło 20 i zamierzam stawiać kolejne. 6 koboldów zdecydowanie nie starczy. Pamiętajmy, że aby loch żył to trzeba kopać, kopać i kopać. Koboldy kopiące nie gotują a 10 goblinów i troll potrafią baaaaardzo szybko opróżnić cały magazyn jak nie jest na bieżąco gotowane. Mam na tę chwilę 12 koboldów i wreszcie udało się zacząć robić zapasy żarła, więc to jest dla mnie optymalna liczba. Dodatkowo dowiedziałem się (jeszcze nie potwierdzone), że koboldy będzie można przerzucać między piętrami. 8 koboldów zostawię na piętrze z goblinami i trolami aby gotowały a później się zobaczy :)

Niewątpliwie masz wiele racji w określeniu, że wszystko trzeba planować przyszłościowo. Pojawił się obecnie problem każdej osoby która skończyła 30 poziom. Trole robią narzędzie ale przerzucanie pojedyńczo 12 koboldów i 10 goblinów aby pobrały broń mija się z celem. Będzie konieczne wyburzenie "środka" warsztatu lub części przylegającej kuchni aby postawić powyższym sposobem 6 pól kuźni, postawić tam regał na narzędzia a następnie usunąć 5 pól kuźni. Wszystko musi wyglądać tak, że goblin idąc po jedzenie będzie zaczepiał wracając regał na narzędzia i pobierał klucz. Strasznie dużo kasy na to pójdzie ale opłaci się w dłuższej perspektywie czasu.

Co o tym sądzicie?

Habby

Postautor: Habby » śr, 9 lip 2014, 20:14

revotur pisze:Co o tym sądzicie?

Tak. Dobrze powiedziane. Prawidłowo.

revotur

Postautor: revotur » śr, 9 lip 2014, 23:13

Witam ponownie.

Doszedłem do wniosku, że podczas mojego ostatniego postu byłem dość gołosłowny bo to były tylko słowa i zero obrazków. Aby poprawić swój błąd oto podgląd mojego obecnego lochu aby pokazać co też miałem na myśli.

Obrazek

To zdjęcie różni się od ostatniego postu tym, że stoły eksportowe nie są na południu tylko na północy. Musiałem wszystko pozamieniać miejscami. Dzięki temu pobranie kluczy od trola stało się dziecinnie proste :)

Na mapie na czerwono zaznaczyłem nowe ciągi komunikacyjne goblinów z uwzględnieniem pobrania kluczy od trola

Wróć do „Pomoc dla początkujących graczy”