widocznosc

caneri
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Brak

widocznosc

Post autor: caneri » pt, 30 maja 2014, 08:59

Obrazki sa zbyt ciemne ,ciezko jest znalezc w mroku przedmiot.W gre nie graja same osoby z bardzo dobrym wzrokiem lecz i osoby starsze.Obrazki sa tak ciemne ze najlepsze szkla nie pomagaja.I druga sprawa to czas jaki podany jest w szukaniu na obrazkach.Jest zbyt krotki zwlaszcza ze jest mega duzo przedmiotow do wyszukania i ta ciemnosc ,bledy w nazwach przedmiotow.

Awatar użytkownika
Detta

Re: widocznosc

Post autor: Detta » pt, 30 maja 2014, 17:49

Jeśli to wniosek to powinieneś pisać w dziale "pomysły i propozycje"
Ale mogę Ci kilka rad udzielić.
Rób sobie screeny, pauzuj grę i szukaj przedmiotów na screenach.
Na screenie możesz korzystać z powiększenia i masz nieograniczony czas.
Jeśli nie widzisz przedmiotów na ciemnych częściach obrazków, a masz monitor LCD lub LED to oglądaj te miejsca pod dużym kątem, najlepiej z góry.
Podejrzewam, że z obrazkami raczej nic nie zrobią, bo są to najczęściej pomieszczenia oświetlone przez okno i mamy do czynienia z dużą rozbieżnością w doświetleniu miejsc pod oknem a ciemnymi kątami. Taki urok gry :)
Jeśli masz problemy z nazwami przedmiotów lub zagadkami to na forum jest kilka tematów w których sobie nawzajem pomagamy " Obrazki" ; " Zagadki" i kilka innych ( w dziale "pomoc dla początkujących graczy").
Zapraszamy.
Jeżeli problem wydaje się być łatwy - to jest trudny.
Jeżeli problem wydaje się być trudny - to jego rozwiązanie jest prawie niemożliwe.
Wyrzucasz towar? Masz za mało klientów? Dorożka ucieka bo nie możesz być często online ?
Zajrzyj tutaj i poprzyj
http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=382&t=21572

caneri

Post autor: caneri » sob, 31 maja 2014, 17:35

Dziekuje za rade :)

Awatar użytkownika
Saphira19
Nazwa Konta: mojaróżyczka

Post autor: Saphira19 » wt, 3 cze 2014, 12:07

Detta pisze:Jeśli to wniosek to powinieneś pisać w dziale "pomysły i propozycje"
Ale mogę Ci kilka rad udzielić.
Rób sobie screeny, pauzuj grę i szukaj przedmiotów na screenach.
Na screenie możesz korzystać z powiększenia i masz nieograniczony czas.
Jeśli nie widzisz przedmiotów na ciemnych częściach obrazków, a masz monitor LCD lub LED to oglądaj te miejsca pod dużym kątem, najlepiej z góry.
Podejrzewam, że z obrazkami raczej nic nie zrobią, bo są to najczęściej pomieszczenia oświetlone przez okno i mamy do czynienia z dużą rozbieżnością w doświetleniu miejsc pod oknem a ciemnymi kątami. Taki urok gry :)
Jeśli masz problemy z nazwami przedmiotów lub zagadkami to na forum jest kilka tematów w których sobie nawzajem pomagamy " Obrazki" ; " Zagadki" i kilka innych ( w dziale "pomoc dla początkujących graczy").
Zapraszamy.

SUPER!!! :angry: Bez urazy, ale to są rady dla tych co mają dobry wzrok i żyją z kompem za pan brat ... ale jak nosisz okulary i masz kiepski wzrok to już nie jest tak pięknie :madmad:
... na moim lapku nie umiem zrobić screena i nie wiem który to jest monitor LCD lub LED :roll:
NA PEWNO takich osób jest więcej tylko wstydzą się przyznać :evil: :cry: :oops:

Serdecznie wszystkich pozdrawiam :hug:

Awatar użytkownika
Detta

Post autor: Detta » wt, 3 cze 2014, 22:53

Na laptopie na pewno masz monitor LCD lub LED. I na pewno zauważyłaś, ze zmienia się jakość obrazu w zależności od tego pod jakim kątem na niego patrzysz.
Jeśli chodzi o screeny; poszukaj klawisza "Prt Scr" powinien być następnym po klawiszu "F12" w tym samym rzędzie. Klikasz go w trakcie gry. Potem klikasz pauzę w grze. Jesteś w trybie pełnoekranowym więc klikasz "Escape" i masz dostęp do pulpitu. Uruchamiasz "Paint".
Może pojadę teraz po bandzie ale co mi tam; jeśli nie wiesz gdzie jest Paint, to klikasz na "menu start". Na dole menu jest pasek wyszukiwania, wpisujesz słowo Paint i pojawią się wyniki. Obok nazwy będzie ikonka z paletą i pędzelkiem.
Gdy już się uruchomi klikasz Ctrl+V i zrzut ekranu ( screen) wklei się do painta. Teraz już możesz robić z nim co chcesz, łącznie z powiększeniem. Paint jest łatwym i intuicyjnym programikiem i po kilku chwilach na pewno każdy da sobie radę.
Można się jeszcze pobawić z ustawieniami jasności i kontrastu ekranu, tak aby znaleźć najlepsze dla siebie ustawienia.
Niestety na okulary i słaby wzrok żadne rady nie pomogą :cry: ale skoro grasz w taką grę jak Uptasia to mogę Ci tylko pogratulować zacięcia i wytrwałości. Szacunek dla wszystkich którzy pokonują własne słabości.
Jeżeli problem wydaje się być trudny - to jego rozwiązanie jest prawie niemożliwe.
Wyrzucasz towar? Masz za mało klientów? Dorożka ucieka bo nie możesz być często online ?
Zajrzyj tutaj i poprzyj

Awatar użytkownika
Saphira19

Post autor: Saphira19 » śr, 4 cze 2014, 17:36

Detta Obrazek Dziękuję ... umyję Ci za to samochód Obrazek albo zrobię skarpetki na zimę Obrazek Obrazek

A tak na serio to mi pomogłeś i to bardzo!!!
Po przeczytaniu Twojego tekstu ... dostałam olśnienia Obrazek
Mam laptopa Toshiba ...u mnie jest klawisz END"Prt Sc", ale nie działał :angry:
Poszukałam w necie i znalazłam!!! ... na laptopie dodatkowo należy użyć klawisza funkcyjnego "Fn"+"Prt Sc"
I teraz wszystko działa ... jeszcze raz dziękuję
Obrazek

Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Post autor: roofiwzgw » śr, 4 cze 2014, 18:42

Dokładnie, w laptopach najczęściej trzeba użyć drugiego klawisza do zrobienia screena. U mnie "Prt Sc" jest umieszczone na przycisku Insert.
Wcześniej nie zauważyłem tego wątku. Od razu bym napisał :P
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Awatar użytkownika
Detta

Post autor: Detta » czw, 5 cze 2014, 08:38

No to się cieszę niezmiernie.
Tego klawisza funkcyjnego to nie sprawdziłem, mea culpa, ale ja strasznie nie cierpię laptopów i po prostu z niego nie korzystam.Tylko zerknąłem na klawiaturę wtedy.
No i jak zwykle :love: za twoje emotki.
Zajrzyj tutaj i poprzyj

Awatar użytkownika
Saphira19

Post autor: Saphira19 » czw, 5 cze 2014, 13:46

Detta pisze: ... ale ja strasznie nie cierpię laptopów i po prostu z niego nie korzystam ...
No i jak zwykle :love: za twoje emotki.
Ja też nie cierpiałam laptopów i byłamObrazek do biurka Obrazek... aż mi się popsuł komp i teraz jestem hepi Obrazek
Kupiłam laptopa i teraz z lapkiem mogę wszędzie Obrazek

Jeszcze raz bardzo dziękuję Obrazek screeny to super sprawa i wygoda
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim”