Nazwy przedmiotów

PopMarcela
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Brak

Nazwy przedmiotów

Post autor: PopMarcela » czw, 17 kwie 2014, 07:23

To może ja pierwsza :) Tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. "Przejdź do swojego charakteru". po naszemu, czyli po polsku, powinno być do "postaci". Miotła z chrustu - to zwyczajny drapak, etui na papierosy - papierośnica. Teraz akurat więcej przykładów nie przychodzi mi do głowy, ale est tego sporo :)

asiagrazyna
Nazwa Konta: asiagrazyna

Re: Feedback w dziale propozycje do gry

Post autor: asiagrazyna » czw, 17 kwie 2014, 08:44

Nożyce ogrodowe to sekator :-P

Awatar użytkownika
tiefling
Upjers Team

Re: Nazwy przedmiotów

Post autor: tiefling » czw, 17 kwie 2014, 14:39

Moim zdaniem większość z wymienionych przez Was pojęć to synonimy, które mogą być i są używane zamiennie w życiu codziennym.

Obrazek

Zrzutów ekranu z zamiennie używanymi pojęciami papierośnica/ etui na papierosy nie będę zamieszczała, aby nie sprowadzać nikogo na złe drogi. :)

Wątpliwości mam jedynie w przypadku drapaka jako ucieleśnienia miotły z chrustu, gdyż google mówi na temat:

Obrazek

Pozdrawiam
Masz problem? Potrzebujesz pomocy? Napisz do supportu http://support.upjers.com/neo/index.php?

Obrazek

Awatar użytkownika
Detta

Post autor: Detta » czw, 17 kwie 2014, 20:14

"Nożyce do trawy" wyglądają jak nożyce do strzyżenia owiec.
"Dzbanek na herbatę" to czajnik.
A jeśli chodzi o "miotłę z chrustu" to na jednym obrazku jest to rzeczywiście miotła z chrustu, natomiast na innych to miotła ze słomy ryżowej.
"Łopata ogrodowa" to mała łopatka.
"Maskotka" to miś.
"Motyka ogrodowa" to mała kopaczka na krótkim trzonku.
Można się też nieźle zdziwić przy "poduszce z mąki" i "ściereczce"
Takich niespodzianek jest więcej. Niby nic wielkiego i nazwy rzeczywiście często są używane zamiennie. Jednak kiedy mamy znaleźć jakiś przedmiot pierwszy raz to może to sprawić wiele kłopotów i prowadzi do niezłego zdziwienia kiedy uda nam się go odnaleźć lub po prostu w końcu korzystamy z podpowiedzi.
Jeżeli problem wydaje się być łatwy - to jest trudny.
Jeżeli problem wydaje się być trudny - to jego rozwiązanie jest prawie niemożliwe.
Wyrzucasz towar? Masz za mało klientów? Dorożka ucieka bo nie możesz być często online ?
Zajrzyj tutaj i poprzyj
http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=382&t=21572

kachita

Post autor: kachita » czw, 17 kwie 2014, 22:23

To i ja dorzucę swoje trzy grosze ;)
- Maska jest przeciwgazowa, a nie gazowa (kopalnia)
- Butelka jest rozbita, a nie popsuta (fabryka makaronu)
- Określenie "samochód z przyczepą" nijak się ma do obrazka samej przyczepy do wozu zaprzęgowego (kopalnia)
- "Fajka" odnosi się do gwizdka (fabryka makaronu) (Pfeifer vs. Pfeife po niemiecku)

Pewnie jeszcze coś mi wpadnie w oko, to się dopiszę.

Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Post autor: roofiwzgw » pt, 18 kwie 2014, 12:09

Tak samo jest w Stolarni. Konewka wygląda jak metalowy dzban a w kwiaciarni normalnie. Trzeba dopasować te tłumaczenia bo ktoś grający najpierw w kwiaciarni i miał konewkę to w stolarni będzie szukał takiego samego przedmiotu jednak wygląda on zupełnie inaczej...
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Awatar użytkownika
Detta

Post autor: Detta » ndz, 20 kwie 2014, 23:40

Oooo w stolarni to są perełki
Hebel ? doprawdy hebel ?
Albo: śrubowy zwornik stolarski ?
Wprawdzie nie jestem stolarzem, ale mi się sprężynowy laserowo ostrzony bandycki kawałek stali w kieszeni otwiera.
A umieszczenie CZARNEJ pajęczej sieci w najciemniejszym zakamarku uważam za zwykłą złośliwość.
A, i jeszcze calówka zamiast przymiaru składanego.
I już pomijam,że piła "lisi ogon" nijak kształtem nie przypomina tej o którą chodzi w grze.
Jeżeli problem wydaje się być trudny - to jego rozwiązanie jest prawie niemożliwe.
Wyrzucasz towar? Masz za mało klientów? Dorożka ucieka bo nie możesz być często online ?
Zajrzyj tutaj i poprzyj

Awatar użytkownika
roofiwzgw

Post autor: roofiwzgw » pn, 21 kwie 2014, 10:53

Detta tak hebel :
Obrazek
Ale co prawda to prawda - stolarnia to jedna z najgorzej przetłumaczonych części gry
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw

Awatar użytkownika
Detta

Post autor: Detta » pn, 21 kwie 2014, 15:28

Hebel to zapożyczenie z niemieckiego , nazwa właściwa to strug.
Jak w grze dostępnej dla ogółu społeczeństwa będziemy używać nazw zwyczajowych/gwarowych/cechowych to stanie się ona nieprzystępna dla większości.A tego chyba nie chcemy.
No i jak sądzę właśnie po to są założone te tematy ;)
To samo się tyczy "calówki" (metrówki). Ta nazwa sugeruje, że podziałka jest wyrażona w calach (metrach). Tymczasem my nie wiemy jaka tam jest skala. Być może są to "rzuty beretem" , albo "strzały z łuku". Przymiar składany mówi wszystko.
Zajrzyj tutaj i poprzyj

Awatar użytkownika
roofiwzgw

Post autor: roofiwzgw » pn, 21 kwie 2014, 16:35

Jest przetłumaczone bardzo sztywno - jak ze słownika. Prawdą jest, że łatwiej znaleźć "składaną miarę" lub coś innego niż calówkę.
Upjers - Wasze gry nie mogą być tak "sztywne" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Błędy w grze”