Błędy w Budowie instrumentów

Awatar użytkownika
krashann
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Yollien

Re: Błędy w Budowie instrumentów

Postautor: krashann » czw, 2 paź 2014, 00:01

Trafiłam na zadanie - znajdz 10x podstrunnica .. i wymiekłam. Nie znalazłam zadnej, poza tymi polaczonymi z instrumentami.
To cos, czego mialam szukac, to GRYF!
Obrazek

prosze o zmiane nazwy na własciwą

Awatar użytkownika
Neiel
Upjers Team

Postautor: Neiel » czw, 2 paź 2014, 11:51

Dziękujemy za sugestię.

Podstrunnica wydaje się być tutaj użyta we właściwym znaczeniu, choć mógłby być to również gryf, albo chwytnia :)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
kasiak44
Nazwa Konta: Brak

Postautor: kasiak44 » czw, 16 paź 2014, 20:06

Kolejne od dawna istniejące niedopatrzenie dotyczy nazw : TALIA i OŚCIEŻNICA. Pogodziłam się z niezdobywaniem talarów na kolejnych obrazkach za nieznalezienie odpowiedniej części określanej mianem TALIA - dzisiaj jednak użyłam podpowiedzi na znalezienie talii i okazało się że podpowiedź wskazała mi ..... FRAMUGĘ DRZWI WEJŚCIOWYCH czyli bardziej fachowo OŚCIEŻNICĘ - co za tym idzie element określany do tej pory ościeżnicą a wskazujący na boczną obudowę skrzypiec to właśnie TALIA - zgodna z opisem znajdowanym wcześniej na googlach.

Awatar użytkownika
mroczny
Nazwa Konta: mroczny

Postautor: mroczny » czw, 16 paź 2014, 20:12

to jest lina obok: talia – lina miękka przepleciona przez bloki, stosowana w żeglarstwie

Awatar użytkownika
kasiak44
Nazwa Konta: Brak

Postautor: kasiak44 » czw, 16 paź 2014, 21:46

Czy my mówimy o.... Budowniczym instrumentów? :)) bo wpisując w googla talia i instrument uzyskuje się zupełnie inne objaśnienie "Budowa skrzypiec: 1 – podbródek; 2 – strunociąg (strunnik); 3 – podstawek (mostek); 4 – struna; 5 – podstrunnica; 6 – stroik; 7 – otwór rezonansowy; 8 – talia (wcięcie); 9 – żyłka (ornament); 10 – płyta górna; 11 – boczek; 12 – guzik;" -
Jeśli zaś samą talię weźmiemy pod uwagę to objaśnienie brzmi WIELOKRĄŻEK - i coś takiego występuje w takim kształcie i pod taką nazwą w Kamieniarstwie, więc może by tak ujednolicić?

Wróć do „Błędy w grze”