Postać, surowce oraz magazyn drewna i kamieni

Awatar użytkownika
tiefling
Upjers Team
Posty: 3116
Rejestracja: pn, 30 maja 2011, 10:53

Postać, surowce oraz magazyn drewna i kamieni

Postautor: tiefling » pt, 4 lip 2014, 12:45

Twoja postać Obrazek
porusza się po osadzie i rąbie drzewo oraz wydobywa kamienie. W przypadku aktywacji przystani rybackiej możesz ją również wysłać na połów ryb.
Uwaga: W czasie połowów Twoja postać nie może wydobywać surowców.

Również w trakcie odwiedzin u przyjaciół Twoja postać przerywa wydobycie surowców.

W celu wydobycia surowców kliknij na dane drzewo/skałę, aby skierować do niej postać i zlecić jej rozpoczęcie pracy.
Obrazek

Jeśli posiadasz konto premium możesz wybrać do 5 drzew i skał po sobie. Wybrane surowce zostają symbolicznie przedstawione poniżej awataru w lewym górnym rogu i wydobywane w wyświetlonej kolejności.

Surowce: Drzewo i kamienie
Wydobyte surowce spawnują po pewnym czasie. Timer w magazynie drzewa i kamieni pokazuje, kiedy do wydobycia zostanie oddana następna porcja surowców.
Obrazek

Z reguły przy pierwszym logowaniu danego dnia otrzymujesz nowe surowce. Następne surowce pojawiają się 6 godzin później, o ile w tym czasie wydobyłeś dostępne surowce.
Jeśli twoje konto w czasie spawnu surowców jest online, następne surowce otrzymujesz 6 godzin później.
Jeśli zaś jesteś w tym czasie offline, interwał 6 godzin do otrzymania następnych surowców zaczyna płynąć od momentu następnego zalogowania na konto.

Przykład:
Gracz A loguje się o godzinie 8 i otrzymuje nowe surowce, z których wydobywa część. O godzinie 14 jest ponownie zalogowany, więc otrzymuje spawn surowców, które w tym czasie wydobył. Ponieważ gracz A jest ponownie zalogowany o godzinie 20, otrzymuj znów spawn wydobytych surowców.
Gracz B loguje się do gry o 8 i również wydobywa surowce. Ponowne loguje się on do gry o godzinie 16, znajduje nowe surowce i je wydobywa. Następna dostawa surowców ma w tym przypadku miejsce o godzinie 22.
Gracz C loguje się do gry o 8, lecz nie wydobywa surowców. O godzinie 14 gracz C jest ponownie w grze, lecz nie otrzymuje nowej dostawy surowców, gdyż nie wydobył dostępnych. O godzinie 15 rozpoczyna on wydobycie surowców. Nową dostawę otrzyma on w tym wypadku o godzinie 20.

Do czego potrzebne są surowce?
Surowce potrzebujesz, aby móc naprawiać
  • fabryki, których produktywność spada wraz z każdym wydobytym surowcem. Im dłuższy czas produkcji towaru, tym wyższa procentowo utrata produktywności.
    Im wyższa potrzeba naprawy fabryki, tym dłużej trwa produkcja surowców oraz tym więcej surowców koniecznych do ich naprawy.
  • Aktywacja slotów produkcji w fabrykach
    Oprócz wymaganej ilości punktów w zagadkach obrazkowych do aktywacji slotów produkcji potrzebna jest również pewna liczba surowców. Dokładna ilość potrzebnych surowców wyświetlona jest na danym slocie.

Magazyn drewna i kamieni
Surowce magazynowane są w magazynie drewna i kamieni.
Obrazek

Na początku gry masz w swojej osadzie jeden magazyn drewna i jeden magazyn kamieni o określonej pojemności.
Obrazek

Wraz z każdym nowo aktywowanym na mapie obszarem otrzymujesz kolejny magazyn na drewno i kamienie, który musisz naprawić przy pomocy dukatów, aby móc z niego skorzystać. Każdy nowy magazyn zwiększa ogólną pojemność twojego magazynu na dany surowiec. Ponadto możesz również rozbudować swoje magazyny, aby zwiększyć ich pojemność.

Przy pomocy drwala oraz kamieniarza możesz dzięki inwestycji rubinów odebrać tyle surowców, ile zmieści się do twoich magazynów. Każdego dnia możesz odebrać 5 darmowych kamieni i 10 darmowego drzewa. W tym celu wystarczy kliknąć na przycisk „Odbierz”.
Obrazek
Uwaga: Drwal i kamieniarz pobierają surowce z osady, jeśli więc chcesz, aby pewne surowce pozostały na swoim miejscu, zastanów się czy chcesz skorzystać z ich pomocy.

Koszty naprawy
Spoiler:
Masz problem? Potrzebujesz pomocy? Napisz do supportu http://support.upjers.com/neo/index.php?

Obrazek

Wróć do „FAQ - Często zadawane pytania”