kilka ciekawych drobnych zmian ułatwiających grę

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry.
koper69
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Brak

kilka ciekawych drobnych zmian ułatwiających grę

Postautor: koper69 » czw, 25 gru 2014, 02:37

Za 22 dni stuknie mi rok jak gram w tą dosyc fajną i wciągającą grę, mam poziom 45, obszar 9, posiadam większość cudów świata, fajną hanzę, którą stworzyłem która jest na 55 miejscu. zainwestowałem w tą grę prawie 190zł, jestem bardzo aktywnym graczem, więc może jest szansa, ze ktoś mnie wysłucha :)

Propozycja1 - w przekupniu dodać takie ikonki w górnej części jak w magazynie, żeby można grupować towary dla kupców wedle produktów, np. "drewno" wtedy wyświetlą mi się wszyscy kupcy z drewnem
lub niech się kupcy układają w kolejności towarów, np. najpierw ci od ziaren, potem warzyw itp. żeby nie trzeba było klikać kilku stron i szukać czy ktoś jeszcze chce np. kapustę
lub niech nowi kupcy zawsze pojawiają się na początku spychając w kolejce starych do tyłu (lub na odwrót)
Mam przekupnia od kilku dni i jest wolna amerykanka, strasznie trzeba klikać w te i we wte aby coś znaleźć, można to uczynić w prosty sposób bardziej czytelnym :)

Propozycja2 - do przekupnia dodać NPC ze złotymi gwiadkami nad głowami, chociaż i tak muszę pochwalić niedawną aktualizację która pozwala sobie ich przeklikać strzałkami :)

Propozycja3 - zamiast nadawać zwierzakom imiona co staje sie meczace i tak jak widze wiekoszosc graczy nadaje imiona typu "fdsfds", niech krowa zostanie z automatu krową, ale niech się pojawi na ikonce krowy podczas dobierania par ile dane zwierze ma wyprodukowane towarów, czyli np. Krowa poziom3 - 2/10. Identyfikacja zwierzaka po ilosci wyprodukowanych towarow jest wazniejsza niz jej imie
lub zostawic to nadawanie imion tylko dodac na ikonce krowy podczas parowania w raju informacje ktore zwierze ile towarów ma wyprodukowanych na ile

Propozycja4 - żeby w lewym dolnym rogu pokazywało stan magazynu, np. 168/300, nie trzeba by było klikać na ikonę magazynu żeby w niego włazić i sprawdzić tą informację

Propozycja5 - podczas ładowania towarów z naszego magazynu na stragan nie widać stanu naszego magazynu, czyli magicznego paska na dole z ilością towarów w magazynie/na max ilosc towarow w magazynie. A przydałby się, bo widziałbym, czy mam zapchany magazyn i muszę się pozbyć materiałów, czy niektóre towary jeszcze mogą poleżeć. Teraz przy takich rozterkach, trzeba wychodzić ze straganu, wchodzić w magazyn, wracać do straganu i tak często wielokrotnie każdego dnia, podejrzewam, że większość ma teb problem, bo większość działa na granicy możliwości swojego magazynu :) Sam fakt wprowadzenie mojej Popozycji3 już byłby jakimś ułatwieniem

Myślę, że zmiany nie są drstyczne i nie proszę tu o to by zmieniono wartość cenową waluty premium i innych trudnych temató, które są z góry skazane na porażkę ;) Myślę że te zmiany przyczynią się do ułatwienia i usprawnienia gry :)
Jeśli choć jedną propozycję wprowadzicie do gry będę przeradosny :)
Wesołych świąt graczom i pracownikom :)

chesusrzuw
Nazwa Konta: chesusrzuw

Re: kilka ciekawych drobnych zmian ułatwiających grę

Postautor: chesusrzuw » czw, 25 gru 2014, 03:01

Nie mam przekupnia i nie wiem jak on działa, ale jest to dość droga opcja premium i faktycznie powinna być jak najlepiej dopracowana, a Twoje propozycje względem niego są całkiem logiczne, faktycznie powinny być wprowadzone.

Pokazywanie stanu magazynu w widocznym przez cały czas miejscu też by się przydało, ale może o to, właśnie chodzi, żeby utrudnić ludziom grę, bo dzięki temu chętnie wydadzą złoto na magazyn, nie wiem.

A tu widać, że nie czujesz klimatu:
koper69 pisze:Propozycja3 - zamiast nadawać zwierzakom imiona co staje sie meczace i tak jak widze wiekoszosc graczy nadaje imiona typu "fdsfds", niech krowa zostanie z automatu krową, ale niech się pojawi na ikonce krowy podczas dobierania par ile dane zwierze ma wyprodukowane towarów, czyli np. Krowa poziom3 - 2/10. Identyfikacja zwierzaka po ilosci wyprodukowanych towarow jest wazniejsza niz jej imie
lub zostawic to nadawanie imion tylko dodac na ikonce krowy podczas parowania w raju informacje ktore zwierze ile towarów ma wyprodukowanych na ile

Farma to nie tylko sadzenie i sianie, a nadawanie imion zwierzakom bywa kłopotliwe, ale nadaje klimat tej grze. W niedawnym patchu odblokowano zmianę płci zwierząt na wyższych poziomach, więc i tak wprowadzono ułatwienie kosztem klimatu, bo kto to słyszał, żeby Mućka była bykiem :D Przydałyby się szczegółowe statystyki zwierzaków w oknie hodowli(tak jak to ostatnio dodali w przygodach na Undermaster), ale imion nie oddamy. Będziemy gryźć i drapać, ale nie oddamy. :evil: :twisted: :evil:

koper69

Postautor: koper69 » czw, 25 gru 2014, 16:06

po słowie lub dodałem, że można ewentualnie zostawic te imiona więc się przy tym nie upieram, ale fjnie gdybym widzial podczas parowania w hodowli ile zwierzak juz naprodukowal, bo teraz musze sprawdzac najezdzjac na kazdego zwierzaka i dopiero na tej podstawie sprawdzam jego imie i dopiero wchodze w hodowle.
Ja zaczalem nadawac imiona np: 25 12 16 oznacza ze zwierze urodzilo sie 25 grudnia o 16-tej taki kod jest jakby niepowtarzalny, moze nie czuje klimatu imion, ale z drugiej strony nadam jakies fajne imie kurce a ona za 2 tygodnie odda wszystkie jajka i musze sie z nia pozegnac. Spieszcie sie kochac zwierzeta tak szybko odchodza :) U mnie wszystkie gesi nazywaja sie "m" jak z jamesa bonda :D:D:D bo nie ma znaczenia ich plec dla mnie.

ps. dzieki nie wiedzialem, ze mozna zmieniac plec zwierzakom powyzej 1 poziomu, mialem na to inny patent.
Pozdrawiam

ps2. czy wprowadzice ktoras z tych zmian? Prosze ....

ps3. co do przekupnia nie wydalem na niego ani sztuki zlota uzbieralem dzieki wymianie z innymi graczami :)

koper69

Postautor: koper69 » śr, 31 gru 2014, 00:01

chciałem najmocniej przeprosić twórców gry za niedostosowanie się do reguły :o
WAŻNE!

Pamiętajcie o żelaznej regule: JEDEN WĄTEK, JEDEN POMYSŁ, NAZWA W TYTULE.

chyba przez to moje pomysły nawet nie zostaną przeczytane, niedobrze, chyba będę musiał zrobić z tego jednego posta pięć pojedyńczych aby zostać zauważonym olaboga o ja gupi ;)

Awatar użytkownika
kociosisi
Nazwa Konta: kociosisi

Postautor: kociosisi » sob, 3 sty 2015, 00:05

propozycja 4 jest super :) bardzo ułatwiłaby grę, co do propozycji 1 i 2 się nie wypowiem, bo mnie nie dotyczy, ale co do propozycji czwartej... :twisted: co prawda różnie u mnie z nazywaniem zwierząt, ale pamiętam jak na początku bardzo mi sie podobało wymyślanie im imion, więc nie mów, że nikt tego nie robi! Co do wyświetlania, ile które zwierzę już dało towarów - zwierząt się nie wyrzuca, jeśli stają się ciężarem! a tak serio to dobry pomysł :D
Hanza Kotkowo zaprasza

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”