[PLIK] Opłacalność i spis towarów wg hopka (stragany)

Ten dział przeznaczony jest dla wszystkich graczy, którzy nie znaleźli odpowiedzi na swoje pytania w FAQ.
Awatar użytkownika
hopkins13
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: hopkins13

[PLIK] Opłacalność i spis towarów wg hopka (stragany)

Postautor: hopkins13 » ndz, 8 mar 2015, 22:13

Tak więc po ponad 100 roboczogodzinach pracy pragnę wszystkim przedstawić moja listę opłacalności produktów :D
Stworzyłem dwie listy: Zysk/h i Zysk ogółem.
Pod zyskiem/h kryje się czysty zysk z jednego pola na 1h.
Pod zysk ogółem kryje się czysty zysk za jedno pole (nie uwzględniłem czasu).
Obydwie tabelki są równie potrzebne, żeby wybrać co najbardziej jest potrzebne.

Na początek przydałoby się kilka informacji co z czym i za ile...

• #1 Wartości podstawowe różnią się od wartości wtórnych, ponieważ wyliczałem zysk za 1pole i siłą rzeczy dzieliłem towary z budynków przez ilość pól, na których stoi budynek czyli 9.
  • #1,5 Żeby uprościć wybieranie towaru który chcemy rozwijać po prostu pomnóż towar wtórny przez 9(lub podziel towar podstawowy przez 9)
  • #2 Zero podlewania, zero pomocników, wszystko wyliczone z podstawowej wartości. Zwierzęta sprzedawane przy pełnym zadowoleniu.
  • #3 Liczenie towarów podstawowych dojrzewających jeden raz:
    cena sprzedaży-(cena zakupu/ilość sadzonek) = Zysk
    Zysk/czas dojrzewania = Zysk/h
  • #4 Liczenie towarów podstawowych dojrzewających kilka razy:
    suma owoców* cena sprzedaży towaru-cena zakupu+cena sprzedaży nieowocującego drzewa = Zysk pole
    zysk pole/(czas*liczba cyklów dojrzewania) = Zysk/h
    cena sprzedaży towaru -(Zysk pole/liczba owoców w cyklu) = Zysk towaru
  • #5 Liczenie zwierząt produkujących towary:
    ((cena sprzedaży towaru*suma towarów)+cena uboju-cena zakupu)*maks ilość zwierząt na farmie/ilość pól zajmowanych przez zagrodę = Zysk pole
    Zysk pole/ czas jednego cyklu*ilość cyklów=Zysk/h
    sprzedaż towaru-zysk pola/suma towarów = Zysk towaru
  • #6 Liczenie zwierząt bez towarów:
    (koszt uboju-cena zakupu)*maks ilość zwierząt na wybiegu/ilość pól jakie zajmuje zagroda = Zysk pola
    Zysk pola / czas dojrzewania = Zysk/h
  • #7 Każdy zysk był liczony w odniesieniu do 1 pola za szt wyprodukowanego towaru. W przypadku zagród dla konkretnych zwierząt wyliczyłem najbardziej opłacalne zagrody i wyszło mi:
    Królik, Kura jajko: zagroda 2x2
    Gęś pierze, Owca wełna, Koza mleko, Świnia, Krowa mleko: zagroda 2x3
    W przypadku gęsi najbardziej opłacalna jest zagroda 2x2 jednak nie uwzględniłem jej, gdyż jest do kupienia za złoto.
  • #8 Budynki specjalne liczyłem:
    koszt napełnienia-(ilość towarów *cena sprzedaży)/ilość towarów = zysk/szt towaru z jednego pola;
    (zysk wszystkich towarów/liczba pól)/czas produkcji towarów = zysk/h towarów z jednego pola.
  • #9 Liczenie towarów wtórnych:
    ((cena sprzedaży – sprzedaż towaru tworzącego*ilość potrzebnych towarów)+zysk towaru tworzącego)/liczba ilość wytwarzanych towarów = Zysk ogólny
    zysk ogólny/liczba pól/(czas wytwarzania towaru+czas wytwarzania towaru tworzącego) = Zysk/h
  • #10 Liczenie towarów zbiorczych:
    [(cena sprzedaży produktu*ilość produktów z produkcji-(cena sprzedaży towaru podstawowego1*ilość potrzebnych towarów1+cena sprzedaży towaru podstawowego2*ilość potrzebnych towarów2+cena sprzedaży towaru podstawowego3*ilość potrzebnych towarów3))+zysk towaru tworzącego]/liczba produktów = Zysk ogólny
    zysk ogólny/liczba pól/(czas wytwarzania towaru+ jeden najdłuższy czas wytwarzania z towarów tworzących) = Zysk/h
  • #11 Stragany wyliczyłem metodą prób i błędów. Odgadłem %, lecz są pewne odstępstwa od wyników, np. podniesienie o 1 talar ceny dwóch najniższych cen straganu pięknego lub w przypadku ułamków - zaokrąglenie w górę.
  • #12 Złoto wyliczyłem: Zysk ogólny/koszt zakupu towaru w złocie. Uznałem, że kupując coś za złoto każdy chce jak najmniej wydać tego złota przy jak największym zysku talarów i nie zwraca uwagi na zysk/h.
  • #13 W tabelkach na niebiesko zostały zaznaczone towary, które produkuje się z towarów kupionych w złocie. Na fioletowo zostały zaznaczone towary bonusowe/darmowe i ich produkty.

Sądzę, że to wszystko... :)
Jeśli coś jest nie jasne, proszę o komentarze.

A teraz czas na konkrety :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr, 15 kwie 2015, 17:54 przez hopkins13, łącznie zmieniany 4 razy.
x x x x x x x x x x x x x
Nowa lista opłacalności:
Opłacalność i spis towarów wg hopka (ceny na straganach)
Pomoc w uzupełnieniu listy:
Pomóż uzupełnić dane w poradniku

Mobiko
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Mobiko

Re: Opłacalność i spis towarów wg hopka (ceny na straganach)

Postautor: Mobiko » czw, 12 mar 2015, 23:07

Wielki szacun za kawł dobrej roboty.

Wróć do „Pomoc dla początkujących graczy”