Strona 1 z 1

pytanie o zbiory

: czw, 5 cze 2014, 22:25
autor: magpik
hej, mam pytanie - dlaczego po zebraniu z pól plonów (zboże, ziemniaki, pszenica) nie mogę tego z powrotem zasadzić tylko ziarna muszę kupić w sklepie, a zebrany plon mogę tylko wykorzystać do dalszego przetworzenia w budynkach produkcyjnych?

Re: pytanie o zbiory

: pt, 6 cze 2014, 00:37
autor: Go_To_Sleep
Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ wszystkie nasiona zakupowane w sklepie, to tzw. odmiany mieszańcowe F1, czyli heterozyjne, które charakteryzują się tym, że nie powtarzają cech roślin rodzicielskich w kolejnych pokoleniach, a więc sadzone ziemniaki w pokoleniu K1 mogłyby mieć zupełnie inny kształt, kolor, walor smakowy, mało tego, każdy z ziemniaków zebrany w takim plonie, mógłby być inny! Inne uprawy - analogicznie.
Pozyskiwanie nasion kapusty jest dość trudne, do tego kapusty ze sklepu, to również odmiany mieszańcowe F1.

Ziarna zbóż w sklepie kupujesz kwalifikowane, i zaprawiane, dlatego nie borykasz się choćby z mączniakiem, czy rdzą zbożową, a zakupione sadzeniaki ziemniaków z klasy SE odporne są na zarazę ziemniaczaną i na stonkę, dodatkowo poddawane są wcześniej procesowi stratyfikacji, dlatego tak równo wschodzą;)

Nie potrafię wytłumaczyć jedynie braku możliwości rozmnażania drzewek, bo zarówno dąb, jak i klon, można uzyskać z nasion, a drzewka owocowe, zawsze można rozmnażać metodą szczepienia, na byle jakiej "dziczce";) przyjmuje stanowisko, że te czynności wymagają większej wiedzy, i są z punktu widzenia prostego farmera - nieopłacalne.

Pozdrawiam,
Go_To_Sleep
;)

Re: pytanie o zbiory

: pt, 6 cze 2014, 08:22
autor: buckstabu
Jak sam zauważyłeś, są to plony, a więc dojrzałe już warzywa/owoce i nie można ich ot tak umieścić ponownie w ziemi, by wyrosły z nich kolejne. Do tego należy zakupić je w sklepie. Jednak zawsze możesz się wypowiedzieć w tym wątku w dziale Propozycji.

Re: pytanie o zbiory

: pt, 6 cze 2014, 10:22
autor: magpik
dzięki za odpowiedź (ale i tak szkoda, że nie można sadzić z tego co urośnie :cry: )

Re: pytanie o zbiory

: pt, 6 cze 2014, 13:07
autor: Go_To_Sleep
Tylko że w obecnym stanie gry, to nie miałoby najmniejszego sensu.
Kupujesz w sklepie 5 ziaren pszenicy, które siejesz, i masz 5 pszenic, które siejesz, i w dalszym ciągu masz 5 pszenic...
Wprowadzenie takiej opcji wymagałoby szeregu zmian w grze.