Produkcja surowców

Rayel

Produkcja surowców

Postautor: Rayel » sob, 20 kwie 2013, 14:38

Witam,
jestem nowy w grze i mamy pytanie. Być może było to wyjaśniane w samouczku, ale tego nie wyłapałem. Chodzi mi o poziom produkcji surowców, bo już się zagubiłem. Na początku gry produkcja była na poziomie przy zbożu np. 40/h, teraz jest 10/h, a jeszcze 10 minut temu było 20/h . I teraz nie wiem, czy zależy to od ilości mieszkańców czy od czego? To samo dzieje się z innymi surowcami.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Re: Produkcja surowców

Postautor: Luci » pn, 22 kwie 2013, 13:55

Witaj Rayel,
dokładne rozliczenie znajdziesz w grze klikając na "handel", a następnie na "surowce".

Pozdrawiam
L

Awatar użytkownika
pablobronco
Numer GG: 5094822
Nazwa Konta: pablobronco

Re: Produkcja surowców

Postautor: pablobronco » wt, 23 kwie 2013, 00:11

Rayel samouczek samouczkiem.. ale ja Ci odpowiem tak jak to na forum powinno się odpowiadać...
Pokazywana produkcja zboża zależna jest od morale mieszkańców (im wyższe podatki ustawisz tym słabsze zadowolenie wieśniaków i mniejsza produkcja)oraz od ilości ludzi do wyżywienia.. (w tej grze ludzie zjadają zboże jak gołębie ;)czyli - im więcej ludzi tym więcej zboża ucieka co objawia się jako mniejsza produkcja na górnym pasku. Ludzi przybywa z każdą rozbudową budynków lub wojska. (wojsko ze zboża robi wódkę :) - żart)
Produkcja innych surowców zależy (pomijając poziomy kopalni i innych zakładów produkujących surowce) od morale - czyli ustawienia podatków - im wyższe podatki tym mniejsza produkcja.
Budując kościół i ulepszając go możesz mieć większe podatki bez straty dla produkcji.
Chcesz mieć duże podatki - inwestuj w rolników - bo zboże będzie znikać w proporcjonalnym tempie do twojej zachłanności na złoto ;)

Na dzień dzisiejszy moja rada jako dobrego wujka ;) to - pozyskuj tyle produktów ile potrzebujesz a bardziej nastaw się na złoto - ciężko surowce na obecny dzień sprzedać a ceny są minimalne, a mając złoto zawsze brakujący surowiec kupisz za "grosze" na targu... Sytuacja jutro może się zmienić i rada nie jest uniwersalna... trzeba obserwować rynek. Na tym polega ekonomia w tej grze i nie tylko... w grze. Pozdrawiam!

Wróć do „Pomoc dla początkujących graczy”