Samouczek

Moderator: karyma

karyma
Posty: 10
Rejestracja: czw, 28 mar 2013, 09:17
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Brak

Samouczek

Postautor: karyma » pt, 5 kwie 2013, 13:50

1.Zaopatrz swój lud

Wybuduj pole zbożowe.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska",(5 cegieł na dolnym pasku ikon) a następnie wybierz budynek surowców, aby wybudować obóz dla drwali.

wskazówka: Zboże na początku gry nie jest zbyt ważnym surowcem, nie jest potrzebne do budowy budynków i jednostek. Jest potrzebne do zaopatrzenia ludności i wojska. Na początku wystarczy że będzie na lekkim plusie, jednak z czasem warto zacząć gromadzić rezerwy.

Nagroda: 250 Zboże i 10 diamentów.
Warto zrobić ten Quest od razu aby pr zejść do następnych o bardziej wartościowych nagrodach.
Nagrody nie są odbierane od razu. Znajdują się w inwentarzu, (ikona worka na dolnym pasku) Tej nagrody nie trzeba odbierać od razu, raczej wtedy gdy będą potrzebne diamenty i zboże.
Diamenty to dodatkowa waluta w grze. Można za nią np. przyspieszyć produkcję lub handel. Chyba najczęściej użyciem diamentów jest przyspieszenie handlu o czym w dalszej części tego poradnika.

2.Surowiec lasu

Wybuduj obóz drwali.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz budynek surowców, aby wybudować obóz dla drwali.

wskazówka: Drewno to jeden z podstawowych surowców w grze. Możesz mieć jeden obóz drwali Lub cztery. Każdy z graczy w swojej wiosce ma jeden z surowców „deficytowy”. Jeśli jest to u ciebie drewno prawdopodobnie będziesz musiał sprzedawać w przyszłości nadwyżki kamienia i żelaza aby kupić drewno. O tym jednak jest jeden z dalszych zadań.

Nagroda: 250 drewno. Warto wykonać i odebrać od razu aby łatwiej wypełniać następne zadania i budować budynki surowców.

3.Kamień to dobry fundament
Wybuduj kamieniołom.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz budynek surowców, aby wybudować kamieniołom.
Wskazówka:
Kamień to jeden z podstawowych surowców w grze. Możesz mieć jeden Kamieniołom i Lub cztery. Każdy z graczy w swojej wiosce ma jeden z surowców „deficytowy”. Jeśli jest to u ciebie kamień prawdopodobnie będziesz musiał sprzedawać w przyszłości nadwyżki Żelaza i drewna aby kupić drewno. O tym jednak jest jeden z dalszych zadań.

Nagroda: 250 kamień.
Warto wykonać odebrać od razu aby łatwiej wypełniać następne zadania i budować budynki surowców, co jest bardzo ważne na początku gry.

4.Urodzony w płomieniach
Wybuduj kopalnię żelaza.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz budynek surowców, aby wybudować kopalnię żelaza.
Wskazówka.
Żelazo to jeden z podstawowych surowców w grze. Możesz mieć jedną kopalnię żelaza lLub cztery. Każdy z graczy w swojej wiosce ma jeden z surowców „deficytowy”. Jeśli jest to u ciebie żelazo prawdopodobnie będziesz musiał sprzedawać w przyszłości nadwyżki kamienia i drewna aby kupić żelazo . O tym jednak jest jeden z dalszych zadań.

Nagroda:
25 0 żelazo. Warto wykonać odebrać od razu aby łatwiej wypełniać następne zadania i budować budynki surowców.
5.Datki dla panującego
Zmień stawkę podatkową.

Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz "Podatki" żeby zmienić stopę podatkową. Po wybraniu skali podatkowej kliknij Zapisz.
wskazówka:
Aby technicznie przejść tego Quest w wystarczy zmienić choć na chwilę stawkę podatkową. Potem można od razu przywrócić stawkę do poprzedniej.
Warto jednak popróbować jednak różne ustawienia. Małe podatki lub zerowe to niska produkcja złota , a wysokie to dużo złota i mało surowców. Przy dużej Stawce podatkowej może być ujemna produkcja zboża, ale na tym etapie zboża nie powinno zabraknąć, a nawet jeśli nie będzie ujemnych skutków , ponieważ nie ma armii, który jest głównym odbiorcą zboża.

Nagroda::500złoto.
Można odebrać od razu i zainwestować np. w kolejne budynki surowców co na pewno się szybko zwróci.

6.Miejsce dla każdego mieszkańca
Wybuduj chaty.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować Chaty.

wskazówka:
Chatę można wybudować od razu po otrzymaniu zadania , ale następne należy budować tylko gdy zabraknie w nich miejsca (gdy nie będzie można budować budynków z powodu braku liczby ludności)
Każdy budynek zwiększa przychód z podatków, ale nie ma sensu budować budynków tylko dla większych podatków, bo przyrost nie jest zbyt duży.

Nagroda:
250 Złoto. Jeśli masz wystarczającą miejsca w magazynie złota (można sprawdzić najeżdżając myszką na złote monety na górnym pasku ) można od razu odebrać. Wciąż warto inwestować w budynki surowców, większe ilości surowców przydadzą się już niedługo.
7.Magazynowanie żywności

Zbuduj spichlerz

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować spichlerz.


Wskazówka
Wybuduj od razu spichlerz po otrzymaniu zadania. Nie jest to najistotniejszy budynek na początku gry, gdyż dużo zboża od razu nie trzeba aby przejść dalej. Warto jednak w dalszym etapie powoli rozbudowywać gdyż wartość zboża będzie stopniowo wzrastać. Niewykluczone też, że bardziej rozwinięci gracze będą potrzebować dużych ilości zboża w późniejszych fazach trwania serwera. Może to okazać się dobrym źródłem zarobków dla początkujących graczy.

Nagroda
250 zboża. Nie odbieraj od razu. Będzie przechowany w inwentarzu, aż do czasu gdy zboża naprawdę będziesz potrzebował

8.Magazynowanie surowców.

Zbuduj magazyn.
Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować magazyn.

wskazówka:
Magazyn warto rozbudowywać od początku gry. W miarę rozwoju osady będzie coraz więcej surowców. Aby się nie zmarnowało, powinno się zawsze policzyć przed dłuższą nieobecnością w grze(np. przed pójściem spać) czy magazyny pomieszczą wszystkie surowce do czasu następnego zalogowania. Jeśli nie, lepiej rozbudować magazyn.
Nagroda: 100 Zboże, 100 Drewno.
Ze względu na zboże którego na razie na razie zapewne masz nadmiar, nie używaj od razu nagrody, chyba że pilnie potrzebujesz drewna.
9. Bezpieczne schronienie
Zbuduj schowek.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować schowek.

Wskazówka:
Na początku gry schowek służy głównie do przechowywania surowców które są wystawione na targu. Im bardziej rozbudowany schowek tym więcej surowców możesz wystawić na targu(o handlu w dalszej części poradnika)
Okres ochronny prze z który inni gracze nie mogą cię zaatakować trwa 2 tygodnie. Może też skończyć się, jeśli założysz wioskę obok drugiego gracza, lub go zaatakujesz (wioski barbarzyńców można atakować)
Nie zapomnij o rozbudowie chociaż kilka poziomów, gdy zakończy się okres ochronny, nawet gdy prowadzisz ofensywny styl gry i nie handlujesz dużo na targu. Inwestycja na pewno się zwróci prędzej czy później.

Nagroda: 100 Kamień 100 Żelazo

10. Główna wieża stanowi centrum
Zbuduj wieże zamkową na poziom 2.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować wieżę zamkową.

Wskazówka
Wieża zamkowa to magazyn złota, jak i budynek umożliwiający innych budynków, w końcu przyśpiesza ich budowę. W dalszych częściach samouczek i questy wymusi rozbudowy wieży i ta np. budowa kościoła wymaga 7 poziomu wieży. Do założenia drugiej wioski 10 poziom. Myśląc o d drugiej wiosce w dalszym etapie dobrze o tym pamiętać bo kolejne poziomy budują się coraz dłużej.
Nagroda: 500zł

11. Tłok na placu targowym

Zbuduj targ .

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować targ.

Wskazówki: od tej pory możesz handlować z innymi graczami. Od tego jest ikona z bazarem czwarta od lewej na dolnym pasku. W ustawieniach handlu możesz wystawić ofertę lub zgłosić zapotrzebowanie. na konkretną ilość towaru.
Na początku serwera raczej nikt nie kupi zboża, ale można wystawić aby zwolnić miejsce w magazynie.
Sprzedawaj towary których masz nadmiar i kupuj towar deficytowy. Ceny na rynku kształtują się różnie, ale staraj się sprzedawać drogo a kupować tanio. Ja np. nigdy nie kupowałem kamienia powyżej 1,4 chyba że pilnie potrzebowałem i prawie nigdy nie sprzedałem poniżej 1,7, c
Oczywiście podane liczby są aktualne tu teraz na moim serwerze, będąc cierpliwym prawie zawsze uda się sprzedawać drożej niż się kupuje towar deficytowy.
Ktoś kto posiada dużo złota czasu może spróbować spekulacji (za wystawienie oferty na targu nie ma żadnej opłaty). Skupywać ten sam towar tanio kupić i sprzedawać drożej, ale zyski na początku serwera raczej niewielkie. Być może w bardziej zaawansowanych stadiach serwera spekulacja będzie bardziej opłacalna.
Za 1 diament można przyspieszyć transakcję używając poskramiacza smoka.


Nagroda: 250zł
12. Handel z sąsiadami.

Wystaw ofertę na targu.
Kliknij handel. Następnie ustawienia handlu. Jeśli chcesz sprzedać lub kupić drewno zaznacz odpowiednią opcję chcę sprzedać lub chcę kupić. Określ ilość towaru (musi być podzielna przez 100) i cenę (nie mniej niż 1 i nie więcej niż 10)a następnie zapisz.
Wskazówka:
Co prawda gracze nie mogą bezpośrednio do siebie wysyłać surowców, ale jest sposób pośredni. Jeśli gracze chcą np. wymienić się 1:1 np. żelazo do kamienia, jeden gracz może wystawić zapotrzebowanie że poszukuje kamienia za 1 a drugi podobnie na żelazo. Następnie jeden gracz sprzedaje żelazo za jeden a drugi kamień.
sposób drugi: że gracze wystawiają oferty za 1 jest ryzykowne, gdyż istnieje ryzyko że do transakcji wtrąci się osoba 3. Kamień lub żelazo za 1 to bardzo atrakcyjna oferta która może błyskawicznie zniknąć z rynku.
Jeśli wystawiłeś ofertę którą chcesz cofnąć, (np potencjalny partner się wycofał) kliknij handel/ustawienia handlu a następnie przy danym surowcu zaznacz brak akcji a następnie zapisz.

Nagroda: 500 złota.

13. Magazynowanie broni
Zbuduj zbrojownie

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować zbrojownie.

Wskazówka:
W tej grze aby stworzyć armię trzeba najpierw wyprodukować broń. Każdy poziom zbrojowni umożliwia przechowanie określonej liczby broni każdego typu. Ponieważ żeby zaatakować barbarzyńców (o czym w dalszej części poradnika) trzeba by co najmniej kilkanaście jednostek milicji, warto rozbudować na 2-3 poziom w miarę możliwości.
Im bardziej rozbudowana kryjówka, tym więcej broni możesz w niej zabezpieczyć.

Nagroda: 500 Zboże, 500 Drewno, 500 Kamień,500 Żelazo. Nagrodę warto zainwestować w surowce.

14 Czas kuć żelazo póki gorące
Wybuduj kuźnie

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować kuźnię.

Wskazówka: im bardziej rozbudowana kuźnia, tym szybsza produkcja broni. Na początku 1 poziom jednak powinien wystarczyć.

NAGRODA: po 1000 zboża, drewna, kamieni i żelaza


15 Uzbrojenie armii
wyprodukuj 2 sztylety

Aby wyprodukować kliknij wojska (dwa miecze) na dolnym pasku a następnie produkcja broni. Następnie wybierz liczbę broni(2 sztylety którą chcesz wyprodukować)

Wskazówka : Zbuduj na razie tylko 2 sztylety i tak na razie nie możesz rekrutować wojska.

NAGRODA: 3 sztylety i 25 diamentów
Diamenty które możesz odebrać w tym zadaniu można wykorzystać do przyspieszenia handlu, co czasami jest bardzo pomocne.

16 Dla ochrony wojska
Wyprodukuj 2 kolczugi

Aby wyprodukować kliknij wojska (dwa miecze) na dolnym pasku a następnie produkcja broni. Następnie wybierz liczbę broni(2 kolczugi którą chcesz wyprodukować)

NAGRODA:3 kolczugi

17 Początek szkolenia

Wybuduj koszary.

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować koszary.

Wskazówka: Wkrótce w koszarach będziesz mógł produkować milicjantów która jest dobra jednostką do atakowania barbarzyńców. Już teraz możesz przygotować się do tego rozbudowując zbrojownię do 2-3 poziomu 2 i produkując kilkanaście na początek krótkich mieczy, zbroi skórzanych i tarcz.


Nagroda: 2 strażników

18 Twoja armia Twoim kręgosłupem
Zaciągnij 3 strażników.

Kliknij wojska na dolnym pasku, a następnie budowa jednostek. Wybierz strażników.

Wskazówka: broń jest potrzebna do rekrutacji wojska. Na razie nie twórz więcej strażników niż jest to potrzebne. Masz okres ochronny, nikt cię nie atakuje, a strażnicy to jednostka obronna.

NAGRODA 2 strażników i po 1500 zboża, drewna, kamieni i żelaza

19 Wiedza to potęga
Wybuduj budynek alchemika

Aby wybudować Kliknij w menu na "Wioska", a następnie wybierz wznieś budynki , aby wybudować Alchemika.

Wskazówka: Następne zadanie będzie związane z ulepszaniem strażników, ale Ew. nadmiar gotówki i surowców już teraz warto zainwestować w badania milicji na pierwszy poziom. Przyda się niebawem do atakowania barbarzyńców. Można wykorzystać do tego nagrodę z tego zadania.

Nagroda: Po 1000 drewna, kamieni i żelaza


20 Dążenie za wiedza
wynajdź atak 2 poziom dla strażników

Kliknij armia w dolnym pasku ikon, a potem alchemik. Znajdź poziom 2 ataku dla strażników.

NAGRODA : 500 złota,25 diamentów i po 1000 drewna,kamieni i żelaza. Nagrodę możesz zainwestować w badanie milicji.


21 Wybieraj z rozwaga
Zmień pochodzenie.

Kliknij ikonę gracz na dolnym pasku (kółko zębate) a następnie Profil. Obok pozycji pochodzenie kliknij zmień. Wybierz jedno 3 ludów.

Uwaga: Obecnie nie da się zmienić pochodzenia na skutek błędu w grze. W opisany sposób można przejść to zadanie, ale pochodzenie zostanie takie samo(Frankowie). Błąd jest znany programistom gry i w trakcie poprawiania.
NAGRODA: 20 diamentów.


Po zaliczenia ostatniego zadania powinieneś dostać raport o otrzymaniu odznaczenia za zaliczenie samouczka. Gratulacje.

Wróć do „FAQ - Często zadawane pytania”