Hodowla

O wszystkim co dotyczy gry FreeAquaZoo.
marzka
Numer GG: 562406

Hodowla

Postautor: marzka » wt, 27 gru 2011, 20:39

Witam,43 dni temu zaczełam hodowle (tą najtansza wersje) ale niestety moj partner chyba zapomniał tak wiec chcialabym przerwac ale nie bardzo wiem gdzie mam kliknac ? Rozumiem ze powinna byc zakladka przerwij hodowle ale ja jej nigdzie nie widze ..za pomoc z gory dziekuje

Awatar użytkownika
mag
Moderator
Numer GG: Numer GG

Re: Hodowla

Postautor: mag » wt, 27 gru 2011, 22:45

Witaj, aby przerwać hodowlę musisz kliknąć na czerwony znak (przekreślone kółko, takie jak zakaz zatrzymywania się) znajdujący się na akwarium hodowlanym, na stronie głównej hodowli.
A tak w ogóle, to pobiłaś chyba rekord w cierpliwości :shock: Gdyby to ode mnie zależało, to ufundowałabym nagrodę pocieszenia - zazwyczaj wszyscy przerywają hodowle po jednym lub dwóch dniach opóźnienia ze strony partnera.
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanych połowów.

kuba772kubakuba
Nazwa Konta: Brak

Postautor: kuba772kubakuba » czw, 29 gru 2011, 15:46

Przecież można hodować rybki samemu

Awatar użytkownika
mag
Moderator

Postautor: mag » czw, 29 gru 2011, 16:26

Oczywiście, że można, tylko nie każdy ma monetki, które chciałby na ten cel przeznaczyć ;)

marzka
Numer GG: 562406

Postautor: marzka » pt, 30 gru 2011, 00:54

Dzięki Mag za wyczerpującą odpowiedz jak i to że prawie uczyniłaś mnie bohaterka cierpliwosci :D :) Szczerze nie wpadłabym na to ze akurat to trzeba kliknąć, po czym jak to uczyniłam bez pomyślunku kliknełam kontynuuj i pooooszlooo moje biedne monetki gdzie tak skrupulatnie zbierałam na premium miałam juz 37 a teraz 27 takze tej hodowli długo nie zapomnę.....po za tym uwazam ze powinny być jakieś kary dla tych nieodpowiedzialnych hodowców np zabieranie punktów nie wiele ale tak by odczuli.
Pozdrwiam :)

Awatar użytkownika
mag
Moderator

Postautor: mag » pt, 30 gru 2011, 16:54

Niestety jak na razie nie ma żadnych sankcji w stosunku do nierzetelnych hodowców. Jedyne co możemy zrobić, to sami w porę przerwać hodowlę. Też za pierwszym razem długo się wahałam, gdzie kliknąć, ale na szczęście wybrałam odpowiedni klawisz. Mało czytelne jest to rozwiązanie i za pierwszym razem trzeba trochę po omacku działać ;)
Niezłym źródłem pozyskiwania monetek jest przetwórnia śmieci. Mam ją od niedawna aktywowaną i już udało mi się wylosować raz 3 i raz 8 monetek :P

gosik

Postautor: gosik » czw, 1 mar 2012, 11:10

Witam, cztery dni temu założyłam jednocześnie 3 hodowle. Dwie z nich przebiegały w porządku i wczoraj w akwariach pojawiły się niuńki. Niestety w trzeciej hodowli trafiłam na nieuczciwego gracza. Kiedy po pierwszym dniu zorientowałam się, że w akwarium nic się nie dzieje wysłałam pierwszą wiadomość aby zasygnalizować rozpoczęcie wspólnej hodowli. Bez odpowiedzi. Kiedy trzeci dzień nic się nie działo, stwierdziłam, że dalsze oczekiwanie nie ma sensu. Wysłałam drugą wiadomość co myślę o takim postępowaniu i poinformowałam, że przerywam hodowlę. Dzisiaj rano otrzymałam odpowiedź. Dowiedziałam się, że ''mam nierówno pod deklem'' i że ta dziewczyna codziennie ''wchodziła'' do akwarium, w przeciwieństwie do mnie. Dość, że mnie obraziła, to jeszcze zarzuciła mi nieuczciwość! W tym miejscu nachodzi mnie refleksja : jaki jest sens wspólnych hodowli z losowo dobranymi graczami? (nie każdy ma sprawdzonego przyjaciela) Są oni anonimowi, znamy tylko ich nick. Jeśli okazują się nieuczciwi (w moim przypadku jest to już 3 taki gracz) nie możemy nic zrobić oprócz przerwania hodowli. Jednak konsekwencje tego ponosimy my, bo tracimy zainwestowane pieniądze i czas. Nieuczciwy gracz może dalej kontynuuować hodowlę, ale już bez nas. Czy tak powinno być? Powinna być możliwość samodzielnej hodowli, ale za rozsądną cenę, bo tak niestety teraz nie jest. No i oczywiście jakieś konsekwencje dla nieuczciwych graczy. Śmieszy mnie wpis zachęcający do wspólnej hodowli jakoby ''z przyjacielem raźniej''. Od dziś hodowla z losowo dobranym graczem kojarzyć mi się będzie ze sportem ekstremalnym. Ta adrenalina : na kogo trafię? Czy wejdzie do akwarium i nakarmi rybkę? Czy w ogóle się pojawi? Może twórcom gry właśnie o to chodziło? Powiedzmy wprost: aby osiągnąć dzienny cel wystarczy RAZ na dobę wejść do akwarium, umyć je, popieścić, zaczepić i nakarmić rybkę. Wszystko to zajmuje kilkanaście sekund, ale jak widać dla niektórych graczy to zbyt dużo czasu. Wspólna hodowla jest pewnym zobowiązaniem i niepisaną umową. Jest dla osób uczciwych i solidnych. Dlatego też apeluję do wszystkich nierzetelnych, łamiących zasady : DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z HODOWLĄ! IDŹCIE KUPIĆ KOLOROWE RYBY NA TARG!

Awatar użytkownika
mag
Moderator

Postautor: mag » czw, 1 mar 2012, 19:53

Witaj Gosik,
jejku napisałaś tak długi post, ze trudno mi jakoś sensownie odpowiedzieć. Może zrobię to w punktach ;)
- Po pierwsze małe sprostowanie, jeśli przerywasz hodowlę, to nie tracisz kasy, a jedynie czas. Zainwestowane w hodowlę A$ wracają na Twoje konto.
- Po drugie, jeśli widzę po 1/2/3 dniach (w zależności od poziomu hodowli), że nic się nie dzieje, to po prostu bez słowa przerywam, bez słowa żeby właśnie nie narazić się na głupie wymówki i komentarze.
- Po trzecie, może warto by było to zgłosić jako ewentualny błąd w grze, choć mam wątpliwości, czy druga strona rzeczywiście wywiązywała się ze swoich hodowlanych obowiązków.
- Po czwarte, wszelka obraźliwa korespondencja nie jest dopuszczalna i powinna być od razu zgłaszana administracji forum, albo nam moderatorom. Oczywiście wraz z dowodem rzeczowym.
- Po piąte, też jestem za wprowadzeniem możliwości indywidualnego doboru partnerów do hodowli!!!

xmaedchenx
Nazwa Konta: supermadchen

Postautor: xmaedchenx » czw, 1 mar 2012, 20:58

Ja również jestem za możliwością samodzielnego wyboru partnera do hodowli. Pisałam o tym już jakiś czas temu w dziale "Pomysły i propozycje". Jednak odnoszę wrażenie, że innym nie przeszkadzają nierzetelni gracze, ponieważ moja propozycja pozostała bez echa.

Pozdraiwam

rybkapatryk
Nazwa Konta: rybkapatryk

Postautor: rybkapatryk » czw, 1 mar 2012, 23:23

Też jestem za wprowadzeniem możliwości indywidualnego doboru partnerów do hodowli

Wróć do „O Wszystkim”