kup diamenty czyli "free zoo"?

Dyskusje
ostap
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: ostap

Re: kup diamenty czyli "free zoo"?

Postautor: ostap » śr, 12 wrz 2012, 16:05

zaproś do przyjaciol to sie dowiesz, tylko npisz wczesniej:)

milusmilka
Nazwa Konta: milusmilka

Postautor: milusmilka » śr, 12 wrz 2012, 19:00

ostap nam nie chodzi o takie zoo jak Ty masz :)
Sorki ale jak bym miała tak cały czas grać i tylko zagrody stawiać obok siebie aby wcisnąć ich jak najwięcej a póżniej wyliczać co wywalić żeby na większym lv nowe zwierze wstawić to bym się wściekła.
I już zaczynam to robić bo widzę że mimo iż gra cały czas się rozwija - podstawowa sprawa która decyduje o tym czy jest sens grać czy nie jest przy kolejnych aktualizacjach pomijana. Mowa oczywiście o powiększeniach zoo i ogólnie o podejściu do przeciętnego gracza:( Gra zapowiadała się fajnie z czasem wbijania lv rozwijania kolejnych poziomów zoo jednak okazało się że niestety 3/4 rzeczy w tej grze jest dostępne tylko za realna kasę :/ i chyba nic się dalej nie zmieni w tym temacie :/
Tak jak to napisala martyna
martyna pisze:Proponuje zmiane nazwy gry.Bo niestety My "Free" Zoo niejest za free i wprowadza poczatkujacego gracza w blad tak jak mnie. :o :shock:

Mnie tez My Free Zoo wprowadziło w błąd bo nie jest Free a szkoda fajne zwierzaki , fajni ludzie ( nie na forum niestety:( ) ale gdy zabraknie miejsca trzeba będzie powiedzieć papa bo ostap ja nie chce mieć takiego zoo jak TY sorki :( Takie ustawianie zagród może być przejściowe gdy zbierasz kasę na powiększenie terenu ale nie żeby grac tak cały czas :)
Pozdrawiam Cie:)

Awatar użytkownika
papierowa

Postautor: papierowa » pt, 14 wrz 2012, 13:19

Poczytałam sobie już chyba dość postów dotyczących zakupu diamentów, wydawania na grę, zdzierstwa upjers, niesprawiedliwości, oszustwa i my free zoo ale jednak nie free... Mam dość i protestuję, o!

Może na początku warto zastanowić się co oznacza słowo free? Prawda jest taka, że żeby grać nie musicie wykupywać abonamentu. Czy iść do sklepu i zapłacić 100 zł za płytę z grą. Albo nie jest tak, że przejdziecie 10 poziomów i żeby grać dalej musicie wykupić licencję na grę. Zalogowanie do gry nie wymaga wkładu własnego w postaci złotówek czy innej waluty realnej. Więc moim zdaniem nazwa gry jest jak najbardziej adekwatna. Osoby, które wcześniej spotkały się z grami upjers wiedzą, że bez wydawania pieniędzy można grać w ich gry.

Prawda jest taka, że zawsze znajdą się ludzie, którzy będą mieli pretensje, że muszą za coś zapłacić - więc dlaczego nie macie pretensji do piekarza, że chce pieniądze za chleb albo bułki?? Dlaczego nie macie pretensji do szewca, że nie chce Wam butów za darmo naprawić?? A w ogóle to dlaczego chcecie wynagrodzenie za swoją pracę?? Nie moglibyście np pracować charytatywnie??
Niestety w życiu nie ma nic za darmo. I szczerze mówiąc mam dość czytania o tym, jak to osoby nie kupujące diamentów obrażają osoby kupujące diamenty, bo niby z jakiej racji?? Czy ktoś z szanownego grona nie kupujących zdaje sobie sprawę, że utrzymanie serwerów kosztuje? Że supporterzy pobierają za swoją pracę wynagrodzenie?? Że informatycy pracują, bo chcą zarobić na bluzeczkę albo inne białe kozaczki dla siebie lub swojej żony/kobiety/przyjaciółki??

Kwestia tego, że czy kupujecie walutę gry czy nie macie dostęp do tego samego - możecie skorzystać z pomocy supportu [który tak jak Wy chętnie pobiera wynagrodzenie za swoją pracę - dziwne nie?], która jest po polsku [mnie się zdarzyło grać w grę po polsku i korzystać z supportu anglojęzycznego] i nadal jesteście niezadowoleni, bo uważacie, że jak gracie to macie prawo też narzekać. Oczywiście zgadzam się, że są rzeczy które w grze można poprawić i dociągnąć ale na boga! Nie musicie mieć w swoim zoo wszystkich zwierząt, nie musicie mieć swojego zoo rozbudowanego na max poziom. A jeśli mi ktoś powie, że taka gra nie przynosi mu radości i ma marzenia, żeby mieć max rozbudowane zoo to zainwestujcie w diamenty i zapłaćcie za nie realną gotówką. Niestety - spełnianie marzeń kosztuje. Rozrywka też kosztuje. Nie rozumiem dlaczego ktoś jest w stanie zapłacić 20 zł [nie orientuje się niestety w polskich realiach cenowych ze względu na miejsce zamieszkania] za bilet do kina [rozrywka] to dlaczego nie może sobie kupić diamentów za 20 zł? Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego zakup waluty gry jest tak uwłaczający, bo ja walutę kupuję i się tego nie wstydzę. Mało tego - jestem dumna z tego, że dołożone przeze mnie euro wspiera rozwój gry.

A jeśli gra bez udogodnień związanych z zakupem diamentów nie przynosi radości i nie jest odpowiednią rozrywką to chyba należy zastanowić się poważnie, czy jest sens chodzić po forum i wylewać swoją żółć we wszystkich możliwych wątkach? Przecież to nie jest winna administracji czy innych graczy, że kogoś nie stać albo nie ma ochoty kupić diamentów, bo mu szkoda. No chyba, że chodzi o to żeby w ten sposób znaleźć sponsora...
Prawda nie ma obowiazku wygladac ladnie... nie gram :)

http://s1.wolnifarmerzy.pl/schaugarten/ ... er=4301884 <--- zbieram ocenki, jesli mozesz to prosze ocen, dziekuje

Awatar użytkownika
matthew0000
Nazwa Konta: matthew0000

Postautor: matthew0000 » pt, 14 wrz 2012, 14:08

popieram przedmówcę w 100% dobrze napisała ja też od czasu do czasu kupuje diamenty i nikt mi nie zabroni bo to ja wydaje własne zarobione pieniądze i mam z tego radość bo wszystko kosztuje tak jak papierowa napisała jedni kupuje sobie na rozrywkę np bilety na co tam chcą a inny kupują sobie diamenty w grze jak im to sprawia radość to czemu nie? każdy lubi coś innego :mrgreen:

pozdrawiam :)
http://s4.wolnifarmerzy.pl/publicfarmhouse.php?mode=view&user=5546850

zapraszam do oceniania mojego pola pokazowego:)

Awatar użytkownika
matysiaczek
Nazwa Konta: mnbv

Postautor: matysiaczek » pt, 14 wrz 2012, 14:23

nienawidzę jak ktoś cytuje całe długaśne posty więc i ja tego nie zrobię...

Papierowa, do Ciebie piję :)

Krótko. Właśnie o to chodzi (przynajmniej dla matysiaczka) że w pewnym momencie owszem, da się grać, ale nie posuwając się naprzód. Jak nie powiększę mojego zoo, to nie postawię nowych wybiegów=nie mogę mieć nowych zwierząt a o dekoracjach i roślinach nawet nie wspominam, czy o nieklaustrofobicznym zagospodarowaniu przestrzeni. Chcąc kupić i umieścić nowe zwierzę (_ojoj kiedy to było choć dochody całkiem wysokie), pozbywam się tych z niskich poziomów lub sprzedaje co droższe. Czyli gości mi nie przybywa :( a o przejściu z poziomu na poziom w czasie krótszym niz miesiąc mogę tylko pomarzyć... trudno nawet w tej sytuacji mówić o grze, to raczej stagnacja w nadziei że w końcu coś się zmieni (czyt.: dostępne bedzie kolejne powiększenie za REALNĄ do zdobycia kwotę ZD) A jeśli tak nie stanie się (bo niby dlaczego miałoby sie tak stać?) to gra przestaje być free, bo żeby grać, a nie zawieszonum miedzy poziomami być - trzeba kupić kryształki i powiększyć zoo...

ps. miało być krótko i się rozpisałam...aha...a za 20 PLN to ja do kina nie chodzę, tylko dzieciom lody, zabawki, czy choćby buty na zimę wolę kupić, swoim dzieciom - nie żebym miała taki gest

Awatar użytkownika
papierowa

Postautor: papierowa » pt, 14 wrz 2012, 14:34

To w takim wypadku proponuję wybrać grę, w której można zakupić walutę specjalną [monety. diamenty itd] za walutę gry - np wolni farmerzy czy zielone imperium. Upjers ma w swojej ofercie dość gier by każdy mógł wybrać coś dla siebie i czerpać z tego nie mniejszą rozrywkę.
Jak pisałam wcześniej - wg mnie gra jest darmowa, a to że Ty matysiaczek wolisz kupić słodycze dla dzieci to już jest Twoja prywatna sprawa - tak jak prywatną sprawą jest to, że matthew0000 kupuje diamenty. Zastanawiające jest również to, że osoby, które diamenty kupują nie obrażają w swoich postach osób, które tego nie robią.

Ps ja też nie cierpię przydługich cytatów ;)
Prawda nie ma obowiazku wygladac ladnie... nie gram :)

http://s1.wolnifarmerzy.pl/schaugarten/ ... er=4301884 <--- zbieram ocenki, jesli mozesz to prosze ocen, dziekuje

flo
Nazwa Konta: Brak

Postautor: flo » pt, 14 wrz 2012, 18:20

bardzo trafnie to ujelas w tym "przydlugawym" poscie ;)
malo tego- jesli nie upjers to sa tez inni wydawcy - ktos pisal, ze ma takie wspaniale zoo na komorke - nie za duzo tych gier? zdecydowac sie na komorkowe, czy jakiekolwiek inne w 100% darmowe i bez "wyludzania" pieniedzy, a to pozostawic moze...? ;)

Dyrektorowa
Nazwa Konta: Brak

Postautor: Dyrektorowa » pt, 23 lis 2012, 00:35

Free jest free czyli moje wolne zoo :P
Wolne bo zwolniłam pracowników i sama obrządek robię przy zwierzętach. :P
O co tyle hałasu to nie wiem .
Masz kasę to kupujesz diamenty , jak nie masz to nie i wsio :)
A każdy z nas ma swoje jedyne i nie powtarzalne zoo :) Czy to za diamenty czy za ciężka kasę :)
Pozdrawiam serdecznie

morathi82
Nazwa Konta: morathi82

Postautor: morathi82 » ndz, 25 lis 2012, 23:14

czytam was i stwierdzam, że każda ze stron ma trochę racji. Po części zgodzę się z problemem jaki jest poruszony tutaj w wątku ale muszę też po części zgodzić się z papierową. Mowa była tu też o tym, że Ci co nie kupują diamentów obrażają tych co kupują a na odwrót tak nie ma...po 1 to nikt nie ma zamiaru obrażać tych co kupują dla mnie np.to mi to obojętne czy ktoś płaci czy nie, jak kogoś stać to niech kupuje to jego sprawa a po 2 niestety Ci co kupują wtrącają swoje 'ale" bo niestety spotkałam się na forum z wątkami jak to osoby kupujące diamenty za prawdziwą kasę uwłaczały osobom nie kupującym i uważały, że skoro oni mają kasę i mogę sobie pozwolić na kupno to inni też mogą. Realia są takie, że jedni mogą pozwolić sobie na wydanie kasy na grę ale są też osoby, które nie mogą bo np. wolą tą kasę wydać na dzieci jak np.matysiaczek albo tak jak ja nie pracują (nie, że mi się nie chce żeby nie było ale po prostu roboty nie ma) więc nie wydam kasy, którą mam np.na jedzenie na gierkę (chociaż mam już obiecany prezent w postaci diamentów jak będę miała rozbudowę tą za 40 diamentów z okazji niedawnych urodzin ;) ) To tak w ramach wyjaśnienia...:) Ale teraz do sedna...

Ludzie, którzy zajmują się grą muszą przecież jakoś zarobić ale jednak mogliby wprowadzić parę zmian...ja się zgodzę z tymi zwierzątkami za diamenty, niech będzie w końcu jest alternetywa zdobycia tego w kartach ale też jest sporo zwierzaków które można kupić sobie za zoodolary, gorzej jest ze sklepikami bo średni czy duży sklep jest tylko po jednym za zd a inne trzeba zdobyć w kartach albo niestety kupić diamenty. Podobnie jest z wybiegami takimi jak dżungla/lód...jakiś jest tam za zd ale reszta za diamenty więc trzeba wszystko upychać np.na łąkę ale nie wszysto się da. To samo z powiększeniem...niby mam prawie 30 lvl ale mam problem z uzbieraniem 300000zd na kolejną rozbudowę zwłaszcza jak wezmę zadanie tygodnia (dlatego jak narazie jak obecne się skończy więcej nie będę robić bo nie dość, że traci się kasę na hodowlę a hodowla wogóle nie wychodzi nawet jak się kupi karmę i ma się prawdopodobieństwo na 90%) ale wiem, że jest to realne, że wkońcu uzbieram i powiekszę swoje zoo bo niestety kończy mi się miejsce i czesć trzymam w magazynie (do tego magazynu też miałabym malutką uwagę ale to może w innym wątku) ale co z kolejnymi powiększeniami?? ok.kolejna jest za 40diamentów albo 2,5mln zd i można wybrać tą opcję drugą ale kolejne powiększenia nie mają już opcji diamenty dla tych co chcą szybciej albo zoodolary dla cierpliwych. Dlatego to co bym chciała to nie usunięcie tych diamentów ale albo zwiększenie możliwości ich zdobycia w grze czy to zadania czy te inne sposoby na zdobycie darmowych diamentów(niestety tych do zdobycia za naprawdę darmo jest bardzo mało bo przecież smsy czy kupna to wiadomo, że to nie darmo - część osób wie o czym mówię....tzn na początku jest sporo bo zdobyłam ze 20 ale teraz jak na jakiś czas zdobędę 1 lub 2 to sukces) albo jakieś zmiany np.więcej sklepików średnich/dużych za zoodolary bo wiadomo, ze na malych straganach mało się zarabia albo wprowadzenie jakiś alternetyw jak z powiększeniem, żeby była szansa rozbudowy za diamenty i zoodolary...jak ktoś nie będzie chcial czekać niewiadomo ile aż uzbiera mu się kiedyś kasa to przecież tak czy siak kupi te diamenty ale ktoś kto nie może ich kupić będzie miał szansę na dalszą grę...

A co do określenia, że skoro można się zalogować, korzystać z suportu to gra jest darmowa...tak, pod tym względem tak ale jak ktoś powiedzmy rozbuduje zoo na poziom 4 i wszystko zapełni to jak nie zapłaci za diamenty aby rozbudować na 5 poziom to niestety nie gra bo nie ma co robić więcej poza zbieraniem zoo dolarów, karmieniem zwierząt i podlewaniem kwiatków czyli jak ktoś chce dalej grać musi zaplacić. A jak ktoś mówi, że jak komuś nie pasuje to niech nie gra albo zmieni grę albo niech se kupi w sklepie inną to jest trochę nie na miejscu. To sprawa osobista czy chce w to grać czy nie, jak mu się podoba to niech gra (mi osobiście podoba się ta gra a np. ta z lunaparkiem nie i usunełam tam konto) i niech ma możliwość grania. A co do kupienia w sklepie gry...jak nawet gra kosztuje 100 zł to jak ona mu się znudzi to ją odsprzeda albo położy na półkę i kiedyś znowu sobie zagra...a tu? człowiek wyda kasę na diamenty raz albo 2 bo w nieskończoność kupować nie będzie to nigdy nie wie kiedy go np zablokują a jak się gra znudzi i usunie konto (nie wiem czy jest usuwane automatycznie jak ktoś się długo nie loguje) to jak znowu postanowi grać to nie dość, że od nowa gra to od nowa kupuje diamenty. Poza tym nie spotkałam się z grą w sklepie droższą niż 300zł a w dodatku jak się ją kupi to jest ona na własność a tu za jedno powiększenie za 320 diamentów trzeba liczyć ponad 160zł na smsy a gra nie stanie się własnością...ona nawet nie będzie wieczna...

Takie jest moje zdanie, nie każdy musi się z tym zgadzać ;)

Awatar użytkownika
Blondi77
Nazwa Konta: Blondi77

Postautor: Blondi77 » wt, 27 lis 2012, 01:10

dodam coś od siebie
osobiście nie kupuje i nie planuje kupować diamentów
nie planuje to nie znaczy,że w przyszłości ich nie kupię,bo to czas pokaże
a dlaczego?
otóż gry tego typu mają swoje zadanie,mają ZARABIAĆ
nad tym jak zrobić,żeby zarabiały pracuje sztab mądrych główek,nie tylko informatyków i grafików,ale także ludzi umiejących działać na psychikę człowieka
najpierw trzeba zainteresować grą,a potem przyciągnąć(dając na początku darmowe diamenty i inne cudeńka),a to wszystko ma na celu przywiązanie gracza do gry,bo jeśli gracz się zaangażuje i przywiąże to jest bardzo duża szansa,że kupi w końcu diamenty
a jak wiadomo im więcej czasu się poświęca grze tym łatwiej się człowiek do niej przywiązuje i przychodzi moment w którym musi dokonać WYBORU:
porzuca grę,bo już osiągnął w niej wszystko co możliwe bez wkładania złotówek,albo
gra dalej kupując w końcu diamenty,albo
gra dalej zatrzymując się na pewnym etapie,licząc na to,że może coś się zmieni(np rozbudowy nie tylko za diamenty),biorąc pod uwagę to,że kiedyś gra może się znudzić z braku rozwoju swojego zoo

to jakiego wyboru dokonamy zależy od Nas samych drodzy gracze i nie można nikogo potępiać ani szkalować za to,że wkłada realną kasę w coś wirtualnego
każdy ma do tego prawo i trzeba to uszanować
i trzeba też szanować prawo do własnego zdania i pozwalać ludziom swobodnie się wypowiadać na forum,bo dzięki temu wiadomo co się podoba w grze,a co nie

tez ubolewam nad tym,że rozbudowy 5,6 i 7 są za same diamenty,ale wyboru już dokonałam
a my free zoo uważam,że jest grą darmową bo nie muszę jej kupować,wystarczy mieć internet
i przeczytać regulamin i forum gry
i nikt mi nie każe kupować tych diamentów(bo bez nich nie mogę grać,bo mogę grać,ale z pewnymi ograniczeniami)

życzę powodzenia w grze i ...
dobrych wyborów
nie tylko w grze,ale i w życiu ;)

Wróć do „O wszystkim co dotyczy MyFreeZoo”