kup diamenty czyli "free zoo"?

Dyskusje
Alfiva
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Brak

kup diamenty czyli "free zoo"?

Postautor: Alfiva » sob, 8 wrz 2012, 14:52

Witam
Oczywiście rozumiem, że twórcy chcą zarobić na grze ale bez przesady...
Ile diamentów można dostać za zadania każdy wie nie będę pisać, a poza kupnem innego źródła tej monety nie znajduję.
Zaczynamy grę pojawia się zadanie zbuduj budynek dla pracowników...ciężko się zbiera ale jakoś dajemy radę i jest! ... niespodzianka żeby wynająć na tydzień jednego pracownika z 3 określonych grup trzeba wydać 2 diamenty. Tak więc mając już większe zoo chciało by się choćby po 1 mieć zeby budynek tak bezsensownie nie zajmował miejsca, a gra się stała przyjemniejsza czyli wychodzi 6diamentów na tydzień x 4 tyg daje 24 diamenty miesięcznie ( to oczywiście wersja minimalistyczna )
mozolnie zbieramy karty zwierzaków za diamenty tu (ceny od diamentów 2-90 za zwierzaka całego:D) o parze nie wspomnę....żeby uzupełnić nawet najtańsze karty....płacimy wyłącznie diamentami....nie da się tego wszystkiego powymieniać
Wybiegi, sklepy...znów potykamy się o diamenty i to wcale w niemałej ilości....
Zakup boosterów....też kosztuje....co daje nie będę komentować bo choćby ostatni event ze złotym boosterem pokazał że szkoda na nie kasy. Chcesz coś mieć z boostera kupuj do skutku:D
Drugie powiększenie zoo, o które aż się prosi w okolicach 35 lvl kosztuje 2,5 mln ZD lub....40 diamentów. budynek do rozmnażania ulepszenie dające 5% szans ups....diamenty....
z losowych dziennych "kart przyjaźni" albo mam pecha, albo drastycznie obniżono ostatnio możliwość wylosowania tych "dobrych" kart...wcześniej jakieś wpadały...co choć trochę obniżało cenę zwierzaka..lub parki.
Podsumowując, żeby grać kupuj, kupuj, kupuj, diamenty im masz wyższy lvl tym więcej...potrzeby większe...
kupimy powiedzmy 2 pakiety na miesiąc żeby starczyło a zwierzaczki z bonusu miały parkę i mamy około 50 zł/miesiąc. Porównując 2 miesięczny klucz do WOW jednej z najlepszych gier Blizzard kosztuje 80 zł czyli 40zł/miesiąc.
Ja wiem...nikt mnie nie zmusza mogę się męczyć mozolnie zbierając np 2,5 miliona na powiększenie zoo, licząc na łut szczęścia w kartach (3 na dzień) może za 5 lat codziennie dzielnie samodzielnie karmiąc na razie 100+ zwierzaków dorobię się najdroższego zwierza w grze i może nawet paru wybiegów...tylko czy to będzie nadal przyjemność?
Serdecznie pozdrawiam...

Awatar użytkownika
twisteer332
Numer GG: 7364553
Nazwa Konta: twisteer332

Re: kup diamenty czyli "free zoo"?

Postautor: twisteer332 » ndz, 9 wrz 2012, 20:47

wybacz, ale nie ma nic za darmo :P
a poza tym ja nie kupując diamentów rozbudowałem zoo do poziomu 4 i tak zorganizowałem miejsce, że więcej nie potrzebuję rozbudowywać :D

Awatar użytkownika
matysiaczek
Nazwa Konta: mnbv

Postautor: matysiaczek » pn, 10 wrz 2012, 05:09

Ja chce zobaczyc twoje zoo :) naprawdę! Szukam bezdiamentowych inspiracji i ty jesteś ta jedyną...

vipeu2
Nazwa Konta: Brak

Postautor: vipeu2 » śr, 12 wrz 2012, 09:41

właśnie dlatego, zrezygnowałam z gry!
Strasznie naciągają na prawdziwa kasę!
W porównaniu z innymi grami uważam, że stanowczo za dużo, są progi nie do przejścia bez dokupienia diamentów, a ilości zbyt duże :(
Za powiększenie do poziomu 6-go aż 160 diamentów!
Powiększenie wystarczy na chwilę, następne za 360!

Polityka, taka, że jak ktoś zaszedł tak wysoko, to będzie grał za wszelka cenę:

nic z tego - protestuję i rezygnuję z gry !

Doszłam do poziomu 43 i odbijam się od ściany, bez powiększenia kręcę się w kółko, bo tak ciasno, że nie ma gdzie dawać zwierzaków...
Oddałam wszystkie do organizacji i niech chociaż taki z tego będzie pożytek :)

Czar prysł, nie ma już przyjemności z gry, trafienie ciekawej karty graniczy z cudem...

Pozdrawiam upjers !

Awatar użytkownika
matysiaczek

Postautor: matysiaczek » śr, 12 wrz 2012, 09:53

i tu się zgodzę z przedmówczynią w 100% !!!

w tej chwili mam 3 poziom rozbudowy, ponad 30 zwierzaków w magazynie, kilka dosłownie roślin i ozdób i żadnych szans na kolejne powiększenie, gdyz nie mam zamiaru kupować kryształków, uzbieranie ZD graniczy z cudem i oznacza przynajmniej miesiąc TYLKO zbierania z kasy, kibli i stoisk, ale na pewno nie hodowania, czyli brania udziału w zadaniach tygodniowych. Żeby umieścić nowego malucha na wybiegu, usuwam inne zwierzęta, jeszcze chwila a patrząc na moje zoo nabawię się klaustrofobii. Tak czy siak, gra staje się rozrywką dla znudzonych z pełnym portfelem. Gra choć zapowiadała się fajnie - okazała się krótkofalową rozrywką dla średniozamożnych

Lotosik
Numer GG: tajny
Nazwa Konta: lotosik

Postautor: Lotosik » śr, 12 wrz 2012, 12:22

Moi drodzy, chyba o to chodzi
matysiaczek pisze:...Gra choć zapowiadała się fajnie - okazała się krótkofalową rozrywką...
Przyjemnie jest pozbierać zwierzaki, pobawić się, poznać nowych ludzi i nie trzeba tego ciągnąć latami a na przykład po pół roku zakończyć grę (lub wcześniej). Ja sobie nie wyobrażam bym miała siedzieć przy zoo długo dłużej. To jak z kupnem gry, książki.. interesuje do pewnego czasu - książkę kupisz, przeczytasz raz i odłożysz na półkę.. prawdopodobnie jak przypadnie Ci do gustu sięgniesz po nią jeszcze raz, tak samo jest z naszym zoo, początki są ekscytujące, czasami się ponarzeka na to, że coś jest za drogie itp ale wszystko z czasem albo się nudzi albo wydaje nie do osiągnięcia. Wydaje mi się, ze gdybyśmy nie trzymali zwierzaków w kilku wybiegach jednej rasy, zaraz zrobiłoby się nam więcej miejsca na kolejne nowe okazy. Faktycznie gra jest nastawiona na to by przyciągnąć ludzi zarabiających i by Ci wykładali na nią dużo kasy ale w obecnych czasach czy coś jest na tyle dostępne w niskich cenach by nas zadowolić?
Ostatnio zmieniony śr, 12 wrz 2012, 19:18 przez Lotosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matysiaczek

Postautor: matysiaczek » śr, 12 wrz 2012, 12:55

co za głupoty!

przede wszystkim nie taki jest temat wątku, chodzi o to, ze gra tak naprawdę nie jest darmowa..tzn jest, ale tylko do pewnego momentu - potem żeby mimo wszystko grać, trzeba zapłacić....pól roku gry? "ciągnąć latami"? jak nie chcesz to nie grasz - nikt Cię nie zmusza, problem jest kiedy chcesz grać a nie mozesz, bo darmowa gra wymusza kupowanie kryształków, bez których nie da sie grać..

w bardzo podobną gre na smartfona gram, mniej-więcej od tego samego czasu, producent jest inny i pewne reguły też. Ale w grze równiez jest waluta, którą kupuje się za PLN, i im wiecej sie tego kupuje, tym szybciej osiąga pewne poziomy. Różnica podstawowa jest taka, ze tam w grze mozna sporo zdobyć "kryształków".. rozgrywka jest praktycznie niekończąca się i przyznaję - tam wydałam parę groszy na gadżety :) ta gra wydaje mi się bardziej free niż MFZ - tam po prostu da się grać i korzystać ze wszystkich dodatków, nie wydając jednoocześnie PLN

ps. zwierzęta moje już dawno poskupiane na pojedynczych wybiegach, w najlepszym okresie miałam 275 gości, teraz już tylko 220 i liczba ta spada, pomimo utrzymującej się na tym samym poziomie ilości młodych

ostap
Nazwa Konta: ostap

Postautor: ostap » śr, 12 wrz 2012, 13:03

gra nie jest free, ale gra musi zarabiać, a technologie IT to nie małe pieniądze jesli ktos się orientuje..

Gram od maja, miałem 260 gosci, teraz 250 bo młode dorosły, mam 3 poziom rozbudowy i sporo wolnego miejsca orac diamenty zostawione na rozbudowe jeszcze jedną, spokojnie do 350 można dociagnąć bez kupienia ani jednego diamentu, swoją drogą zamierzam na s2 wystarować i nie będe żałował kuienie diamentów raz na tydzien za 4zł, to tylko jedno piwo, moge j sobie odmówić raz na tydzien. a pomocnicy się przydadzą. wszystko inne da się uzbierać z kart.

milusmilka
Nazwa Konta: milusmilka

Postautor: milusmilka » śr, 12 wrz 2012, 13:31

ostap bardzo ciekawe to co piszesz az chce zobaczyc twoje zoo wklej screena co ty tam takiego masz :)
vipeu2 pisze:właśnie dlatego, zrezygnowałam z gry!
Strasznie naciągają na prawdziwa kasę!
W porównaniu z innymi grami uważam, że stanowczo za dużo, są progi nie do przejścia bez dokupienia diamentów, a ilości zbyt duże :(
Za powiększenie do poziomu 6-go aż 160 diamentów!
Powiększenie wystarczy na chwilę, następne za 360!

Polityka, taka, że jak ktoś zaszedł tak wysoko, to będzie grał za wszelka cenę:

nic z tego - protestuję i rezygnuję z gry !

Doszłam do poziomu 43 i odbijam się od ściany, bez powiększenia kręcę się w kółko, bo tak ciasno, że nie ma gdzie dawać zwierzaków...
Oddałam wszystkie do organizacji i niech chociaż taki z tego będzie pożytek :)

Czar prysł, nie ma już przyjemności z gry, trafienie ciekawej karty graniczy z cudem...

Pozdrawiam upjers !

podpisuję sie pod tym w 100%

Jak weszlam dzisiaj i zobaczylam info zeby zaprosic znajomych to az sie usmiałam znajomych moge zaprosic do gry jesli jest choćby realna szansa rozbudowy gry cięzka i mozolna praca ewentualnie z malym nakladem finansowym a tutaj niestety jak nie masz kasy po paru miesiacach koniec gry :evil:
Rozumiem wszedzie sie placi nic darmo ale jakis wybór powinien być? Albo ciułasz kase pomału i wiesz ze cos bedzie szło do przodu albo idziesz na latwizne i za diamentu kupujesz. Tu niestety nie ma wyboru jak nie masz kasy nie grasz .
Ja mam teraz rozbudowe nastepna za 320Diamencikow wiec tych piwek ostap musi byc chyba sporo:)
Zero uklonu od Upjers w strone graczy a gra juz jakis czas jest i zamiast sie rozwijac pod gracza rozwija sie ale niestety tylko w strone portfela :evil:

martyna

Postautor: martyna » śr, 12 wrz 2012, 13:53

Proponuje zmiane nazwy gry.Bo niestety My "Free" Zoo niejest za free i wprowadza poczatkujacego gracza w blad tak jak mnie. :o :shock: Ostap ja rowniez jestem ciekawa jak to twoje zoo wyglada. ;)

Wróć do „O wszystkim co dotyczy MyFreeZoo”