Błąd w komunikacie dotyczącym gwiazdek

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry.
Awatar użytkownika
violet
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: violet

Błąd w komunikacie dotyczącym gwiazdek

Postautor: violet » pn, 10 wrz 2012, 10:25

Wiele osób z powodu nieudolnego systemy informowania o zdobyciu gwiazdek a raczej z powodu braku takiego zestawienia, spisuje a komunikatów które się pojawiają kto ich odwiedził - brak komunikatu odznacza dla tych osób brak aktywności przyjaciela.

I tu się pojawia zgrzyt...

Wytłumaczę to na przykładzie mnie i matysiaczka ponieważ zrobiłyśmy test.

Mianowicie:
Matysiaczek zalogowała się ostatni raz wczoraj około godziny 21 - odwiedziłam ja po 22.
Dziś odwiedziłam ją po 8 rano i na forum napisałam że może się już zalogować.

Po zalogowaniu powinna dostać informację że odwiedziłam ja dwukrotnie - niestety z komunikatu wynikało ze odwiedziłam ją raz - więc gdyby sobie sama robiła notatki kto ją odwiedza wyszło by że wczoraj jej nie nawiedziłam więc jestem mało pilna :)

Ja na przykład odwiedzam przyjaciół wtedy kiedy mam zadanie tego dotyczące a jeśli zadanie się nie pojawia odwiedzam wszystkich których nie odwiedziłam samym wieczorem, przed ostatnim wylogowaniem czyli koło 12 w nocy - nie wszyscy graja do tak późna a ze odwiedzam przyjaciół po kolei z listy więc są osoby które notorycznie odwiedzam późnym wieczorem a one tego nie zauważają ponieważ nie ma o tym komunikatu.

Wypadało by albo zmienić komunikat albo mocno zastanowić się nad pomysłami które padły a było ich sporo.

Nie wpisuje swojego loginu, daty i godziny ponieważ ten błąd jest u WSZYSTKICH I ZAWSZE.

Miło było by gdyby zostało to poprawione.
Zmieniłam zdanie :) przyjmuję do znajomych na czas wymiany kart :)

"Piszę, czytam i palę, wciąż mam oczy niebieskie,
Lecz to wszystko tylko siłą rozpędu..."

Awatar użytkownika
matysiaczek
Nazwa Konta: mnbv

Re: Błąd w komunikacie dotyczącym gwiazdek

Postautor: matysiaczek » pn, 10 wrz 2012, 10:28

dodam jeszcze tylko od siebie: komunikat komunikatem, ale pomimo tego, że violet odwiedziła mnie dwa razy, dostałam "za nią" tylko pół gwiazdki

Lotosik
Numer GG: tajny
Nazwa Konta: lotosik

Postautor: Lotosik » pn, 10 wrz 2012, 10:34

Właśnie ciekawa byłam tych gwiazdek, bo komunikat to tylko faktycznie dla tych co sprawdzają, zapisują itp (spamiętać się raczej nie da) kto ich odwiedza, ja tak właśnie robię i na tej podstawie żegnam przyjaciół :( Lecz z gwiazdkami to mnie zaskoczyłyście, bo liczyłam, że to jednak z automatu dodaje pół gwiazdki dla każdego odwiedzanego, czy to zalogowany, czy też nie. I chyba nie było by to większym problemem, gdyby nie fakt, że mamy w sukcesach "zgromadź gwiazdki przyjaźni". Tak?
Również apeluję do twórców, by coś z tym zrobili.

Awatar użytkownika
violet

Postautor: violet » pn, 10 wrz 2012, 11:50

Matysiaczek a sprawdzałaś liczbę gwiazdek w sukcesach? Czy wnioskujesz to na podstawie komunikatu?

Awatar użytkownika
tiefling
Upjers Team

Postautor: tiefling » pn, 10 wrz 2012, 12:16

@matysiaczek,

Twoje logi wskazują na to, że każdego dnia za odwiedziny violet otrzymałaś należne pół gwiazdki:

violet pomógł Ci w ZOO. Otrzymujesz 0,50 gwiazdkę. 08-09-2012 20:22:32
alla11 poiu13 violet madzinkaj Robaque BeTaTka85 pomógł Ci w ZOO. Otrzymujesz 3,00 gwiazdkę. 09-09-2012 20:22:38
Bella yoolianna violet selord666 zelka24 Robaque pomógł Ci w ZOO. Otrzymujesz 3,00 gwiazdkę. 10-09-2012 07:31:58

Zgadza się, niestety graczom zostaje wyświetlone tylko ostatni popup informujący o pomocy niezależnie od okresu, w jakim nie logowali się do gry, co rzeczywiście utrudnia kontrolę aktywności przyajciół.
Propozycja zmiany systemu komunikatów lub wprowadzenia logu gwiazdek przyjaźni dla graczy została przekazana do programistów gry.

Pozdrawiam
Masz problem? Potrzebujesz pomocy? Napisz do supportu http://support.upjers.com/neo/index.php?

Obrazek

Awatar użytkownika
violet

Postautor: violet » pn, 10 wrz 2012, 13:05

tiefling pisze:@matysiaczek,

Twoje logi wskazują na to, że każdego dnia za odwiedziny violet otrzymałaś należne pół gwiazdki:

violet pomógł Ci w ZOO. Otrzymujesz 0,50 gwiazdkę. 08-09-2012 20:22:32
alla11 poiu13 violet madzinkaj Robaque BeTaTka85 pomógł Ci w ZOO. Otrzymujesz 3,00 gwiazdkę. 09-09-2012 20:22:38
Bella yoolianna violet selord666 zelka24 Robaque pomógł Ci w ZOO. Otrzymujesz 3,00 gwiazdkę. 10-09-2012 07:31:58

Jest to wyciąg z logu z wyświetlanych każdemu graczowi po zalogowaniu komunikatów, który szczegółowo informuje kto odwiedził Zoo i udzielił pomocy.

Ponieważ nie zapisuję którzy z przyjaciół ocenili mój ogród, nie jestem pewna, czy po dłuższym okresie nielogowania wyświetlany jest tylko ostatni komunikat informujący o cenie - jeżeli tak, to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Pozdrawiam

Całą sytuacje opisałam wyżej.
Chodzi o to że jeżeli nie ma Cie w grze 3 dni i się zalogujesz to pokazuje Ci się komunikat tylko z danego dnia w którym się logujesz. gwiazdki zostają naliczane ale nie ma komunikatu. Wiec jeżeli ktoś gra wieczorem do 22 a rano się loguje o 8 a jego przyjaciel odwiedza go regularnie o 23 i 7 rano to dostajemy tylko jeden komunikat tak jak by tych odwiedzin wieczornych nie było. Więc jeśli ktoś to zapisuje i usuwa tych którzy go nie odwiedzają to może usunąć osobę która bo odwiedza co dzień ale po jego ostatnim logowaniu więc nie ma komunikatu i nie ma jasności czy odwiedziny były czy tez nie...

Awatar użytkownika
matysiaczek
Nazwa Konta: mnbv

Postautor: matysiaczek » pn, 10 wrz 2012, 13:16

skoro w logach stoi jak wyżej sprzeczać się nie będę ile otrzymałam gwiazdek. W takim wypadku chodzi tylko o komunikaty: nie jestem informowana o odwiedzinach które wydarzyły się poprzedniego dnia, już po mim ostatnim logowaniu - czyli do tego dąży violet: mogę nie wiedzieć o odwiedzinach przyjaciół w specyficznych okolicznościach....

Awatar użytkownika
Neiel
Upjers Team

Postautor: Neiel » wt, 11 wrz 2012, 10:16

W związku z tym, że opisana sytuacja nie jest błędem w grze, wątek będzie czuł się lepiej w dziale z propozycjami dotyczącymi gry w którym możecie dyskutować na temat funkcji szczegółowego logu gwiazdek przyjaźni.

Pozdrawiam
Neiel
Obrazek

Lotosik
Numer GG: tajny
Nazwa Konta: lotosik

Postautor: Lotosik » wt, 11 wrz 2012, 15:47

Widać ktoś tu ma dziś dobry humor :)
My widzimy problem a dla Was to powód do dyskusji i to między nami, graczami, choć ewidentnie widać, że wyżej wymieniony temat z gwiazdkami jest problematyczny dla nas, ponieważ został źle rozwiązany przez Was - znaczy przez twórców gry. Oczywiście cieszy, że
tiefling pisze:Propozycja zmiany systemu komunikatów lub wprowadzenia logu gwiazdek przyjaźni dla graczy została przekazana do programistów gry.

Pozdrawiam

Ale czy to odpowiedni temat pod dalszą dyskusję między graczami, nie sądzę. Jak dla mnie to błąd programistów gry. I aż dziw bierze, że zauważony tak późno. Chociaż, lepiej późno niż wcale :-P .

MagdaEmilka
Nazwa Konta: MagdaEmilka

Postautor: MagdaEmilka » wt, 11 wrz 2012, 17:38

Błąd nie błąd jeśli skończy się to na udostępnieniu graczom logu z gwiazdkami to będzie olbrzymia ulga dla wielu aktywnych graczy Wielkie tak dla takiego rozwiązania :!:
Nie przyjmuję zaproszeń bez wcześniejszych uzgodnień

Chcesz obejrzeć moje zoo? http://www.myfreezoo.pl/nickpage/index/user/4065324

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”