Powiązanie powodzenia w hodowli z % na jej powodzenie. U

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry.
qlesh
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: qlesh

Powiązanie powodzenia w hodowli z % na jej powodzenie. U

Post autor: qlesh » czw, 6 wrz 2012, 21:51

Powiązanie powodzenia w hodowli z % na jej powodzenie.

Uważam, że uczciwie byloby powiązać powodzenie hodowli z % na jej powodzenie, który wyświetla się w tabelce i który możemy regulować. Zrobiłam eksperyment z sąsiadką, która też z Wami gra i w tej samej chwili uruchomiłysmy hodowlę żółwia lądowego - ja z 2 poziomem hodowli, z bajorkiem i domkiem; ona - z 1 poziomem hodowli, bez niczego. Jej się udało, mnie nie. Dodam, że to była jej 1 próba, a moja 4. mozna mówic o szczęściu i pechu, ale każdy wie, że to czysta loteria, a tak chyba być nie pwinno...........

Awatar użytkownika
matysiaczek
Nazwa Konta: mnbv

Re: Powiązanie powodzenia w hodowli z % na jej powodzenie.

Post autor: matysiaczek » pt, 7 wrz 2012, 05:26

O ile dobrze zrozumiałam: już są przecież te sprawy powiązane, każdy poziom hodowli wyżej to 5% więcej szans na powodzenie. A że nadal pozostaje loteria? Cóż - na tym polega gra m.in.

Awatar użytkownika
maxter
Nazwa Konta: Brak

Post autor: maxter » pt, 7 wrz 2012, 20:01

Szczerze, to powiem, że się nie da tego sprawić. Nie dowiemy się czy to prawda czy nie.. Bo to że mamy 25% to nie znaczy, że nam się jeden na 4 razy powinien udać...
GAME OVER

Awatar użytkownika
matysiaczek

Post autor: matysiaczek » sob, 8 wrz 2012, 06:18

własciwie to coś tam mozna sprawdzić....w logach systemu mamy zapisane pewne info z trzech ostatnich tygodni głównie dotyczące hodowli własnie: czy udana czy nie. Sprawdź sobie i przelicz dokładnie ile miałeś powodzeń a ile porażek. U mnie np jest 30 udanych hodowli i 50 nieudanych, czyli wszystkich jest 80, a więc procent udanych hodowli WSZYSTKICH OGÓLNIE wynosi u mnie 37,5% czyli baardzo dobre 3 tygodnie mam za sobą (4 hodowle dziennie uruchamiam, z domkami i bajorkami)....teraz np mnoży mi się grizzly (30%), owca (40%), lama(28%), waran (25%)

a już podsumowując: niby loteria, niby na oko ciągle nic sie nie udaje, ale programiści sobie tych procentów z nieba nie wzięli, a liczby nie kłamią.

Awatar użytkownika
maxter

Post autor: maxter » sob, 8 wrz 2012, 11:08

A jak to sprawdzić?
Bo u mnie np. dzisiaj były 3 udane hodowle. A są dni, że nic się nie udaje. Jednak nie jest tak źle.
GAME OVER

Awatar użytkownika
matysiaczek

Post autor: matysiaczek » sob, 8 wrz 2012, 14:43

na górze, w zakładce doradcy: zadania główne, porady i log systemu - i w tej ostatniej

Awatar użytkownika
TheSonka
Nazwa Konta: mavia

Post autor: TheSonka » sob, 8 wrz 2012, 19:29

jak dla mnie to w tej hodowli coś nie gra. Jeżeli jest np: 5 % to powinno się udać maksymalnie za 20 razem! a tak nie jest, dlatego uważam że trzeba to zmienić aby procenty coś dawały

Awatar użytkownika
maxter

Post autor: maxter » ndz, 9 wrz 2012, 12:02

tu się nie zgodzę, to że jest 5% to nie musi się udać za 20 razem. Ale w pewnym cyklu np. 200 hodowli ok. 10 będzie udanych. To jak w rzucie monetą przy 10 próbach możesz wyrzucić 8x reszkę i 2x orła. Ale przy 1000 próbach, wynik będzie po około 500.
GAME OVER

RafalKZN

Post autor: RafalKZN » ndz, 9 wrz 2012, 14:45

jestem na nie udział % w hodowli to po prostu loteria możesz mieć 90% szans i może ci się 200razy nie udać a druga osoba bd miała 5% szans i uda jej się 200razy rozmnożyć nie ma żadnej zasady czy ta sama godzina czy za którymś razem obowiązek udania się ale nie powiem można by było troch podnieść % hodowli bo niektóre zwierzaki maja aż żałosny %.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”