Nowe sukcesy - propozycje

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry.
Awatar użytkownika
violet
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: violet

Nowe sukcesy - propozycje

Postautor: violet » wt, 26 cze 2012, 21:12

Moderator BeTaTka:

Pomysł dodany do LISTY POMYSŁÓW

Hmm fajnie że są nowe poziomy sukcesów - mit i mistrz - ale oprócz poziomów sukcesu uważam że powinny być wprowadzone nowe kategorie. Na pewno większość z graczy z wyższymi poziomami będzie je miało zaliczone z góry ale nie oszukujmy nie są to takie ilości zd ani punktów żeby wywołało to jakąś furorę, twórcy nic nie stracili by gdybyśmy ostali trochę zd za sukcesu już osiągnięte.
Ja proponuję aby wprowadzono sukcesy dotyczące:
- posiadania wyposażenia w wybiegach (korytka, wodopoje, itp)
- posiadania zwierząt na wszystkich wybiegach które preferują (o tym pisałam już tu:http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?)
f=175&t=4398
- odbierania zysków w stoiskach
- posiadania danej ilości zwierząt danego poziom, rzadkości(?)(1, 2, 3, 4)

Zastanawia mnie też czemu takie sukcesy jak: (proszę sprawdźcie czego dotyczyły w swoich już osiągniętych ponieważ nie będę tego już tu wypisywać)
- "sklep"
- "dekoracje"
- "gatunek"
- "rzadkość"
nie miały swoich osiągnięć na poziomie np. guru - byłam przekonana że każdy sukces jest w całej gamie tytułów (guru, mit itd.)

Macie jakieś własne propozycje osiągnięć?
Przychodzi taki czas (ja taki mam aktualnie) ze do najbliższych sukcesów szmat drogi a przecież będziemy grać jeszcze długo bo załoga upjers nie pozwoli nam nigdy na zakup wszystkiego - zawsze coś dorzuci :) dlatego bardzo fajnie gdyby nie ograniczyli się tylko do dorzucania zwierząt za kolosalne sumy ale również żeby doszło coś co powoli nam się cieszyć gra - np osiągnięciem drobnego sukcesu a nie tylko żyć we frustraci że do zakupu jaka brakuje nam morze zd albo że kolejna hodowla zakończona niepowodzeniem.
Pozdrawiam :)
Zmieniłam zdanie :) przyjmuję do znajomych na czas wymiany kart :)

"Piszę, czytam i palę, wciąż mam oczy niebieskie,
Lecz to wszystko tylko siłą rozpędu..."

escott
Nazwa Konta: Brak

Re: Nowe sukcesy - propozycje

Postautor: escott » śr, 27 cze 2012, 01:15

Popieram szczególnie sukcesy za wyposażenie wybiegów! Myślę też, że twórcy mogliby się zastanowić nad nagrodami... na średnich poziomach już się tych kwot i punktów doświadczenia właściwie nie zauważa w budżecie, więc motywacja taka umiarkowana...

ewelinnn77

Postautor: ewelinnn77 » pt, 13 lip 2012, 14:27

Myślę, że to świetny pomysł, nowe sukcesy uatrakcyjniłyby grę.Poza tym różnice między poziomami są bardzo duże , np. po nakarmieniu 1000 zwierząt jest dopiero 10000, a to strasznie długo trwa. Również jestem na etapie, że do zaliczenia najbliższych sukcesów muszę trochę poczekać i wówczas gra zaczyna nudzić. Co do nowych sukcesów, których jeszcze tu nie wymieniliście mógłby tyczyć się odwiedzin u przyjaciół, np. odwiedź 100 przyjaciół itd...

Sylwii
Nazwa Konta: Sylwii

Postautor: Sylwii » śr, 22 sie 2012, 14:40

Też uważam, że różnice między poziomami są bardzo duże . ;/ A dzięki bonusom łatwiej rozbudować swoje ZOO.

Awatar użytkownika
Aludra
Moderator
Nazwa Konta: Aludra

Postautor: Aludra » czw, 23 sie 2012, 11:18

violet pisze:Zastanawia mnie też czemu takie sukcesy jak: (proszę sprawdźcie czego dotyczyły w swoich już osiągniętych ponieważ nie będę tego już tu wypisywać)
- "sklep"
- "dekoracje"
- "gatunek"
- "rzadkość"
nie miały swoich osiągnięć na poziomie np. guru - byłam przekonana że każdy sukces jest w całej gamie tytułów (guru, mit itd.)

W przypadku sklepu wyjaśnienie jest proste: Maksymalna ich różna ilość jest 18, a Koryfeusz kończył na 15 sklepach. Stąd zakończenie zdobywania ich większej ilości. Jeżeli weszłyby inne stoiska, choćby proponowane w innym temacie jak pizzeria (mała, średnia i duża) i wata cukrowa (mała, średnia i duża), łączna ilość sklepów wynosiłaby wtedy 24 + może jakieś inne jeszcze. To kto wie, czy gdyby ich ilość wyniosła 30, nie pojawiło by się osiągnięcie guru.
W przypadku rzadkości może być podobnie zważając na małą ich ilość dla poziomu osiągnięcia guru lub wyżej. Tak samo może być z pozostałymi osiągnięciami, które nie są klasyfikowane do najwyższego sukcesu.

Jako nowe osiągnięcie/sukces mogę zaproponować:
- Majątek: Uzbieranie odpowiedniej kwoty ZD za prowadzenie ZOO. Im wyższy sukces tym kwota może sięgać w milionach. NP by osiągnąć sukces, trzeba uzbierać następującą ilość ZD:
    Spec: 50.000 ZD
    Ekspert: 300.000 ZD
    Koryfeusz: 500.000 ZD
    Mistrz: 1.000.000 ZD
    Guru: 3.000.000 ZD
    Mit: 5.000.000 ZD
    Legenda: 10.000.000 ZD
Stwierdzam, że takie zbieranie ZD chociażby na powiększenie ZOO zmotywować by mogło graczy nawet do tego, że za cierpliwość i wysiłek zbierania takich sum dostaną choćby osiągnięcie. Nagroda byłaby taka sama jak w pozostałych osiągnięciach w postaci wyznaczonej ilości ZD i EXP.
Podobny sukces mógłby dotyczyć zbierania diamentów, dla tych co lubią grać za realne kamyki: NP:
    Spec: 15 Diamentów
    Ekspert: 40 Diamentów
    Koryfeusz: 80 Diamentów
    Mistrz: 150 Diamentów
    Guru: 300 Diamentów
    Mit: 500 Diamentów
    Legenda: 1000 Diamentów
Wiem, ilość przesadna ale to tylko propozycja. Jednak dobrze by było, jakby się sumowały wszystkie za całość włożoną w grę.

A ogólnie, pomysł także popieram. :)

katiematie
Nazwa Konta: katiematie

Postautor: katiematie » pt, 24 sie 2012, 08:50

Popieram każdy pomysł wprowadzenia nowych sukcesów. Na wyższych poziomach zdobywa się je naprawdę rzadko.

Awatar użytkownika
aui
Nazwa Konta: aui

NOWY SUKCES-powiększenie wybiegu

Postautor: aui » sob, 29 wrz 2012, 11:47

Witam,
Chciałabym poruszyć kwestie powiększenia wybiegu.

Jak już pewnie większość z was zauważyła nie opłaca się w niektórych przypadkach powiększać wybiegu. Niestety nie każdego z nas oczywiście stać odrazu na duży wybieg, więc albo kupujemy małe albo zbieramy na te duże. Są tam jakieś questy z powiększeniami wybiegów za co można zdobyć punkty i ZD ale wg mnie fajnie bybyło jakby można było jeszcze za powiększenia zdobywać sukcesy, moim zdaniem chętniej kupowalibyśmy powiększenia (co twórcom gry też bardziej się opłaca ;D bo przecież jak brakuje kasy to wymieniamy diamenty na ZD).

Z góry przepraszam jeśli temat się powtórzył (szukałam, nie znalazłam podobnego), albo moje ślepe gały nie zauważyły tego sukcesu ;)

Pozdrawiam, aui.
Patrzę na Ciebie i widzę siebie. Tylko mniej przystojną i mniej inteligentną wersję.
papierowa pisze:Aui jestes geniuszem!

akcent58 pisze:nie słuchaj tej przemądrej "aui". Ona wszystkich obraża na forum i sugeruje, że nikt nie myśli i nie jest taki przemądry jak ona.

Awatar użytkownika
matysiaczek
Nazwa Konta: mnbv

Re: NOWY SUKCES-powiększenie wybiegu

Postautor: matysiaczek » sob, 29 wrz 2012, 12:15

nie

biorąc pod uwagę wartość przestrzeni w zoo i wysokość nagród za wykonane sukcesy - nie opłaca się...a poza tym jak konkretnie miałoby to wyglądać? powiększ X wybiegów? czyli powiększę 20 wybiegów łąka i też będzie dobrze, czy muszą być różne? albo może powiększ X razy wybieg? i znów pytanie: bierzemy najtańszy czy sukces dotyczy konkretnego?

Awatar użytkownika
poiu13
Moderator
Nazwa Konta: poiu13
Kontakt:

Re: NOWY SUKCES-powiększenie wybiegu

Postautor: poiu13 » sob, 29 wrz 2012, 12:51

również uważam ten pomysł za niedopracowany i jestem na nie.

A przy okazji taka mała dygresja:
aui pisze:Jak już pewnie większość z was zauważyła nie opłaca się w niektórych przypadkach powiększać wybiegu.
z moich obserwacji i wyliczeń wynika właśnie coś odwrotnego - w większości przypadków bardziej opłaca się kupić mały wybieg i go powiększać ;)
Masz ciekawy, dopracowany pomysł na konkurs? Zapraszam na PW :D
ObrazekFarmerskie poszukiwaniaObrazek

escott

Postautor: escott » śr, 10 paź 2012, 01:52

Nowe sukcesy - super. Ale przede wszystkim postulowałabym nowe nagrody... Na początku gry 10.000 zd robi różnicę. Teraz można się najwyżej wkurzyć nagrodą typu 1.250 zd (serio Mistrz czegoś tam to było właśnie tyle, nie wierzyłam własnym oczom) albo kilkoma tysiącami exp... Ja rozumiem, że twórcy nie chcą nic dawać, ale myślę, że zniechęcają w ten sposób zaawansowanych graczy, mnie na pewno, nie mam właściwie do czego dążyć (ale o tym napiszę szerzej w nowym wątku).

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”