Adopcja

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry.
Awatar użytkownika
Robaque
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Robaque
Kontakt:

Adopcja

Post autor: Robaque » pt, 1 lut 2013, 00:15

Myślę, że każdy z nas kto bywa czasem w zoo spotkał się z akcjami typu – adoptuj zwierzaka, polegającymi na tym, że osoba prywatna czy firma daje pieniądze na utrzymanie danego zwierzęcia.
Mój pomysł ma związek z takim procederem, a w grze ma to być kolejna forma zdobywania większej ilości punktów expa.
Szczegóły wyglądają tak:
Na ekranie gry pojawia się ikona odpowiadająca za tą nowość.
Jest to zadanie rozłożone w czasie podobnie jak zadanie tygodnia, trwające tydzień.
Decydując się w dowolnym momencie na to zadanie, podejmujemy się codziennego wpłacenia określonej zoo dolarów na adoptowanego przez nas zwierzaka, za co otrzymujemy określoną liczbę punktów expa (w zależności od wybranego zwierza).
Począwszy od pierwszego dnia zadania, aż do ostatniego, codziennie wybieramy zwierzę, na które wpłacamy, tym samym mamy możliwość decydowania ile kasy chcemy oddać, a jednocześnie ile punktów expa zostanie nam dodane za każdy dzień.
Przykładowy schemat cen i nagród mógłby wyglądać tak:
- zwierzaki do 1000 zd (zając, owca, koza i świnia) – opłata to 5000 zd, w zamian do tygodniowego rachunku za adopcje tych zwierząt dodajemy sobie 10000 pkt. expa.
- kolejna grupa zwierząt to te do 10.000 plus zebra, papuga, struś i wielbłąd – tu opłata adopcyjna wynosiłaby 10000 zd, a do nagrody za cały tydzień dokładali byśmy za te zwierzaki 20000 pkt. expa.
- trzecim przedział stanowiłyby zwierzęta do 50000 zd plus te do 35 diamentów – tutaj cena ich adopcji wynosiłaby 15000 zd, a nagrodą byłoby 30000 pkt. expa
- czwarta grupa zwierząt to te w cenie do 100000 i diamentowe w przedziale cenowym od 40 do 50 kryształków – cena za ich adopcję wynosiłaby 20000 zd, a do nagrody tygodniowej doliczałoby się za nie 40000 punktów expa.
- piąta grupa to zwierzaki w cenie do 500000 zd i diamentowe w cenach od 60 do 70 kryształków – cena za taka adopcję wynosiłaby 5 diamentów, a nagroda za nią byłoby 50000 pkt. expa.
- ostatnia grupa to zwierzaki w tej chwili najdroższe powyżej 500000 zd i powyżej 70 diamentów – adopcja ich kosztowałaby nas 10 diamentów, a nagrodą za taką decyzje byłoby 60000 pkt. expa.
To oczywiście przykład. Taka akcja adopcyjna byłaby dobrowolna, moglibyśmy ją rozpocząć albo nie, jednak przestając płacić w jakimkolwiek momencie tego zadania, bez względu na to czy to będzie drugiego dnia czy ostatniego z tygodnia, musielibyśmy się liczyć z tym, że nasz licznik expa nie podskoczy nawet o 1 punkt.
Po 7 dniach czyli zakończeniu zadania punkty zdobyte każdego dnia sumowałyby się, a na naszym liczniku expa pojawiałaby się odpowiednio dłuższa zielona kreska.
Na koniec mały aneksik dla tych malkontentów, którzy zaczną się krzywić, że w przykładzie podałem ceny w diamentach. Zrozumcie, taki pomysł bez nich na 100 % pozostanie tylko w sferze pomysłów.
Jedno kliknięcie równa się darmowy bilet do Zoo Robaque :) !
http://www.myfreezoo.pl/nickpage/index/user/4121336

Awatar użytkownika
iniula
Numer GG: 4123340
Nazwa Konta: iniula

Re: Adopcja

Post autor: iniula » pt, 1 lut 2013, 11:43

Ciekawy pomysł, jestem za :)
Na pewno szybciej zdobywałoby się nowe poziomy! :D
Na avatarze-mój ukochany chomik Ogryzek:D Okazał się dziewczyną:(

Zapraszam do mojej organizacji Okapi i spółka :)
http://forum.pl.upjers.com/viewtopic.php?f=244&t=12471

Awatar użytkownika
tutelitury
Nazwa Konta: Brak

Post autor: tutelitury » pt, 1 lut 2013, 13:26

Pomysł jest dobry jeśli zostanie wprowadzony w ramach organizacji. Wybrane zwierzątko byłoby dodatkowym zwierzakiem w rezerwacie dającym organizacji więcej punktów niż standardowo. Kasa zasilałaby jej budżet tak samo jak przy bonusach. Dla mnie ma to większy sens, bo nie stanowi wówczas konkurencji dla organizacji, których jedynym atutem są obecnie bonusy.
Obrazek

flo
Nazwa Konta: Brak

Post autor: flo » sob, 2 lut 2013, 17:18

a ja mysle, ze cenny sa duzo za wysokie w stosunku do ilosci punktow,bo co to jest 60tys punktow? pikus, a cena slona... chyba, ze cos zle zrozumialam (jak na blondynke przystalo :D ) przy dziennym przyroscie punktow w okolicach 600-800tys (bez bonusow z organizacji) i kolejnym poziomem za np 25mln to te 60tys to jest naprawde smieszna iloscia
chyba, ze te 60tys byloby dziennie razy 7 dni - to moze bym sie zastanowila, chociaz za te cene chyba niekoniecznie ;)

Awatar użytkownika
Robaque
Nazwa Konta: Robaque
Kontakt:

Post autor: Robaque » ndz, 3 lut 2013, 00:12

a ja mysle, ze cenny sa duzo za wysokie w stosunku do ilosci punktow,bo co to jest 60tys punktow? pikus, a cena slona...
Ceny są umowne, bo to tylko przykład obrazujący pomysł - to raz, a dwa to, że Upjers raczej nam takiej możliwości nie udostępni za półdarmo :( ;) .
chyba, ze te 60tys byloby dziennie razy 7 dni - to moze bym sie zastanowila, chociaz za te cene chyba niekoniecznie ;)
Tak 60.000 dziennie, a więc razy 7 ;) i ja jednak chyba bym się skusił, co nie znaczy, że nie przyjąłbym np. 100.000 dziennie :D .
chyba, ze cos zle zrozumialam (jak na blondynke przystalo :D )
Eee tam... przesadzasz, poza tym czym byłby świat bez blondynek :?: :shock:
Jedno kliknięcie równa się darmowy bilet do Zoo Robaque :) !
http://www.myfreezoo.pl/nickpage/index/user/4121336

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”