Kilka sugestii/propozycji

Sensei Bushido
Numer GG: 8874055
Nazwa Konta: Sensei Bushido

Kilka sugestii/propozycji

Postautor: Sensei Bushido » pt, 4 lis 2011, 21:22

Witam mam kilka spostrzeżeń, którymi chciałbym się z wami podzielić, a mianowicie:

1) Ubolewam nad tym, iż nie ma działu Pomysły/Propozycje
Warto taki dział zrobić, gdyż grając w niejedną grę wiem, że gracz potrafi wpaść na genialny pomysł, który sprawia, że gra jest bardziej komfortowa :)

2) "Handel" pomiędzy graczami.
Chodzi tutaj bardziej o wymianę towarów (przykładowo jak w grach mmorpg).
Mamy np. listę przyjaciół i klikamy "Handluj", bądź opcje i wpisujemy nick w tym trakcje wyświetla sięu osoby której proponujemy transakcję zapytanie o akceptację.
Następnie mamy Swoje okienko z inwentarzem (plecaki) i przedział (miejsce) gdzie przeciągamy swoje itemy na wymianę/oddanie. Oraz jest miejsce w którym widzimy co wystawił drugi gracz.
Akceptacja transakcji byłaby 2-wu etapowa.
Tzn?
Chodzi o to, że mamy dwa przyciski (nie licząc krzyżyka w prawym górnym rogu okienka), a mianowicie przycisk "Zatwierdź" i przycisk "Wymień".
Gdy wystawimy przedmioty i jesteśmy pewni, że drugi gracz wystawił to co miał wystawić to klikamy zatwierdź. Wtedy aby odblokował się przycisk "Wymień" gracz z którym handlujemy musi kliknąć "Zatwierdź".
Gdy przycisk ten jest wciśnięty to zablokowane jest zmienianie,podstawianie zaoferowanych przedmiotów/pereł na wymianę.
Dobrą sprawą byłoby, gdyby po wciśnięciu "Zatwierdź" okienko na obramowaniu się zaświeciło (przykładowo na kolor zielony)
Dzięki temu mamy pewność za co się wymieniamy i nikt w ostatniej chwili nie podmieni itemów.

3) "Karta teleportacji"/"Karta Wszechobecności"
Na początku pragnę zaznaczyć, iż nie jestem pewien czy taka karta istnieje czy nie, aczkolwiek nie zauważyłem do tej pory jej tak więc piszę propozycję.

Czym jest karta Teleportacji/Wszechobecności ?
Jest to karta, która przez określoną ilość czasu/określoną ilość użyć teleportuje do wybranej lokacji na mapie.

Są dwa pomysły:

* Aby karta była aktywna przez określony czas
* Aby karta służyła przez daną ilość użyć

4) "Przyjaciele"

Moja propozycja polega na tym, iż w zakładce "Inwentarz" mamy 4 "pod zakładki" czyli: "Inwentarz/Questy/Zdolności/Sukcesy".
Dobrym pomysłem jest to, aby dodać jeszcze jedną, a mianowicie "Przyjaciele".
Jest opcja, aby dodać przyjaciół, ale to tylko pomaga w pisaniu wiadomości (szybko wybieramy spośród przyjaciół do kogo napisać).

W zakładce "Przyjaciele" mielibyśmy listę przyjaciół oraz okienko w którym po kliknięciu na kogoś z listy pojawiała się jego postać.
Można by było podziwiać osiągnięcia.
Fajnym dodatkiem również byłoby, gdyby można było oglądać EQ naszych przyjaciół tj. w okienku w którym by się wyświetlał przyjaciel byśmy najeżdżali na część EQ jak w naszej zakładce "Inwentarz" oraz widzielibyśmy aktywnego pet-a.

Oczywiście ostatnia opcja byłaby zła gdyby dodawanie przyjaciół było automatycznie...
Gdyby miało to wejść to po wybraniu "Dodaj przyjaciela" wysyłany by był komunikat pocztą do gracza i opcja "Akceptuj Przyjaciela" i opcja "Anuluj"

Proszę o wasze wypowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam - Sensei Bushido !

Fredek z F.K.
Numer GG: Numer GG

Re: Kilka sugestii/propozycji

Postautor: Fredek z F.K. » sob, 5 lis 2011, 21:35

"Mapa świata" jest czymś w rodzaju "karty teleportacji"

LadyDanusia
Nazwa Konta: Brak

Postautor: LadyDanusia » ndz, 6 lis 2011, 09:58

Jeszcze jedna sugestia do "Inwentarza" a mianowicie osobny slot na przedmioty z questów
myślę że było by to pomocne

lub też dzielenie rzeczy. np. gdy chce sprzedać połowe zgromadzonych elixirów

Sensei Bushido
Numer GG: 8874055
Nazwa Konta: Sensei Bushido

Postautor: Sensei Bushido » ndz, 6 lis 2011, 19:30

Fredek nie rozumiesz.

Za każdym razem płacisz a posiadając kartę masz teleporty za darmo przez okres czasu/ilość użyć.
Czytanie ze zrozumieniem ...

Awatar użytkownika
damiz97
Nazwa Konta: Damiz97
Kontakt:

Postautor: damiz97 » pn, 28 lis 2011, 22:06

Według mnie pomysł Sensei'a jest bardzo dobry , od razu gra nabrała by większego sensu i nie nudziłaby się , wtedy byłby niezły RPG'owy klimat.

megadziq
Numer GG: 1223848
Nazwa Konta: megadziq

Postautor: megadziq » czw, 1 gru 2011, 09:30

Bardzo ciekawy pomysl bushino i ladydanusia tez dobrze ciekawe i bardzo chcialbym zeby to weszlo

Wróć do „Pomysły i propozycje”