Pomoc-najważniejsze informacje o grze

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Walka

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:05

Walka

Spis treści:
1. Jak przebiegają walki w grze Koyotl?
2. Co jest zaliczane/punktowane podczas walki jako akcja?
3. Skąd mam wiedzieć, kiedy mogę zadać cios?
4. Jakie rodzaje ataków mogę wykonać?
5. Co się stanie po wykonaniu ataku?
6. Gdzie będą wyświetlane buffy/debuffy?
7. Ile kosztują specjalne ataki?
8. Kiedy kończy się walka?
9. Co otrzymam po wygranej walce?

1. Jak przebiegają walki w Koyotl?

Walki w grze przeglądarkowej Koyotl przebiegają turowo. Wszyscy zawodnicy, którzy uczestniczą w walce wykonują na rudne pojedynczo jeden po drugim atak/ruch.
Tak więc przeciwnik zawsze czeka, aż Twoja postać wykonała ruch/atak. I ty też nie możesz wykonywać żadnych działań, dopóki przeciwnik nie przeprowadził swojego ataku.

2. Co jest zaliczane/punktowane jako akcja/atak podczas walki?

Po pierwsze "normalny atak" postrzegany jest jako jeden ruch/akcja. Oznacza to, że po Twoim ataku następnym krokiem jest atak Twojego przeciwnika.
Po drugie, także "specjalne ataki" będą traktowane jako jedna akcja. Specjalne ataki mogą również zrealizować/wykonać dwie czynności naraz, takie jak "porządny łyk", w którym najpierw pijesz eliksir, a następnie atakujesz. Ale to będzie policzone tylko jako jedna akcja.
Kontratak lub podwójne uderzenie będą przypadkowo wykonywane w zależności od umiejętności, wartości broni i zbroi, a nie będą dodatkowo policzone jako wykonane akcje.
Przyjmowanie eliksirów leczniczych jest również postrzegane jako akcja/ruch, która kończy daną rundę.
Specjalnych ataków można się nauczyć poprzez rozdawanie punktów zdolności w Twoim drzewie zdolności.

3.Skąd mam wiedzieć, kiedy zadać cios?

Biały wykrzyknik nad Twoim charakterem wskazuje, że może zostać wykonany atak/ wykonana czynność.
Kliknięcie na przeciwnika prowadzi do ataku.

4. Jakie rodzaje ataków mogę wykonać?

Przed przeprowadzeniem ataku masz możliwość wyboru, jakiego rodzaju atak chcesz uruchomić.
Na pasku na dole po lewej stronie możesz wybrać: "normalny atak", "specjalny atak", "buffy" i "debuffy", pod warunkiem, że dane umiejętności zostały przez Ciebie nabyte/wyuczone.
Możesz również wybrać eliksir many lub eliksir życia, który po jego wypiciu kończy rundę.

5. Co się stanie po wykonaniu ataku/czynności?

Po wybraniu ataku / działania poprzez kliknięcie na ikonę (obrazek) zmieni się kursor i pojawi się ikona obok kursora. Kliknięcie na wroga lub na swoją postać powoduje wykonanie ataku lub wykonanie buffa / debuffa. W ten sposób Twoja runda zostaje zakończona.

6. Gdzie będą wyświetlane buffy/debuffy?

Po lewej stronie pod przyciskami eliksirów many i życia będą wyświetlane obecnie aktywne dla Twojej postaci buffy i debuffy.
U przeciwników są one wyświetlane obok ich postaci.

Buffy są to wspierające twoją postać czary. Mogą one zwiększyć na przykład, szansę krytycznego trafienia lub zwiększyć energię życia.

Debuff jest tymczasowym obniżeniem umiejętności charakteru, które spowodowane jest zwykle przez działanie wroga, miejsce lub mechanikę gry. Wiele debuffów mogą zostać usunięte przez działania gracza.

7. Ile kosztują specjalne ataki?

Specjalne czynności kosztują z reguły manę, która jest wyświetlana na niebieskim pasku powyżej paska życia. Mogą być one ponownie napełnione poprzez odpowiednie eliksiry. Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości many, to nie będziesz mógł wykonać specjalnego ataku i automatycznie zostanie aktywowany "zwykły atak".

8. Kiedy kończy się walka?

Walka kończy się, gdy wszyscy wrogowie zostali pokonani lub punkty życia Twojego Charakteru są równe "0".
Ucieczka od bitwy nie jest możliwa.

9. Co otrzymam po wygranej walce?

Za każdego pokonanego wroga otrzymasz punkty doświadczenia.
Pokonani przeciwnicy tracą także przedmioty i perły, które możesz zebrać i umieścić w swoim inwentarzu.
Jeśli zaś przegrasz daną bitwę, to Twoja postać zostanie automatycznie przeniesiona do "Miasta Trzech Wiatrów". Punkty życia ponownie się wypełnią, a pasek z punktami wyczerpania zostanie wypełnionz dokładnie o tę wartość.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Ziarna kakao

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:06

Ziarna kakao

Ziarna kakao są walutą premium w grze Koyotl.
Można je kupić za pośrednictwem różnych opcji płatności.

Szczególnie cenne i rzadkie przedmioty mogą zostać zakupione tylko za ziarnka kakao u "handlarza egzotycznych towarów" i u "podróżującego handlarza".

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Kwatera

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:11

Kwatera

1. Co to jest "Kwatera"?

W kwaterze mogą być przechowywane Twoje przedmioty z inwentarza.
Jednakże najpierw musisz kupić torbę u podróżującego handlarza.

2. Czy mogę powiększyć kwaterę?

TAK! Tak samo jak w przypadku Twojej postaci możesz kupić dodatkowe cztery plecaki u " podróżującego kupca".

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Perły

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:13

Perły

Perły są zwykłą walutą w grze. Większość przedmiotów, które można kupić u handlarza można nabyć za perły.
Perły otrzymujesz zarówno za sprzedaż przedmiotów jak i jako łup po bitwach, jako nagrodę za wykonane zadania lub za zbicie naczynia z gliny.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Podróźujący handlarz

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:15

Podróżujący handlarz

"Podróżujący handlarz" oferuje do sprzedaży broń, uzbrojenie i inne przedmioty. Dodatkowo tutaj mogą sprzedać gracze przedmioty, które nie są im już potrzebne.
Możesz u niego także kupić mikstury, które wypełnią Twoje punkty życia i punkty many.

Wyjątkowe i rzadkie przedmioty można nabyć za ziarna kakao u "handlarza egzotycznych towarów" i "handlarza podróżującego".

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Zdolności

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:26

Zdolności

Każdorazowo przy osiągnięciu nowego poziomu otrzymujesz punkt zdolności. Na pasku z punktami doświadczenia na środku miga żółte kółko z "1". "1" w tym przypadku oznacza, że otrzymałęś i nie wymieniłeś jeszcze otrzymanego punktu zdolności.

Zdolności zostały dokładnie omówione TUTAJ

Spis treści:
1. Czym są zdolności?
2. Gdzie mogę znaleźć te zdolności?
3. Jak zbudowane jest drzewo zdolności?
4. Czy jest możliwość, że zapomnę zdolności, których się wcześniej wyuczyłem?
5. Kiedy mogę skorzystać z drzewa zdoloności?

1. Czym są zdolności?

Zdolności to specjalne ataki, buffy i debuffy, których się możesz nauczyć i użyć w walce.
Buffy wzmacniają Twoją postać, natomiast debuffy ją osłabiają.

2. Gdzie mogę znaleźć te zdolności?

W menu postaci w zakładce "zdolności".
Po lewej stronie widzisz poszczególne wartości Twojej postaci. Poniżej widzisz już wykorzystane i niewykorzystane punkty zdolności, które możesz zainwestować w rozwój postaci w drzewie umiejętności.

3. Jak zbudowane jest drzewo zdolności?

"Drzewko zdolności" jest podzielone na pięć elementów. Wybrać je możesz po prawej stronie drzewa umiejętności. Jeżeli najedziesz myszką na poszczególne ikonki, dowiesz się, jakie korzyści przynoszą poszczególne zdolności. Poprzez kliknięcie na ikonkę inwestujesz jeden punkt umiejętności i uczysz się jednocześnie danej "zdolności". Twoja postać może od razu zastosować ją w walce.

4. Czy jest możliwość, że zapomnę zdolności, których się wcześniej wyuczyłem?

Wyuczone zdolności może Twój charakter zresetować i ponownie się ich nauczyć.
Ma to sens, jeśli ktoś przypadkowo kliknął na którąś z ikonek lub zdecyduje się spróbować czegoś nowego. Opcję "zdolności zresetować" możesz zakupić u handlarza egzotycznych przedmiotów.

5. Kiedy mogę skorzystać z drzewa zdolności?

Drzewo umiejętności zostanie dopiero odblokowane po zakończeniu egzaminu plemiennego. Do tego momentu dana zakładka jest niedostępna w "menu postaci".

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Cokół i kamienie szlachetne

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:39

Cokół i kamienie szlachetne

Spis treści:
1. Czym jest cokół /są kamienie szlachetne?
2. Jak działają kamienie szlachetne znajdujące się w cokole?
3. Co oznacza " Jakość kamieni szlachetnych"?
4. Czy mogę sam poprawić jakość kamieni szlachetnych?
5. Jakie istnieją rodzaje kamieni?
6. Dlaczego nie wszystkie bronie i uzbrojenie posiadają cokół?
7. Czy mogę sam uzupełnić poszczególny przedmiot o cokół?
8. Czy mogę usunąć kamienie szlachetne z cokołów?

1. Czym jest cokół / czym są kamienie szlachetne?

Niektóre bronie i elementy zbroi posiadają cokół, w który można włożyć kamienie szlachetne. Maksymalna liczba cokołów jest ograniczona do trzech sztuk dla jednego przedmiotu.
Kamienie szlachetne posiadają wartości, (np. dodatkowe obrażenia od ognia, itp.) które sprawiają, że Twoja zbroja lub broń staje się silniejsza.

2. Jak działają kamienie szlachetne znajdujące się cokole?

Kamienie szlachetne nadają obiektom specjalne wartości, które zależą od rodzaju i jakości kamienia, na przykład: zwiększone szanse na "podwójny cios", itp.

3. Co oznacza "jakość kamieni szlachetnych"?

Jakość kamieni szlachetnych jest bardzo zróżnicowana. Od złej po bardzo dobrą, od małych do wielkich, od brzydkich do wspaniałych, od nieobrobionych do nieskazitelnych, od niepokaźnych do potężnych.
Od jakości, która rośnie wraz z czasem i zmianą / z wzrostem Twojego poziomu w grze, jest zależna wartość, którą posiada kamień szlachetny.

4. Czy mogę sam poprawić jakość kamieni szlachetnych?

TAK! Dwa kamienie szlachetne tego samego rodzaju i jakości połączone ze sobą mogą utworzyć kamień o wyższym poziomie jakości. Możesz tego dokonać poprzez przeciągnięcie jednego kamienia na drugi.

Jeśli na przykład mając dwa "średnie kamienie" lub dwa "oszlifowane kamienie z granitu", połączysz je ze sobą, to otrzymasz kolejny wyższy poziom jakości, "Kamień " i "gładki kamień z granitu."

5. Jakie istnieją rodzaje kamieni?

Jakość i wykonanie/realizacja kamieni wzrasta wraz z Twoim poziomem.

Istnieją następujące rodzaje kamieni:

- kamień
- odłamek
- kamień z granitu
- kryształ
- agat

6. Dlaczego nie wszystkie bronie i uzbrojenia posiadają cokół?

Czy i ile cokołów posiada dana broń lub element zbroi zależy od jakości danego przedmiotu.

7. Czy mogę sam uzupełnić poszczególny przedmiot o cokół?

TAK! U "handlarza egzotycznych towarów" otrzymasz item "cokół kamienia szlachetnego" (Zielonkawy kwadrat z zielonym plusem) za ziarna kakao. Możesz oczywiście dodać dany cokół do broni i uzbrojenia. Maksymalna liczba cokołów jest ograniczona do trzech sztuk dla jednego przedmiotu.
Możesz również uzyskać cokół w arenie podczas potyczek.

Pokonując wrogów otrzymasz dusze, z których możesz utworzyć odznaki/znaczki arenowe. A je możesz następnie przekształcić w cokoły kamieni szlachetnych.

8. Czy mogę usunąć kamienie szlachetne z cokołów?

TAK! Do tego niezbędne środki możesz kupić u handlarza egzotycznych towarów. Jednakże istnieje kilka opcji usuwania kamieni, tak więc od rzeźnika do precyzyjnej motoryki:

- Usuń kamienie:
Wszystkie kamienie znajdujące się na danym przedmiocie zostaną zniszczone. Nadal możesz korzystać z danego przedmiotu.

- Wymontuj kamienie:
Wszystkie kamienie zostaną wyrwane z przedmiotu. Przy czym dany przedmiot zostanie zniszczony.

- Ostrożnie wymontuj kamienie:
Wszystkie kamienie zostaną starannie i ostrożnie wydobyte z przedmiotu. I kamienie i przedmiot zostaną nienaruszone.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Egzamin plemienny

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:43

Egzamin plemienny

Egzamin plemienny to egzamin, który muszą zaliczyć wszyscy początkujący wojownicy, aby móc stać się plemiennym wojownikiem. W ten sposób stanie się młody wojownik pełnoprawnym i wartościowym członkiem plemienia.

Dopiero wtedy, gdy przejdziesz dany egzamin, możesz się zwać wojownikiem plemiennym.
Egzamin plemienny to szereg zadań, które muszą przejść młodzi wojownicy. Dany test przybliża graczowi świat Koyotl i zapoznaje go z elementami gry.

Wprowadzenie do gry zaczyna się zaraz na początku gry i przeplata się z pierwszymi questami. Tak więc nie jest to zwykły tutorial, lecz jest to swego rodzaju "learning by doing" ze wskazówkami i towarzyszące wsparcie w celu ułatwienia wejścia do gry.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Gliniane naczynia

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:45

Gliniane naczynia

Gliniane naczynia można znaleźć wszędzie w świecie Koyotl. Często zawierają perły i łup.

Przy ich rozbiciu mogą również eksplodować, i przez to podobnie jak pułapki powodują szkody. Prawdopodobieństwo wybuchu glinianego naczynia jest stosunkowo wysokie jeśli Twój poziom dla danego obszaru jest zbyt wysoki lub zbyt niski.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Eliksiry

Postautor: Luci » pn, 19 wrz 2011, 13:48

Eliksiry

1. Rodzaje eliksirów:

Istnieją różne rodzaje eliksirów. Możesz kupić je u "podróżującego handlarza" w punkcie menu "Inne".

+ esencje lecznicze i many

Z jednej strony są normalne mikstury, które uzupełniają Twoją energię życiową i manę.

+ eliksiry regeneracyjne

Z drugiej zaś strony istnieje specjalny eliksir, eliksir regeneracyjny, który usuwa część Twojego zmęczenia, dzięki czemu możesz dłużej walczyć.

2. Jakość eliksirów:

Są różne rodzaje mikstur, które w zależności od jakości bardziej lub mniej przywracają punkty.

Poziomy ( poziomy jakości) są następujące:

- niski (biały)
- średni ( zielony)
- wysoki ( niebieski)
- potężny (fioletowy)

3. Kiedy i jakie rodzaje eliksirów otrzymam?

Jakość eliksirów zależy od poziomu gracza. Oznacza to, że wraz z osiągnięciem kolejnych poziomów będziesz otrzymywał coraz lepsze esencje, które również zwiększają Twoje punkty życia i many.

Wróć do „Pomoc-najważniejsze informacje o grze”