Pomoc-najważniejsze informacje o grze

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Questy/ menu questów

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:11

Questy (zadania) / menu questów

Spis treści:
1. Gdzie mogę otrzymać questy?
2. Jakie istnieją rodzaje questów?
3. Gdzie znajdę menu questów i moje questy?
4. Co mogę robić w menu guestów?
5. Jak wybrać jeden z moich otwartych questów na quest główny?
6. Czy mogę ponownie anulować quest?
7. Czy mogę ponownie przyjąć quest, który został usunięty?

1. Gdzie mogę otrzymać questy?

Przede wszystkim otrzymujesz questy w mieście trzech wiatrów, które jest centralnym miejscem kontaktowym dla Twojego charakteru. Questy otrzymujesz również od postaci (NPC) w grze, do których jesteś wysyłany.

2. Jakie rodzaje questów są dostępne?

- Istnieją "zwykłe zadania", które otrzymasz w mieście trzech wiatrów i od charakterów w grze.
- Pondto istnieją "questy główne" (Mainstory questy), które zazwyczaj aktywowane są w mieście trzech wiatrów, a następnie wysyłają Cię w świat Koyotl.
- Są także " Questy dnia", które otrzymasz w mieście trzech wiatrów.

3. Gdzie znajdę menu questów i moje questy?

Do menu quetów możesz wejść albo klikając na Hotkey "Q" lub poprzez klikniecie na ikonkę ze zwojem w środku ( z literka Q) znajdującą się na górze po prawej stronie.

"Menu questów" znajduje się w menu Twojego charakteru w zakładce "questy".

4. Co mogę robić w menu questów?

W menu questów możesz zobaczyć ile questów masz jeszcze do zrobienia. Ponadto jeśli masz otwartych kilka questów, możesz wybrać jeden z questów na quest główny. Będzie to wyświetlone w prawym górnym rogu.

5. Jak wybrać jeden z moich otwartych questów na quest główny?

Kliknij na quest, który chcesz wybrać na główny quest. Następnie kliknij na przycisk "aktywuj". W tym momencie dane zadanie pojawi się w pasku z tekstem.

6. Czy mogę ponownie anulować quest?

TAK! Aby to zrobić kliknij na quest, który chcesz przerwać. Teraz wystarczy jeszcze kliknąć na przycisk " anuluj quest" w prawym dolnym rogu. Zadanie zostanie następnie usunięte z przeglądu. Poprzez anulowanie questu nie musisz się obawiać żadnych negatywnych konsekwencji.

7. Czy mogę ponownie przyjąć quest, który został usunięty?

TAK! Wystarczy wrócić do NPC (postać komputerowa), od której otrzymałeś dany quest. On przekaże Ci go ponownie z przyjemnością.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Paski wyświetlania

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:22

Paski wyświetlania

Wyjaśnienie różnych pasków, które są wyświetlone po lewej stronie ekranu.

Spis treści:
1. Pasek punktów doświadczenia
2. Pasek many
3. Pasek życia
4. Pasek wyczerpania
5. Czy mogę ponownie opróżnić pasek wyczerpania za pomocą eliksiru?
6. Czy może się sam opróżnić mój pasek wyczerpania?
7. Gdzie mogę uzyskać eliksiry uzdrawiające, many i regeneracji?

1. Pasek doświadczenia

Za każdego pokonanego potwora i każde wykonane zadanie (quest) otrzymujesz punkty doświadczenia. Za każdy otrzymany punkt zwiększa się wartość w Twoim pasku (wypełnia się).
Wartości po lewej stronie paska pokazują ile otrzymałeś do tej pory punktów doświadczenia. Prawa wartość pokazuje, ile punktów jeszcze potrzebujesz, aby osiągnąć kolejny poziom.
Ten pasek na początku każdego nowego poziomu jest zawsze pusty i z czasem wypełnia się, aż osiągnie maksymalną wartość. Wtedy po przekroczeniu maksymalnej wartości przechodzisz do nowego poziomu.
Jeśli na pasku doświadczenia pojawi się na środku "1" w żółtym kółku, to oznacza, że otrzymałeś punkt zdolności po osiągnięciu kolejnego poziomu, który musisz jeszcze zamienić w zdolności.

2. Pasek many

Prawie wszystkie "specjalne ataki", "buffy" i "debuffy" zużywają manę. Pasek na samym początku jest zawsze pełny i opróżnia się, jeśli tylko jedna ze zdolności zużywa manę.
Po lewej stronie paska widzisz, ile many masz jeszcze do dyspozycji. A po prawej stronie możesz zobaczyć wartość maksymalną. Tylko do tej wartości może byś uzupełniana mana.
Za pomocą "zwykłego ataku" wypełnia się powoli pasek many. Ponadto możesz uzupełnić manę pijąc specjalne eliksiry. A także po osiągnięciu kolejnego poziomu Twój pasek mamy jest ponownie wypełniony.

3. Pasek życia

Za każdy cios zadany Tobie przez przeciwnika podczas walki tracisz punkty życia. Za niektóre "specjalne ataki" musisz także zapłacić punktami życia, ale w zamian otrzymujesz punkty many.

Po prawej stronie znajduje się wartość maksymalna Twoich punktów życia. Po lewej stronie widzisz ile zostało Ci punktów życia.
Gdy osiągniesz pewną wartość miga to pole na czerwono, co oznacza : " Napij się pobity wojowniku".
Punkty życia możesz uzupełnic pijąć mikstury lecznicze. Wartość, o którą poprzez spożycie mikstur leczniczych wyleczyłeś /uzupełniłeś na pasku, jest również naliczana w pasku wyczerpania.
Pasek życia podobnie jak inne paski z wartościami wypełnia się ponownie po osiągnięciu kolejnego poziomu. (nie kosztują żadnych punktów w pasku zmęczenia).
Jeśli podczas walki osiągniesz wartość "0" to tracisz przytomność i budzisz się ponownie w mieście trzech wiatrów. Po przebudzeniu Twoja energia życia zostanie ponownie uzupełniona, za wyjątkiem, gdy Twój pasek zmęczenia jest zbyt wypełniony. Wypełnienie każdego punktu życia będzie wliczone w pasek zmęczenia (1:1).

4. Pasek wyczerpania

Pasek wyczerpania jest na początku zawsze pusty. Poprzez spożywanie mikstur leczniczych wypełnia się stopniowo o wartość leczniczą danego eliksiru.

Jeśli podczas walki spadnie Twoja energia życia do "0", to tracisz przytomność i budzisz się w mieście trzech wiatrów. Twoja energia życia zostanie ponownie napełniona przy czym wliczone zostanie to w pasek zmęczenia ( pasek zostanie napełniony).
Oblicza się to następująco: +100 punktów uzdrowienia = +100 punktów zmęczenia (1:1).

Po prawej stronie paska widzisz maksymalną wartość. Przy jej osiągnięciu nie będziesz mógł przyjąć dodatkowych eliksirów. Także po utracie przytomności i obudzeniu się w mieście trzech wiatrów Twoja energia życia nie zostanie uzupełniona jeśli pasek zmęczenia jest pełen.
Po lewej stronie paska znajduje się aktualna wartość Twojego zmęczenia. Może się ona wypełnić tylko do maksymalnej wartości. Jeśli ten limit zostanie osiągnięty, to przyjęcie eliksirów nie będzie możliwe.

5. Czy mogę ponownie opróżnić pasek wyczerpania za pomocą eliksiru?

Tak, możesz! Istnieją tak zwane "eliksiry regeneracji", które w zależności od jakości regenerują Twoje zmęczenie o pewną część.

6. Czy mój pasek zmęczenia może się sam opróżnić?

TAK! Pasek zmęczenia opróżnia się stopniowo jeśli jesteś wylogowany lub przebywasz w mieście trzech wiatrów. Jeśli jesteś dłużej wylogowany/przebywasz w mieście trzech wiatrów, i wartość paska wyczerpania jest równa "0", to powoli zaczyna się wypełniać pasek z energią życia.
Na godzinę opróżnia się pasek zmęczenia o 5,5556% Twojej maksymalnej wartości! Taki sam odsetek liczony jest przy napełnianiu energii życia, po tym jak pasek zmęczenia wynosi "0".

7. Gdzie mogę uzyskać eliksiry uzdrawiające, many i regeneracji?

Kupić je możesz u podróżującego handlarza za perły lub ziarna kakao.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

PvE punkty (Player versus Environment)

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:25

PvE punkty (Player versus Environment) (gracz kontra otoczenie)

1. W jaki sposób są przydzielane punkty w PvE?

Za wszystko, za co dostajesz punkty doświadczenia (wykonane zadania, pokonani przeciwnicy) otrzymasz punkty w PvE.

2. Ile punktów otrzymam?

Za każdego pokonanego potwora: 1 punkt
Za każde wykonane zadanie: 1 punkt

3. Gdzie mogę zobaczyć wszystkie moje punkty i ranking?

Na "tablicy plemienia" w mieście trzech wiatrów.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

PvP punkty (Player versus Player - potyczki)

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:26

PvP punkty (Player versus Player - potyczki)

1. W jaki sposób są przyznawane punkty za PvP (potyczki)?

Za każdego pokonanego przeciwnika otrzymasz punkty. W przypadku porażki nie otrzymasz żadnych punktów.

2. Ile punktów otrzymam za zwycięstwo?

Jeśli pokonasz przeciwnika, który znajduje się na niższym poziomie niż ty, to otrzymasz 0 punktów.
Jeśli pokonasz przeciwnika o tym samy poziomie co ty, to otrzymasz 16 punktów.
Jeśli zaś pokonasz silniejszego przeciwnika, to otrzymasz 32 punkty.

3. Gdzie mogę zobaczyć wszystkie moje punkty i ranking?

Na tablicy plemienia w mieście trzech wiatrów.

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Poziomy ( Level-Up)

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:31

Poziomy ( Level-Up)

Spis treści:
1. W jaki sposób mogę zdobyć punkty doświadczenia?
2. Kiedy osiągnę kolejny poziom?
3. Czy punkty doświadczenia są tymi samymi punktami, które widnieją na tablicy plemienia?
4. Jak obliczyć punkty doświadczenia potrzebne do uzyskania kolejnego poziomu (poziom gracza)?
5. Jaki jest najwyższy osiągalny poziom?

1. W jaki sposób mogę zdobyć punkty doświadczenia?

Punkty doświadczenia zdobywasz wykonując zadania i pokonująć potworów (komputerowi przeciwnicy PvE, a nie PvP)
Większość punktów doświadczenia otrzymasz za zadania ( bonus za ukończenie zadań)
Za pokonanie potworów otrzymasz punkty, lecz nie tak dużo jak za wykonanie zadań.
W fazie, w której jesteś wypoczęty otrzymasz dwa razy więcej punktów doświadczenia.

2. Kiedy osiągnę kolejny poziom?

Jeśli przekroczysz liczbę punktów potrzebnych do uzyskania kolejnego poziomu to automatycznie przechodzisz do następnego poziomu w grze.

Ilość punktów do uzyskania kolejnego poziomu zależne są od Twojego aktualnego poziomu. Im wyższy poziom będziesz mieć, tym więcej punktów będziesz potrzebował.

3. Czy punkty doświadczenia są tymi samymi punktami, które widnieją na tablicy plemienia?

NIE! Punkty, które widzisz na plemiennej tablicy są inaczej naliczane. --> TUTAJ!

4. Jak obliczyć punkty doświadczenia potrzebne do uzyskania kolejnego poziomu (poziom gracza)?

Obliczanie LVL 1-40:

$xp = (( 400 + ( 400 + ( level - 1 ) * 100 ) ) * level / 2);

Przykład dla poziomu 10:

((400 + (400 + (10-1) * 100)) * 10/2) =
(( 400 + ( 400 + 9 * 100)) * 5) =
((400 + ( 400 + 900)) * 5) =
(( 400 + 1300 ) * 5 ) =
1700 * 5 = 8500

Obliczenie LVL 41-100:

$xp = ((( 400 + ( 400 + ( level - 1 ) * 100 ) ) * level / 2)*2);

Oznacza to, że dla poziomu 10 wymagane jest 8500 punktów doświadczenia.
Dla poziomu 11 potrzebujesz 9900 punktów doświadczenia.

Obliczenie LVL 101-140:

$xp = ((( 400 + ( 400 + ( level - 1 ) * 100 ) ) * level / 2)*4);

Obliczenie LVL 141-180:

$xp = ((( 400 + ( 400 + ( level - 1 ) * 100 ) ) * level / 2)*8);

Obliczenie LVL 181-220:

$xp = ((( 400 + ( 400 + ( level - 1 ) * 100 ) ) * level / 2)*16);

Obliczenie LVL 221+:

$xp = ((( 400 + ( 400 + ( level - 1 ) * 100 ) ) * level / 2)*32);

5. Jaki jest najwyższy osiągalny poziom?

Obecnie maksymalny poziom to poziom 255!

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Tablica plemienia

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:33

Tablica plemienia

1. Gdzie mogę znaleźć tablicę plemienia?

Tablica plemienia znajduje się w "mieście trzech wiatrów".

2. Co na niej można zobaczyć?

2.1: Ranking "PvE" - obliczanie punktów zajdziesz TUTAJ!
2.2: Ranking PvP - obliczanie punktów znajdziesz TUTAJ!
2.3: Twoje wszystkie "zgony" w porównaniu ze wszystkimi innymi wojownikami!
2.4: "Questy" - całkowita liczba zakończonych przez Ciebie zadań. Na którym miejscu znajdujesz się w porównaniu z innymi graczami.
2.5: Wszyscy gracze w rankingu sortowani od góry do dołu od najwyższego poziomu gracza. Gracz z najwyższym poziomem jest na pierwszym miejscu ( ma samej górze).

Awatar użytkownika
Luci
Upjers Team

Portal

Postautor: Luci » czw, 22 wrz 2011, 13:35

Portal

1. Czym jest portal?

Za pomocą portalu możesz przenieść się do innych obszarów. W mieście trzech wiatrów znajduje się dany portal. A także w innych obszarach. Jednak nie w każdej okolicy!

2. Czy mogę się wszędzie przenieść?

TAK!...ALE...

Za przeniesienie się do danego obszaru musisz zapłacić perłami.
Za przeniesienie się do obszaru, w którym nie ma portalu musisz zapłacić ziarnami kakao, ponieważ duchy przodków muszą użyć silniejszej magii!

3. Jak rozpoznam, czy dany obszar posiada portal czy nie?

Na mapie świata rozpoznasz dane obszary, gdyż oznaczone są one fioletową perłą lub brązowym ziarnem kakao znajdujące się za nazwą obszaru.

4. Czy powrót do miasta trzech wiatrów jest także płatny?

NIE! Powrót do miasta głównego nic nie kosztuje!

Wróć do „Pomoc-najważniejsze informacje o grze”