System walki

Pochwały, uwagi i propozycje dotyczące gry
Rayo0o
Numer GG: Numer GG
Nazwa Konta: Rayo0o

System walki

Postautor: Rayo0o » sob, 1 lis 2014, 12:01

Proponuje zmienić system walki na podobny jaki jest wykorzystany w "heros online" :).

Zalety:

1. większa atrakcyjność wizualna
2. bardziej pasjonująca rozgrywka

wady:

1. potrzebne zmiany :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Re: System walki

Postautor: roofiwzgw » sob, 1 lis 2014, 21:14

Powiedz mi jaki jest sens kopiowania rozwiązań od KONKURENCYJNEJ firmy? Upjers nie jest zwolennikiem kopiowania od konkurencji - prawie jak każdy.
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » ndz, 2 lis 2014, 01:11

To właściwie odczucie subiektywne.

Pytanie, czy lepiej jeździć trabantem, czy chińską podróbą BMV? ;)

chesusrzuw
Nazwa Konta: chesusrzuw

Postautor: chesusrzuw » ndz, 2 lis 2014, 13:45

Rayo0o pisze:Proponuje zmienić system walki na podobny jaki jest wykorzystany w "heros online" :).

No dobra, widzimy, że się uparłeś na "swoją" propozycję, tylko pytanie brzmi: jaką propozycję??!!. Ja nie grałem w heroes online, nie znam tej gry, nigdy o niej nie słyszałem.

chesusrzuw

Postautor: chesusrzuw » ndz, 2 lis 2014, 13:49

chesusrzuw pisze:
Rayo0o pisze:Proponuje zmienić system walki na podobny jaki jest wykorzystany w "heros online" :).

No dobra, widzimy, że się uparłeś na "swoją" propozycję, tylko pytanie brzmi: jaką propozycję??!!. Ja nie grałem w heroes online, nie znam tej gry, nigdy o niej nie słyszałem. Zapewne nie tylko ja mam ten problem, programiści upjers też nie grają w każdą grę on-line jaka istnieje. Kopiowanie elementów innych gier jest raczej bez sensu, bo większość ludzi gra w undermaster dlatego jest inna, a nie podobna do czegoś. Ale mógłbyś mimo wszystko wyjaśnić co byś chciał, żeby zostało wprowadzone, bo w tej chwili możemy się tego tylko domyślać.

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » ndz, 2 lis 2014, 17:30

To łatwo sprawdzić.

Wystarczy wejść na youtube i zobaczyć jakiś game play z gry.

Tytuły jakie podałem są jednymi z bardziej znanych gier na świecie.

Awatar użytkownika
roofiwzgw
Nazwa Konta: roofiwzgw

Postautor: roofiwzgw » ndz, 2 lis 2014, 19:55

Ale ja do teraz nie rozumiem, jaki jest sens kopiowania z innych gier? Tego nie wytłumaczyłeś. Gry powinny być oryginalne i nie powinny powtarzać się w nich funkcje od innych firm.
Gram w My Free Zoo na serwerze 1 i My Sunny Resort na serwerze 1 - mój nick w tych grach to roofiwzgw
W Wolnych Farmerach gram na serwerze 6, nick roofie

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » ndz, 2 lis 2014, 20:32

Jeżeli uważnie czytałeś to nie powinieneś mieć wątpliwości.

Jeżeli nadal je masz to znaczy, że zgodnie z tym co napisałem masz jak ja subiektywne spojrzenie ;).

chesusrzuw

Postautor: chesusrzuw » ndz, 2 lis 2014, 21:27

Rayo0o pisze:Jeżeli uważnie czytałeś to nie powinieneś mieć wątpliwości.

Jeżeli nadal je masz to znaczy, że zgodnie z tym co napisałem masz jak ja subiektywne spojrzenie ;).

No dobra, ale takiej propozycji na pewno nikt nie przedstawi programistom. Sam się zastanów nad tym co napisałeś. Chcesz, żeby ktoś z polskiego teamu wysłał programistom tekst: "gracze chcą żebyście zrobili system walki jak heroes on-line". Nie pałam sympatią do "naszego" teamu, ale to by było robienie z nich idiotów. Można przedstawiać konkretne rozwiązania jakie chcieliby gracze, ale na NIE kopiowanie jakieś tam gry, to jest czysty absurd. Ty nawet nie chcesz powiedzieć co Ci się konkretnie podoba w tamtym systemie walki, tylko piszesz, że system walki jest super. Równie dobrze możesz napisać, żeby skopiowali całą grę i tylko zmienili nazwę. Przedstaw jakąś rozsądną propozycję, bo w tej chwili Twój temat stanowi jedynie spam, reklamę innej gry i tak właśnie powinien zostać potraktowany, jak mod się wreszcie obudzi:D

Rayo0o

Postautor: Rayo0o » pn, 3 lis 2014, 00:46

No dobra poszło w złym kierunku :).

1. propozycja dotyczyła tylko systemu walki
Heros online jest gra z fabułą :),
2. różnice symulatorów
undermaster:
- z grubsza to wyścig szczurów, modliszek, czy innych zwierzątek wzorowany na azjatyckich zawodach hazardowych (tak z grubsza)
- po uruchomieniu symulatora walki (po rozstawieniu stworków, pułapek i czarów) nie ma wpływu na rozgrywkę,

heros online (system walki wykorzystany w innych wzorowanych na tej grze):
- bardziej przypomina grę planszową, opartą na polu diagonalnym(może to zaraz nie szachy, ale...)
- gracz przez cały czas trwania symulacji walki ma wpływ na jej przebieg.

Najprościej> obejrzyjcie sami jakiś filmik z gameplay-a.
Ja kiedy już nie mam tyle czasu co kiedyś na gry, a gier jest na rynku multum korzystam z tego rozwiązania.

PS. w Herosy online kiedyś grałem z ciekawości by sobie odświeżyć wspomnienie pierwszej gry "Heros" :), podobnie jak gram w Undermaster, która troszkę jest podobna do PC-towej wersji gry "Dungeon keeper", choć nie tak brutalnie sadystyczna jak pierwowzór.

Wróć do „Propozycje dotyczące gry”